SEO Çalışması Fiyat Talebi [Sadece Profesyoneller] - R10.net
 • 14-05-2018, 11:16:32
  #1
  Merhaba,

  Kendim de aynı sektörde bir siteye iş yaptığım için ikinci firmaya hizmet vermeyi etik bulmuyorum. Bu nedenle dışarıdan bir arkadaşa bu işi yaptıracağım. İletişim ve irtibatınız benim ile olacak. Yönlendirmeyi, süreçleri ben yöneteceğim. Site şuan wordpress alt yapısında, yakında php özel yazılıma geçiyor.

  @L A S T I K P A R K@ com sitesi için fiyat teklifi istiyorum.

  Anahtar Kelimeler:
  -> Lastik
  -> Lastik fiyatları
  -> Lastik Markaları (Michelin, Goodyear, Pirelli, Continental aramaları)
  -> Bölgesel lastik aramaları (Bursa lastikçiler, lastik fiyatları, izmir lastikçiler, lastik fiyatları gibi lokal aramalar tüm Türkiyede 400'den fazla bayi var bunu baz alınız. 81 ilin en az 40 tanesinde çalışma gerekecek)

  Kopya içeriklerle, spam çalışmalar yapmaya çalışan, gereksiz backlink paketleri satmaya çalışan arkadaşlar boşyere mail atmasın lütfen.

  Sözleşme yapılarak çalışılacaktır.
  Teklif verirken köylü maho ağa gibi "ayda 5.000 TL ye yaparız 6-7 aya çıkarsınız" diye saçma sapan mailler atmayın.
  Site içi ve site dışı nelerin yapılacağını, düzgün bir liste ile fiyatlandırarak gönderiniz. Zira teklifinizi inceleyecek olan genel müdür Odtü Matematiği dereceyle bitirmiş, herşeyi sayısal ve istatiksel olarak incelemeye alışmış birisidir Teklifleri de içeriklerinde nelerin yer aldığı, nasıl fiyatlandırıldığı kriterlerine göre değerlendireceğiz birlikte.

  Tüm teklifleri aldıktan sonra, aklıma yatan ve referansları güven veren 3 kişiyi seçip, bu üç arasından bir tercih yapacağız. Siteye daha önce özel bir seo çalışması yapılmadı. Yani vay efendim şöyle yanlış çalışma oldu, böyle yanlış çalışma oldu diyerek gelmesin kimse karşıma. Çalışma boyunca düzenli raporlama istiyorum haftalık ve aylık olarak.

  Raporlar Hakkında:
  Çalışmaya başlarken şu raporlar hazırlanmalı ve bu raporlara istinaden bir çalışma planı çıkartılmalı. Hafta ve ay detaylı düzgün bir iş planı istiyeceğim çalışmayı yapacak firmadan.
  O hafta oldu olmadı, neden oldu neden olmadı konuları ile uğraşmak istemiyorum.
  • Rakip Analizi (Kolayoto, Lastikçim, Lastik com tr(brisanın sitesi), Lastik com, Hepsiburada, Petlas, Continental, Cimri, Goodyear)
  • Rakip Analizine istinaden ihtiyaçların listesi
  • İlk 3 ay için haftalık iş planı (XX adet, a-b-c-d-e kriterlerine sahip siteden tanıtım yazısı. Kriterler örneğin News kaydı, aylık minimum trafik gibi.)
  • Anahtar kelimelerle ilgili, Başarı ilerlemesinin aylık hedefleri (1. ay 3 sıra yükseliş, 2. ay 2. sayfa ilk 5 e giriş, 3. ay 2. sayfa 1. sıra, 6. ay 1. sayfa 4. sıra gibi)
  • Paravan site kurulacak mı? Kurulacaksa kaç adet? İçlerinde kaç içerik olacak? Ne sıklıkta güncellenecek?
  • Sosyal medya hesapları ile ilgili nasıl bir çalışma izlenecek (kurumsal hesaplar haricindekiler)
  • Raporlama hangi araçlarla yapılacak? Hangi pozisyon analizlerini sunuyor olacaksınız? Ahrefs, moz, semrush vs vs.
  Neden bu kadar detaylı istiyorum?
  Hata payına yer vermemek adına bu detayları talep ediyorum. Yapılacak çalışma sürecinde, link alınacak siteleri mutlaka onay için göndermenizi istiyorum. Ziyaretçi defteri çalışması yapıyorum diyip, tro sitelerinden link gönderen saçma sapan "kurumsal firmayız biz" diyen arkadaşlar da oldu forumda geçtiğimiz yıllar içerisinde, tekrar böyle kötü süprizler yaşamak istemiyorum.

  Fiyat teklifinizi kurumsala yakışır bir formatla birlikte info@harunozel.com adresine mail atınız.
  - Pazarlama ve satış arasındaki fark.
 • 15-05-2018, 15:25:14
  #2
  Bence buradaki fiyat yapılacak çalışma ile değil de rakiplerin çalışmasına bakılarak bir rakam verilecek bir de hedef google 1. sayfa 1. sıra ise 5 bin bile az gelebilir hürriyet milliyet gibi yerlere tanıtım yazısı vermek zaten başlı başına maliyet ki "lastik" kelimesinde birinci olmak için biraz iş maaliyetli ve uzun sürecek...
 • 15-05-2018, 15:55:01
  #3
  rakyoL adlı üyeden alıntı
  Bence buradaki fiyat yapılacak çalışma ile değil de rakiplerin çalışmasına bakılarak bir rakam verilecek bir de hedef google 1. sayfa 1. sıra ise 5 bin bile az gelebilir hürriyet milliyet gibi yerlere tanıtım yazısı vermek zaten başlı başına maliyet ki "lastik" kelimesinde birinci olmak için biraz iş maaliyetli ve uzun sürecek...
  Amaç ilk sayfa hocam, 1. sıraya çıkmak gayesi yok O noktadaki gereksiz maliyetler ve süreçlerden önce şirketin stratejisi gereğince kısa vadede hızlı çözüm alacağımız lokal aramalar faktörü var.
  Aslında çalışma zorlayıcı değil. Sadece ben sistemli bir arkadaşla çalışıp, iş sistemine oturduktan sonra aradan çekilip sadece aylık raporları inceleyip değerlendirme yapacağım bir konumda kalmak istiyorum.
  - Pazarlama ve satış arasındaki fark.