Herkese merhaba,

Malatyalı bir arkadaşım var. Kendisi makine mühendisi. Önce Ankara, sonra Trabzon-Rize'de mesleğini yaptı. Tutunamadı ve Malatya'ya ailesinin yanına döndü.
Şahıs şirketini kurdu, Malatya'ya özgü ürünleri satmak için Instagram hesabı açtı, ben de bir site yaptım kendisine.
Gününü kurtaracak siparişler almaya başladı, eşten dosttan.
Daha kurumsal olmak için gitti bir hanın içinde dükkan açtı. Depo niyetine kullanacaktı, bir sürede kullandı ama çok geçmeden deprem oldu. Önce han ağır hasar aldı, ardından da yıkıldı.
Depremin ardından Malatya'da yardımı dokunacağı her işe koşturdu, depremden kurtardığı mallarını da yardım kolileri ile beraber ücretsiz dağıttı.
Yakın zamanda kura ile bir çarşıdan dükkan vermişler ama Malatya'ya özel ürünler sattığı için haliyle hedef kitlesi Malatya değil.
Ünlü isimlere, programlara ücretsiz ürünler gönderdi reklam yaparlar belki sipariş gelir diye bir katkısını göremedi. R10'dan katkı ve fayda göreceğinden şüphem yok.
Instagram hesabını paylaşıyorum, sipariş vermeniz, vermeseniz de verecek kişilere ulaştırmanız dileğiyle.

https://www.instagram.com/hasbakkalofficial

Kendisinin bu yazdığımdan haberi yok. Sipariş vermeyecek arkadaşların da en azından aşağıdaki tweeti paylaşmasını rica ederim. (Twitter'da fenomen olmak gibi bir derdim, gayem yok.)https://twitter.com/yildizcelal/stat...04474369245527