• 03-04-2024, 23:30:38
  #1
  arkadaşlar whatsapptan size iban to kripto yapıyor musun diye yazan kişiler olabilir çoğu +90 kullanıyor
  asla böyle kişilerle işlem yapmayın r10dan teyit almadan asla işlem yapmayın başınızı yakarsınız şuanda yüksek ihtimal yapanlarda vardır bende sabit bi kaç kişiye iban to kripto yapıyordum banka hesaplarım bloke yedi dolandırıcıların parası bana geçtiği için bende suçlu durumuna düşüyorum ve uğraşıyorum dikkat edin


  okumaya üşenenler için
  iban to kripto işlemlerini teyitsiz yapmayın r10dan teyit edin bana kalsa hiç yapmayın
 • 03-04-2024, 23:40:42
  #2
  Telif Hakkı Temsilcisi
  Evet çoğu kullanıcı okumayı sevmediği için arkadaş özet geçmiş güzel hareket
 • 03-04-2024, 23:45:58
  #3
  Ads, Ads, daha çok Ads!
  Bu işin sadece ve sadece tek bir kullanım amacı var.

  Basitçe; sizin ne özelliğiniz var da banka hesabınıza gönderilen parayı kriptoya çevirip transfer yapabiliyorsunuz? Bunu herkes yapabilir.
  Sizi tercih etmelerinin sebebi kendi bilgilerini kullanmak istememeleridir.

  Kriptoyla ilgili bozum işlemi zaten forumda yasakmış
  Yapan arkadaşlar 20-30tl nin peşine düşmeyin, çok büyük sonuçlar doğuracaktır.
 • 04-04-2024, 00:03:56
  #4
  İbanınıza para alırken çok dikkat etmeniz gerekiyor. Benimde başıma benzer olay geldi ama ben döviz bozum yapmıyorum. Reklam işi yapıyordum hizmet sağladığım kişiler dolandırıcılarmış hesabıma onlardan para geldiği için suçlu durumuna düştüm. Savcının kesinlikle önemsediği şey "sana para gönderen kişinin kimlik bilgisini teyit et oluyor." o yüzden iş yaptığınız kim olursa olsun gerçekten güvendiğiniz, bildiğiniz kişiler olmalı çok fazla dolandırıcı var piyasada aç köpek gibi kudurmuşlar. Her yere dadanıyorlar.

  Kesinlikle faturalı, resmi şekilde ödemelerinizi alın.
  İş yaptığınız kişilerle mesajlarınızı asla silmeyin.
  İlk defa ticaret yapacağınız kişilerin bilgilerini isteyin ve bu bilgileri internette araştırarak teyit etmeye çalışın (mümkünse işletme bilgileri, yasal şartlarda kimlik bilgisini isteyin) zor ama savcı kimliğini istiyor iş oralara gittiği zaman.

  Lütfen dikkat edin ciddi anlamda başınız ağrıyor 100 tl bile olsa sizin ibanınıza gelen para üçkağıtçılardan gelen bir paraysa ve siz bilmeyip sadece ekmeğinizde, emeğinizde bir insansan olsanızda hesabını her türlü veriyorsunuz çok uğraşıyorsunuz vaktinizden, mental sağlığınızdan, maddi manevi her anlamda o yüzden bilinçli olalım bu şekilde elinizden geldiğince bilinçlendirelim...

  Çok şükür ben beraat ve takipsizlik aldım ama devam eden dosya var hala....
  Bu konuyla alakalı yaşadığım tecrübelerle birlikte vaktim olduğu zaman bir bilinçlendirme konusu açmayı düşünüyorum inşallah.
 • 04-04-2024, 00:06:05
  #5
  Forumdan teyit almaya da gerek yok.
  Bu iş yasak. Finansal hizmet vermekle yetkili kuruluş/firma olmadığınız sürece bu işlemleri yapmak yasalara aykırıdır. Ayrıca, gelen giden para trafiği kara para aklamaya giriyor ve sonu zindan.

  Zaten bozum işleri sebebi ile daha bir kaç ay önce r10 ve diğer bir kaç forum erişim engeli aldı. Hatırlayın. Hızlıca ''bozum konuları'' kaldırıldı.
  Ama yakında tekrar olabilir çünkü artan şikayetlerde forumların da adları geçmektedir.