• 03-04-2024, 01:22:43
  #1
  Farkettiniz mi;

  - Seçim öncesi emekliler seyyanen zam beklentisi içerisindeyken bunu yapamayan hükümet bir çıkar yolu olarak kamu banka promosyon oranlarını arttırarak özel bankalarında promosyon arttırmasına vesile oldu. Böylece emekliye verilecek desteği özel şirketler ile paylaşmış oldu.

  - Seçim 31 Martta iken sadece 3 gün sonra ödenecek 3000 TL bayram ikramiyelerini seçim öncesine çekmediler. Bu onlar için bir oy potansiyeli olabilirdi.

  - Ayın 15'inde ödenen memur maaşları genellikle destek amaçlı bayram öncesi ödenirken bu sene bayram öncesine çekilmeyecekmiş.

  Daha benim bilmediğim birçok şey olabilir.

  Bunları sıkılaşma politikalarının devamı olarak mı görüyorsunuz yoksa gerçekten sıfırı tükettik mi. Ne düşünüyorsunuz?
 • 03-04-2024, 01:27:35
  #2
  koyu siyasetçi paraya bakmaz; parayı alır yinede istediğine yada farklı tarafa oy verir.her seçimin faturası ülkeye ağır olur daha doğrusu vatandaşa yük olur
 • 03-04-2024, 01:28:03
  #3
  Sonumuz Arjantin gibi olacak.

 • 03-04-2024, 01:29:01
  #4
  Platin üye
  Suriyelilere ödenen paranın haddi hesabı yok.
  Hangi ülkenin %10a yakını mülteci vs dünyada örneği yok.
  Hollandada sadece 40 bin kişi için hükümeti düşürdüler.
  Kontrolsüzlük var.Ülke yol geçen hanına dönmüş.
  Bundan 10 yıl sonrasını düşünemiyorlar.
  Ekonomiyi yönetemiyorlar.
  Emeklilere 10 değil 20 verseler hiçbirinin sesi çıkmazdı ama ignenin ucu kendilerine batmaya başlayınca az akıllandılar.
  Sırf bir inat uğruna 2 yıl faizleri artırmadılar.Daha sonra baktılar olmuyor arttırdılar ama iş işten geçtikten sonra.
  Bütün dünya faizleri artırırken bunlar yok faiz sebep vs diye saçmaladılar.
  Üretim yok dışa bağlılık var.Togla vs olacak işler değil bunlar.İstihdam olacak milletin karnı açken ne yapsın togu vs.Önce yiyecek içeçeği düşüneceksin milletin ondan sonra herşeyi yapalım hiç sorun değil.Millet evine giren soğan ne kadar patates ne kadar yumurta ne kadar ona bakıyor önce.
 • 03-04-2024, 01:33:16
  #5
  Asıl gerçek; Şu Ramazan ayında net bir şekilde gördüm ki, şükür etmeyi unuttuk, nefsimizin kölesi olduk. Korona, Sel ve Deprem Felaketlerini Allah bizlere göstermişken, halen uyuyoruz ne yazık ki.
  Buranın bir imtihan dünyası olduğunu, verilen her şeyin yarın hesaba çekileceğini unuttuk ya da işimize gelmedi şeytanın eşeğine binerek yaşam sürmek bizlere daha çok tatlı geldi.
  Sokakta şöyle bakıyorum birbirine tahammülü olmayan insanlar, evde anne baba ve büyüğe karşı gelmeler, sürekli olarak bir isyan halleri aldı başını gidiyor.

  Diyecek tek söz kaldı şuanda ''Sonumuz hayır olur inşAllah'''
 • 03-04-2024, 01:34:09
  #6
  eyefive5 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  koyu siyasetçi paraya bakmaz; parayı alır yinede istediğine yada farklı tarafa oy verir.her seçimin faturası ülkeye ağır olur daha doğrusu vatandaşa yük olur
  Doğru ancak ülkedeki herkes koyu siyasetçi değil. Örneğin önceki seçimlerde eyt çıkarılarak ayrıca ev hanımlarının emekli yapılacağı söylenerek birçok oy kazanıldı.

  Şimdi ise sadece 3-4 gün sonra ödenecek bir desteğin sadece biraz geriye çekilmemesi sizce de tuhaf değil mi? Yada seçimi boşverin senelerdir bayram öncesine çekilen memur maaşlarının bu sene geriye çekilmemesi tuhaf değil mi.
 • 03-04-2024, 01:49:50
  #7
  Hız, Güven, Memnuniyet!
  Açık Büyüdü Açıgın Ucu Yok İhracatı öve öve bitiremiyoruz
  fakat ithalatın ucu bucagı kaçtı kimse bunu görmek istemiyor
  Ekonomimiz çok kötü duruma gidiyor alt sınır da çalışan kazanan insanların durumları çok vahim bizzat kendi çevremden örnek vermek gerekise millet kirasını zor öder hale geldi çünkü maaşla kira eşdeger bir orantıda gidiyor 20 maaş alan birinin ev kirası 15 k bizim buralarda bu gidişatın sonu son degil Hükümetin yaptıgı çok iyi şeyler var oldu eyvallah ama ekonomide çuvalladıgımızın kanıtı HALKIMIZIN CEBİDİR.
 • 03-04-2024, 05:27:10
  #8
  Tüm saydıkların seçim öncesi ödense bile hakedilmiş ve ödenecek bir tutar olduğu için tabloyu değiştirmezdi. Nas politikası sebebiyle faizlerin indirilip bankaları zengin eden bir politika izlendi. Bankalar piyasayı aldıkları ucuz krediyle fonlamadı.Kur u baskılamak için bile milyarlar harcıyor merkez. Bir önceki bayram Çin bankasından kredi aldı ikramiyeleri ödemek için. Şimdide dünya bankasından 50 milyar kredi aldı bu bayram ikramiyeleri ödemek için. Dolayısıyla Nas politikasında diretmesi ülkeyi ekonomik bataklığa sürüklemiştir ve siyasi olarakta bedeli seçim kaybetmeye kadar gitmiştir.
 • 03-04-2024, 06:30:23
  #9
  Daha kötü günler gelecek Türkiye için.