• 12-05-2024, 23:23:15
  #1
  backlinkmatik.com
  Dostlar selam

  Yemekteyiz, ne giysem vs. gibi programlarda, insanların birbirine nazik(!) sözlerle hakaretleri, aşağılamaları, küçük düşürmeye çalışmalarından başka bir içerik yok.

  Bu programları elbete izlemiyorum fakat fragmanları bile beni tiksindiriyor. Bu tür programların alkol ve tütün ürünleri, ci*sellik içeren sahnelerden çok daha fazla uygunsuz oldugunu düşünüyorum. Ahlaken de, dinen de, ne açıdan bakarsanız bakın daha zararlıdır.

  Rtük bu tür yayınlara neden yaptırım uygulamıyor? Tüm program boyu birbirini aşağılayan, birbirinin yaptığına *ok atan, bu tür davranışları normalleştirmeye çalışan programlar zararlı değil mi?

  Aynı yorumum silahlı, barzo kabadayı profilleri için de geçerli. Bir adamı sigaraya özendirirsen kendini öldürür, silaha özendirirsen herkesi öldürür. Sigaraya, alkole, çıplaklığa gösterilen bu duyarlılık, silaha, cinsiyhetçiliğe, vurdu kırdı gibi şiddete, bol aldatmalı film ve dizilere neden gösterilmiyor?

  Ne diziler var kimin neyi kiminkinde belli değil. Alkol mü sadece topluma zarar veren yani?

  Bu zarar skalasını kim neye göre belirliyor? Bir cocugun, gencin vs. süpermarkette, restaurantta, sahilde, sokakta, piknikte, her yerde göreceği şeylere sansür getirip, sadece tv de görebileceği bu tür kötü davranışlar neden yasaklanmıyor mesela ?

  Rtük gerçekten toplumun iyiliğini mi düşünüyor, yoksa göstermelik olarak birilerinin vicdanını okşayan yaptırımlar mı yapıyor?


  Teknik bilgim olmayan bir konu, cahil konuştuysam affola. Lütfen saygı çerçevesinde aydınlatın. Bunlar benim sıradan bir vatandaş olarak görüşlerim.

  Kurumların bilinçlenmesi ancak toplumsal bilinçlenme ile oluşur. Ben toplumun bir ferdi olarak, bu memleketin toplumsal ahlakını bozan, çıplaklık ve alkolden çok daha tehlikeli zehirlerin, tv yayınları aracılıgı ile çatır çutur enjekte edildiğini düşünüyorum.

  Ve malesef ki aman kızım günah, aman oglum çarpılırsın diye izletilmeyen sahnelerden sonra, tutup da bu tür aile ve toplum yapısına neşter vuran yayınları çekirdek çıtlayan insanları da gerçekten anlamıyorum.

  Sevgiyle kalın!
 • 12-05-2024, 23:24:13
  #2
  Yemekteyiz vs ye tamamım da kadına şiddet gibi dizilerin yasaklanması gerek diye düşünüyorum
 • 12-05-2024, 23:26:23
  #3
  Yemekteyizdeki elemanlar cast elemanı olduğu o kadar açıkki izdivaç neyse yemekteyiz de o ancak çoğu kanal iktidar kanalı olduğu için rtük bir şey diyemiyor Hele bide eşini aldatanlar bilmem ne programları var akıllara zarar…
 • 12-05-2024, 23:29:30
  #4
  Alıntı
  Bir adamı sigaraya özendirirsen kendini öldürür, silaha özendirirsen herkesi öldürür.
  hocam evet haklısınız televizyonda mafya gibi şeylerin olmasını ben de desteklemiyorum ama özendirme neye göre kime göre diye de bir şey var
  mesela bir adam sokakta sigara içmesinden dolayı sigaraya özenir misin? gibi
  sonuç insanda bitmekte bence
 • 12-05-2024, 23:33:12
  #5
  backlinkmatik.com
  Asimmim adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  hocam evet haklısınız televizyonda mafya gibi şeylerin olmasını ben de desteklemiyorum ama özendirme neye göre kime göre diye de bir şey var
  mesela bir adam sokakta sigara içmesinden dolayı sigaraya özenir misin? gibi
  sonuç insanda bitmekte bence

  o konuda aynı yerdeyiz zaten, ben de onu diyorum. sokakta görülecek kadar sıradan olan birşeyi sansürlerken, sadece tv de görülebilecek tehlikeler neden sansürlenmiyor?

  sigaraya sansür vuran adam çatır çutur silahları, aldatmaları, kavgaları, kırdıları, cinsiyetliçiği vs. sansürlemiyor
 • 12-05-2024, 23:38:19
  #6
  gündüz full israf gece yarısı israf. neyi işini yapıyor
 • 12-05-2024, 23:40:47
  #7
  İnsanlar bu programları neden seyrediyor onu da anlamıyorum. Şahsen hiç ilgilenmediğim programlar. Geçmişte haftada bir gün seyrettiğim bir komedi dizisi falan oluyordu, artık o bile yok. Bazen internet üzerinden yurt dışı haber kanallarını veya eski dizilerden birini bulup seyrediyorum. Kimse seyretmese öyle saçma sapan programları pazarlayamazlar.
 • 12-05-2024, 23:48:16
  #8
  Rtük şuanda muhalefet ile ilgili olaylara müdahil oluyor. Oysa ki kafa kes*e, mafyacılık, aldatma veya izdivaç programları Türk aile yapısına uygun şeyler olduğu için dikkatlerini çekmiyor.
 • 13-05-2024, 00:25:17
  #9
  Rtük cahil kesime hizmet ettiği için bu tarz şeyleri görmezden geliyor. Zaten onların malum kitlesi bu tarz tv programlarını izleyecek zekaya sahip oldukları için Aksine bu tarz programları destekliyorlar