• 09-07-2024, 15:59:04
  #1
  Üyeliği durduruldu
  merhabalar, bir sitem icin ust siralara cikmak icin arastirma yapiyorum bir suru seo backlink paketleri vb satisi yapanlar var ama bu islemlerde kesinlikle ust sira garantisi verilmiyor verilmemesi de normal tabiki kimse garantileyemez ama bu saticilarin denetlenmesi gerektigini dusunuyorum. mesela son 1 ayda 10 kisiye calisma yaptiysa hepsinin analizini konularda sunmalari gerekir. rastgele seo backlink paket saticilarinin konularinda son aylarda hizmet almis kisilere pm attim en yararli olucak seocuyu bulmak icin ama kime mesaj attiysam hepsi bir fayda goremedigini soyledi ki bu kisileri en cok okunan konularda buldum. herhangi bir iade vbde alamiyoruz seo paketleri fiyatlarida baya artti hic fayda goremeyeceksek binlerce tlmiz cope gitmis oluyor. hicbir saticinin ismini vermedim kisi hedef gostermiyorum genel olarak fikirlerimi soyledim illaki cok fazla verim getiren kisiler vardir siz ne dusunuyorsunuz bu konuda
 • 09-07-2024, 16:02:34
  #2
  Backlink paketleri boş sitenizi çöp etmeyin çoğu edu ve gov bile artık spam oldu. Gidin hitli sitelere teklif verin birebir konuşun ucuz maldan hayır geleceğini düşünüyorsanız baştan kaybedersiniz.
 • 09-07-2024, 16:05:35
  #3
  Hocam sadece seo konusunda değil r10 sitesinin bütün satışları daha kontrollü, denetlemeli yapması lazım. Ön ödeme almadan iş yapılmıyor, ödeme yapılıyor iş istenilen gibi olmuyor, istenilen işle alakası olmayan işlerde emek verdim denilerek geri ödeme yapılmıyor vs vs vs. Tamam biz para vermeyelim demiyoruz zaten veriyoruzda ama karşılığını alamadığımızda paramız boşa gidiyor. Malesef bu bir nevi günü kurtarma, çorba parası haline dönmüş hiç bir yaptırımı da yok
 • 09-07-2024, 16:10:22
  #4
  Üyeliği durduruldu
  HebMaster adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Hocam sadece seo konusunda değil r10 sitesinin bütün satışları daha kontrollü, denetlemeli yapması lazım. Ön ödeme almadan iş yapılmıyor, ödeme yapılıyor iş istenilen gibi olmuyor, istenilen işle alakası olmayan işlerde emek verdim denilerek geri ödeme yapılmıyor vs vs vs. Tamam biz para vermeyelim demiyoruz zaten veriyoruzda ama karşılığını alamadığımızda paramız boşa gidiyor. Malesef bu bir nevi günü kurtarma, çorba parası haline dönmüş hiç bir yaptırımı da yok
  evet hocam herhangi bir işi yapmadan önden parayı isteyenden hayır gelmiyor zaten. şimdiye kadar önce işi yapıp sonra parasını isteyen 2 kişi tanıdım. ikiside çok kaliteli iş yapan insanlarda hala gerektiğinde onlarla çalışıyorum. daha işi yapmadan önden parayı isteyen zaten işine güvenmiyordur. öyle salla başı al maaşı.
 • 09-07-2024, 16:33:25
  #5
  Sene 2024 halen backlink paketleri profil backlinklerle bir yere gelineceğine inanıyorsanız boğaz köprüsünü dahi satabilirler
 • 09-07-2024, 16:35:42
  #6
  Backlink paketleri sadece siteni yükseltmez. Sana Otorite kazandırır. +1 Puan gibi düşün. Bunu bilmeyen satın almasın. Gerisi sizde. Siteniz belirli kriterleri yerine getirmezse yükselmediğinde bu suçu backlink paketi satıcısına atmadan önce? bi düşünmek lazım. Acaba? başka birşey yapmam gerekir mi? 500 liraya SEO paketi diye backlink paketi alırsan buna birşey demeye hakkın yok çünkü kabül ediyorsun.
 • 09-07-2024, 16:45:45
  #7
  ⚡ChatGPT 4.0⚡Midjourney
  İç SEO bu işin %50'sinden fazlasını oluşturuyor. Ama İç SEO yapılmadan backlink paketi alınırsa %50 yapılmış olunmuyor. %0 yapmış oluyorsunuz.

  Teknik tarafta ilgilenilmesi gereken yüzlerce madde var. Bunları bilmeden insanlar gidip backlink paleti alıyor 500tl'ye komik bir durum

  SEO uzun vadeli iştir boşun SEO danışmanlığı 10K fiyatlardan başlamıyor
 • 09-07-2024, 16:51:37
  #8
  Merhaba hocam,
  öncelikle backlink ile bitmiyor, asıl süreç burada başlıyor.
  Bu bir iki aylık bir süreç değildir, doğru bir seo analizi ve seo süreci başlatılır. En basitinden bir örnek vermek gerekirse, nadir edular hariç çoğu artık spam olarak algılanıyor.
  veya 50 da+ 1000 adet backlink bin tl veya 10 bin tl, satılıyor otoriterlik verir alalım denirse aksine bir anda yapılması direk spam yapar.
  Ben seoyu kediye benzetirim, yanlış olabilir belki ama narin yavaşça eğitilmeli zaman gerektirdiği için sabırlı olmalı ve doğru eğitimi yani doğru planlama yapılırsa rekabet KD'si de önemli duruma göre iyi bir sonuç alınır.

  Yani demek istediğim, örnek bir süreç vereyim, boya firmasınınız bulunduğunuz lokasyon yerel mi ulusal mı ona göre rakip analizi ve tüm kelimeleriniz tek tek analiz edilecek. Tüm rakip sitelerin seo durumları analiz edilmeli, ardından sitenizin alt yapısı en önemlisi güncel SEO alt yapısına uygun mu ? Uygun ise, iç seo dediğimiz olay devreye giriyor ardından planlama ve kademeli süreci başlıyor. Backlink sadece ve sadece otoriterlik sağlar size, sıralamaya elbette etkisi vardır ama herkesin sandığı %100 etkisi yoktur.

  Bunları yıllardır tecrübe edinerek dile getirdim, bir çok zorlu sektörde bile ilk sıralarda yer aldığımda oldu ondan dolayı Bir seo Danışmanlığı ile sürece başlanız daha sağlıklıdır, eğer ki yukarda bahsettiğim süreci bilmiyor veya yönetemem diyorsanız.

  Umarım yardımcı olmuştur.
 • 09-07-2024, 17:01:36
  #9
  R10'da satılan veya herhangi bir platformda satılan backlink paketleri inanılmaz kötü kalitededir, aksini kimse söyleyemez. 10 tane paket aldıysam hep sitelerim tepetaklak oldu, keşke almasaydım dedim ama tabi bu geçmiş zaman, son 5 yıldır kendim uğraşır kendim sitelerime backlink kaynağı üretirim veya parayla alma yoluna giderim hitli kaliteli sitelerden. Gerisi spam oluşturuyor çünkü, 500 bin tane link çıkışı olan siteden link almak var, 3 link çıkışı olan siteden link almak var. R10'da satılan backlink paketlerindeki sitelerin %99'u 500 bin tane link çıkışı olan kalitesiz ve çöp siteler ne yazık ki.