Merhaba arkadaşlar,

Biz bir sigorta şirketinden tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmıştık. Eşim ve çocuğum için. İlgili sigorta şirketinin web sayfası ve mobil uygulamasindan benim poliçem ve networkum seçerek anlaşmalı kurum sorgulaması yaparak bir hastane buldum. Anlaşması var diye bebeğimi muayneye götürdüm doktor yatış uygun gördü 4 gündür de yatış durumundayız. Maliyetli bir hastane.. Yarın taburcu olacağız inşallah. Ancak yatış başlarkenden beri sigorta şirketi yatış durumunu sigorta karşılama noktasında değerlendiriliyor olarak tutuyor ve hastane yatış birimine onay henüz vermedi.

Bende Sigorta sirketinin provizyon birimi ile iletişime geçtim, policemin bu hastaneyi kapsamadigi için onay gelmediğini dile getirdiler.

Ancak kendi web sitelerinde güncel anlaşmalı sağlık kurumu olarak benim poliçem ve networkum bu hastaneyi kapsıyor.

Yarın da taburcu olacağız, ortaya çıkan maliyet durumunda ne gibi sonuçlar meydana gelir?

Bu şirket çocuğumun hastalık sürecinde hem bu prosedür işleriyle beni uğraştırdı hemde çocuğumun hastalığıyla dertli oldum. Çok şükür ki Rabbim şifasını veriyor. Sorum yukarıda yazdığım gibi maliyet ve karşılama noktasında şirket tutumu veya kanun neyden yana olur? Nasıl bir yol izlenmelidir, teşekkürler