Nedir Bu Pinterest - Sayfa 2 - R10.net
 • 14-07-2019, 19:10:55
  #10
  aykutavsar adlı üyeden alıntı
  Merhaba iyi günler.

  Son günler iyice arttı bu pinterest muhabbeti. Her yerde görüyorum. Pin to pin vs

  A-Z'ye bunun eğitimini alabileceğim bir yer var mıdır? Udemy üzerinden bulamadım.
  günlük 15 - 20 tl yeter derseniz pm atın anlatayım size fazlası için eğitim verenlere gitmeniz lazım onlar garanti veriyormuş 😉
 • 14-07-2019, 19:11:03
  #11
  ectinhaiN adlı üyeden alıntı
  metro çıkışı uzunca yazayım buraya, okursun.
  Büyük sırrı biri bozacak sanırım. Yazda hocam okuyalım bende merak ediyorum
  Full-Stack Developer - UI/UX Designer | My Works ===> Dribble = https://dribbble.com/burak2yilmaz Behance = https://behance.net/burak2yilmaz
 • 14-07-2019, 19:12:01
  #12
  Forumda 1 tane pinterest konusu yokken pin paylaşıyordum şimdilerde herkes pinterest uzmanı 20 tlye ders mi satan dersiniz 100 tl ye 1000 tl 2000 tl gelir garantisi sunan mı dersiniz... Uzar gider liste. Öncelikle şunu söyliyeyim bunların hepsi spam yapan kişiler. Organik doğal hesap kasımı yapılmıyor. 50k 100k spam hesap göremezsiniz pintereste ya ghost yerler ya da site ban yerler en olmadı direkt kapanır çok çok nadirdir algoritmanın göremediği spam hesaplar. Keza yabancı forumları takip ederseniz her gün bir kişiden 100 150 hesabın kapandı konularını görebilirsiniz.

  Açıkcası pinterest dahil her sosyal medya düzgün kullanılırsa iyi gelir getirir facebook imgur reddit vk instagram aklınıza ne gelirse.Misal ben imgurdan anlık 4 5k hit çekiyorum. Keza reddit de güzel hit getirir. Pinterestin farkı ne derseniz şu an için spama kısmi de olsa izin veriyor diyebiliriz ancak her güncelleme de işler biraz daha zorlaşıyor. Twitterı 2012 2013 senelerinde kullananlar bilir spam yapmak vs.. çok kolaydı günde 2k 3k kişi takip et bana mısın demiyordu şimdi ne oldu? Hesap açar açmaz banlanıyorsun üst üste 20 kişi takip edemiyorsun en ufak reportta hesap uçuyor vs.. vs.. pinterestte böyle olacaktır. Instagram da öyle keza ne oldu smmler aylardır patlak vaziyette. İşte o zaman spam kökten bitecek. Ben son 4 aydır projem gereği pintereste daha fazla ağırlık vermeye başladım hesabım çok eski zaten 4 ayda 35k ya geldim sayılır görüntülenme 10 milyona yaklaştı çok az kaldı ki ben bu ay 10+ milyon bekliyorum. Her şey organik ve manuel. Spam işine 1 kez dahi girmedim.

  Adam ingilizce bilmiyor pinterest dersleri satıyor sağdan soldan bilgiler toplamış vs.. arkadaşlar bizim milletin bu kolay para sevdası yok mu beni benden alıyor. Spam site aç günde 1k 2k kazan ya da min ayda 1k 2k kazan yok yav maks 1 sene süre veriyorum ben bu spam olayına azalarak bitecek. Yapay zeka algoritması gelişiyor neticede sadece ben günde 50den fazla hesap kapattırıyorum tek bir reportlamayla. Millet emek versin ama ben oturdugum yerden bir makale bile yazmaya üşenerek para kazanayım maalesef böyle bir dünya yok. Ha diyeceksiniz sen niye eğitim seti yapmıyorsun gerek yok ihtiyacım yok ben zaten iyi kazanıyorum eğitimden gelecek 50 100 200tlyi ne yapayım üstüne bir ton zaman kaybı bunun yerine 1 site daha açarım ona efor sarf ederim. Bu da sorgulanmalı adam ayda 10k 20k kazanıyorum diyor 100tl 200tlye eğitim seti satıyor arkadaşlar geçin bunları. Hadi kazanıyor diyelim asla size en püf noktaları vermez. Basit bir araştırmayla herkes alın teriyle az çok bu platformdan bir şeyler kazanabilir zaten ancak bu 10k 20kların çoğu yalan dolan.

  Adam pinterest keyword satıyor yahu bunun nesini alıyorsunuz mesela gir pintereste aç işletme hesabı gir analiz verilerine al sana insanların keyword eğilimleri. Tattoo, travel, home decor, wall art vs.. vs.. bu kadar basit bir olayı bile araştırmayıp hazırcı olan kişiler bu platformdan para kazanamaz en fazla dolandırılır.

  Pinteresti öyle aman aman yüceltmeye gerek yok diğer sosyal medyalardan farkı yok. Misal ben twitterdan facebooktan anlık binlerce hit çekebiliyorum bunların tbmleri de oldukca yüksek ha diyeceksiniz pinterestin kitlesi ağırlıklı usa ondan tbm yüksek ee tamam facebook ve twitterı da usa ağırlıklı sayfalardan kas bu kadar basit.

  Dil bilmiyorsanız
  Sosyal medya hakkında tecrübeniz yoksa
  Wordpressten anlamıyorsanız
  Günde en azından birkaç saat ayıramayacaksanız bu işe girmeyin.

  Adam 20k param var ne yapayım diyor misal adama pinterest site aç diyorlar cidden absürd derece de komik. Amazonda öyle yöntemler var ki pinterest gelirini 10a 20ye katlar. Ancak bizim insanımızda araştırma huyu olmadıgından eninde sonunda patlıyor. En son niche site niche site diye inliyordu forum ne oldu? Hani çok güzel çok iyi kazanıyorduk naraları atılıyordu ya sonra herkes dolandırıldı. Arkadaşlar hazır para emeksiz para diye bir şey yok. En azından legal yollardan yok. Bu yüzen bilmediğiniz işe girmeyin girecekseniz de araştırıp girin. Bizim ülkemizin insanı her konuda uzmandır zaten.

  Ahh ahh hazır yeri gelmişken yazayım dedim. Ayrıca konu açıp detaylandırsam buradan gelir elde eden uzman tayfanın lincine ugrarım
 • 14-07-2019, 19:14:11
  #13
  hocam tamamen başka birşeyleri (ç)alıyorsun dayanıyorsun.
 • 14-07-2019, 19:49:25
  #17
  burak2yilmaz adlı üyeden alıntı
  Büyük sırrı biri bozacak sanırım. Yazda hocam okuyalım bende merak ediyorum
  görsellerle yazacağım, üzerine değinelim bakalım.

  kimin nasıl iş yaptığını biliyorum onları da konuşuruz hatta yeni konu açabilirim
 • 14-07-2019, 20:06:50
  #18
  ectinhaiN adlı üyeden alıntı
  görsellerle yazacağım, üzerine değinelim bakalım.

  kimin nasıl iş yaptığını biliyorum onları da konuşuruz hatta yeni konu açabilirim
  Etiket, PM vs. atarsan sevinirim konuyu açınca.
  Full-Stack Developer - UI/UX Designer | My Works ===> Dribble = https://dribbble.com/burak2yilmaz Behance = https://behance.net/burak2yilmaz