• 12-05-2024, 02:08:07
  #1
  Malum ülkede şartlar belli. Bari birbirimize destek olalım istedim. Forumda ddos koruma hizmeti verenlerin kullandığı bir yöntem daha çok. Biz neden kullanmayalım?

  Öncelikle Cloudflare hesabınızda bulunan herhangi bir domain için istediğiniz planı seçip ödeme yapıyorsunuz. Premium sadece o alan adında kullanılabiliyor.

  Örneğin test.com alan adınıza premium satın aldınız.
  test1.com
  test2.net
  test3.io
  alan adlarınızda da bu premiumdan yararlanmak istiyorsunuz.
  Premium satın aldığınız alan adlarına a kaydı ekliyorsunuz.
  Örneğin
  cdn1.test.com => server ip adresiniz
  cdn2.test.com => server ip adresiniz
  cdn3.test.com => server ip adresiniz

  Bu şekilde kayıtları ekledikten sonra premium aldığınız alan adlarınızın subdomainlerinden premium kullanarak yönlendirme yapabiliyorsunuz. Ancak bize farklı alan adları gerekiyordu. Bunun için de cname kaydı ekliyoruz.
  Örneklerden gidecek olursak

  test1.com => cdn1.test.com
  test2.net => cdn2.test.com
  test3.io => cdn3.test.com

  CNAME kaydı bir alan adının başka alan adına yönlendirilmesini sağlar. siz test1.com alan adınızı cdn1.test.com premium plandaki alan adının sub domainine yönlendiriyorsunuz (yönlendirmeden kastım yansıtmaktır test1.com'a girdiğinizde cdn1.test.com'un a kaydındaki ip adresine istek gidiyor. Normal a kaydından farksız çalışacaktır ). Premium alan adının nimetlerinden yararlanırken paranız da cebinizde kalmış oluyor.

  Bu şekilde Cloudflare hesabınızda bulunan tüm domainlerde tek satın almayla premium avantajlarından yararlanabilirsiniz.

  Her konuda söylediğim gibi ücretsiz bir bilgidir hiçbir sorumluluk kabul edilmez sadece premiumunuz varsa deneyebilirsiniz. CNAME kaydı farklı hesaplardaki domainlere eklenemez aynı hesapta olmalıdır. Ücretsiz planda da bu olayı test edebilirsiniz.
 • 12-05-2024, 02:18:41
  #2
  Teşekkürler. Yararlı bilgi
 • 12-05-2024, 02:19:35
  #3
  Hasaki adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Teşekkürler. Yararlı bilgi
  Rica ederim Daha çok kişiye ulaşması dileğiyle.