• 02-07-2024, 20:57:23
  #1
  Merhaba arkadaşlar, bugün yeni aldığım philips 55pus8118 model televizyonum elime ulaştı hemen gittim uydu kablosu aldım ve odalarımın içinde hazır yerleştirilmiş ve merkezi sistem bulunan girişe taktım. Tabi bundan öncesinde yaşadığım yer küçük bir ilçe servisi tanıdık çıktı ve iş yerimde duruyordu tv geldi ilk ön kurulumunu yaptı eve gidince uydu kablosunu tak buradan kanalları ara ve yükle dedi her şey iyi güzel aynı menüleri takip ederek kanalları yüklemek istedim uydu arıyor kısmında lnb1 de arama esnasındaydı bekledim fakat Lnb1 yok olarak sonuç ekranı geldi Lnb atla tarzında bir buton vardı tam hatırlamıyorum onu denedim lnb2 - 3 -4 şeklinde ilerledi ve aynı şekilde karşısında yok yazısı geldi servise sorduğumda elektrikçi çağırman lazım dedi elektrikçiyi arıyorum benimle ne ilgisi var gelmesine geleyim ama servisin yapması lazımdı diyor yani olayın içinden çıkamadım diğer binalarda problem yok ama bende problem mevcut başına gelen ya da bilgi sahibi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir ise sevinirim
 • 02-07-2024, 21:01:57
  #2
  Googital.com
  Tüm binalarda Diseqc ayarları farklı olabiliyor.
  Binada hangi Diseqc ayarı kullanılıyor komşumuzun tv sinden bakabilirsiniz.
  YouTube da anlatımları vardır.


  "DISEqC Modu" ve "LNB Seçimi" kısmını önce "Kapalı" seçin. Sinyal kalitesi yoksa veya kötüyse sinyal kalite gelene kadar "DISEqC Modu"nu "DiSEqC1.0" seçin. "LNB Seçimi"ne gelin ve "1/4, 2/4, 3/4, 4/4" olarak değiştirin. Kalite hangisinde en iyi rakamları verirse durun. "
 • 02-07-2024, 21:02:16
  #3
  Önceden orda bir kullanım yapmadıysanız yukarıda kablo ucunuz boşta olabilir.
  Merkezi sistemlerde yukarıda santral olduğu için Diseqc 1 seçmeniz gerekir. (Bu Önemlidir)
  Kablonuz 2 katmanlıdır bir orta uç 2 şase yani dışında çok telli olan kısım. Mutlaka konnektöre temas etmesi gerekmektedir.
  Kablo tarafında sorun yoksa whatsapp'tan yazarsanız kurulum ile ilgili yardımcı olabilirim.

  542 820 8271
 • 02-07-2024, 22:49:29
  #4
  Merkezi sistemlerde Santral kurulur. Genel itibari ile Disecq 1 Türksat, Disecq 2 Yabancı Uydu, Disecq 3 Eutelsat (Dijiturk) olur. Siz televizyonuz kurulumunu yaparken ilk kurulum olarak yapıp disecq ayarını Disecq 1 seçili olarak yapacaksınız aksi taktirde sinyal alamazsınız. Çoğu yerli marka ürünlerde de bu sorun var iken bazı cihazlar maalesef merkezi sistem sinyallerini hiç desteklemiyor, uydu cihazı almak zorunda kalıyorlar maalesef .