• 05-05-2022, 03:10:57
  #1
  Selamlar arkadaşlar, bu konuyu yakın çevremden çok az kişiyle paylaştım bugüne kadar ama r10'u ailem olarak gördüğüm için belki birine faydam olur hastalığını erken teşhis edebilir, belki bir duada adımız geçer diye açmak istedim.

  Hani genelde uzak çevreden birinde duyarsınız biraz üzülür ve şifa dilersiniz ama bu hastalık sandığımız kadar uzakta değilmiş bunu öğrenmiş oldum.

  Öncelikle her şey bir monitör almaya karar vermemle başladı. Bi kaç konu açıp sizlerin de fikrini rica etmiştim monitör tavsiyesi ile alakalı. Sonra Casper marka 24" monitör aldım beğenmeyince ikinci el Monster Aryond 32" monitör aldım. Şimdi monitör almayla beyin tümörü ne alaka diye düşünüyorsunuz

  Aldığım monitörün tuşu tam çalışmıyordu bu yüzden ışığını kısamıyordum 2K monitör full ekran parlaklığıyla bi hafta çalışınca gözlerim ve başım ağrımaya başladı. Normalde bozuk mal satsa biri bana kesin küfür ederdim içimden ama nedense bu arkadaşa hiç sövmedim bozuk olduğunu söylemediği için biraz bozuldum ama garantisi vardı yaparlar diye düşündüm ve öyle oldu monster bana sıfır bir monitör verdi tuş basmadığı için değişim yaptılar

  Çalışırken ve sonrasında beynim sürekli zonkluyordu bi anda kalkınca yada oturunca başım dönüyor kulağıma gelen ses gidip geliyordu. Elimle sesi kapatıyormuş gibi kulaklarım açılıp kapanıyordu, Aşırı bi unutkanlık başlamıştı. Bazen gözüme sarı bi perde iniyor gibi gözlerim bişi görmüyordu, denge kaybı yaşıyordum hastaneye giderken 3 defa peş peşe yüz üstü yere düştüm vertigo ve göz tansiyonuna baktır dediler.

  Ardından göz tansiyonu, vertigo ve baş ağrısı için hastanelerden zar zor da olsa randevu buldum ve muayenelere gittim. Öncelikle göze gittim gözümde sadece bozulma olduğunu söyledi ve bana bi gözlük yazdı. Vertigo için KBB gittim vertigo yok dediler.

  Sıra nörolojiye gelmişti nörolojiye gidince MR gönderdiler beni MR sonucunu e-nabızdan gördüğümde rapor bölümünde siyah puntolarla işaretlenmiş bayağı bi alan vardı o an bir şeyler olduğunu fark ettim. Doktora sonuç göstermeye gittiğimde "bu beni aşar seni beyin cerrahına sevk edeceğim" dedi. Bir şey mi var dedim "evet bir şeyler var ama tam emin olamıyorum" dedi.

  Sağ olsun beyin ve sinir cerrahını arayıp hemen beni muayene etmesini sağladı. Doktor MR sonucuna baktığı gibi "seni yatıracağım" dedi. O an hani derler ya hayatım film şeridi gibi gözlerimin önünden geçti diye aynen öyle oldu. Şok oldum neden dedim neyim var dedim. Ben yatmak istemiyorum dedim. "Biraz bekle gözlerinin içine bakacağım" dedi. Sonra eline bi alet alıp gözlerime baktı "ben göremiyorum göz doktoruna yönlendireceğim seni eğer gözünün arkasında tıbbi bi terim kullandı var ise seni direk yatırırım" dedi.

  Göz doktorunu aradı hidrosefali hastam var deyince hastalığımın hidrosefali olduğunu düşündüm, Göz doktoruna gittim alet yardımıyla gözlerime baktı hocanın şüphelendiği şey gözünün arkasında yok dedi. O an biraz rahatladım. Doktorun yanına gittim hemen aşağıya in ilaçlı tomografi için sıra al dedi. Rahatladım derken tekrar koşturma başladı. Arkamdan sağ olsun. Tomografi bölümünü aradı oradaki kadın yer yok dese de çok zorladı acil hasta dedi cuma günüydü pazartesi gününe randevu verdiler bana. Tomografiyi çektirdiğin gibi yanıma gel raporunun çıkmasını bekleme dedi rapor normalde 10 güne çıkıyordu. Ben direk yorumlayabilirim zaman kaybetmeyelim dedi. Hidrosefali hastasısın ama bu hidrosefali olmana sebep olan bi kitle var gibi dedi. Bu kitle yüzünden beynimde beyin omurilik sıvısı birikiyor ve bu sıvı boşalmadığı için beynimde baskı yapıp yukarıda saydığım yan etkileri yapıyordu.

  Tomografiyi çektirip yanına gittim hidrosefalinin sebebi bu kitle olduğuna emin olduk dedi. Nasıl bi kitle dedim duraksadı biraz. Tümör mü deyince evet tümör dedi. O an hiç bişi hissetmedim açıkçası rüyada gibi geliyordu bana inanamıyordum üzülemedim bile sadece şaşkındım.. Ama iyi huylu meninjiyom olduğunu düşünüyorum dedi. Ameliyat olman gerekiyor ama bu ameliyatı biz burada yapamayız yeterli donanıma sahip değiliz dedi.

  Akabinde ben bi kaç doktor ve bi kaç tane profesörden randevu aldım ve çok şükür hepsi iyi huylu olduğunu değerlendiriyoruz dedi. Ama tabi kesin sonuç tümör alınır patolojiye gönderilir ondan sonra belli olur dediler. Youtube de izlediğim bi kaç videoda da denk geldim iyi huylu tümör diye paylaşmışlar ama sonraki videolarda kötü huylu olduğu ortaya çıktığını söylüyorlar o yüzden açıkçası karışık duygular içindeyim tek dileğim tümörün tamamı alınır ve iyi huylu çıkar.

  Doktorların ortak söylediği şey çok riskli bi yerde alınması zor ama kesin iyi huylu diyemediğimiz için almayı denemek en mantıklısı dediler. Ben de bi kaç profesörle ve ailemle görüştükten sonra aldırmaya karar verdim. Üniversite hastanesinde heyete çıktım onlarda alınması yönünde görüş bildirdiler. Işın tedavisi uygulanabilir ama kötü huylu çıkarsa yan etkileri çok fazla olabilir dediler. Fazla mı az mı gelir tedavi bilemeyiz dediler. İki gözümün arasında bi yerde olduğu için ameliyat sonrası şaşılık olabilir dediler ama buna da şükür diyorum. O yüzden Allah'ın izniyle cuma günü ameliyat olacağım. Umarım tümör tamamen temizlenir ve iyi huylu çıkar. Rİskli bi yerde olduğu için alamazsak beynine şant takıp beyin omurilik sıvısının tahliyesini sağlarız akabinde ışın tedavisi deneriz dediler.

  Biraz karışık ve düzensiz yazmış olabilirim kusuruma bakmayın hala rüyada gibi hissediyorum kendimi.

  r10'un yeri benim için ayrıdır hayata ikinci kez sarılmamı sağlayan işleri öğrendiğim yer olduğu için ve sizleri ailem olarak gördüğüm için sizlerle paylaşmak istedim.

  Allah'a çok şükür inançlı bi insanım varlığın da yokluğunda Allah'tan geldiğine inanırım. Derdi veren Allah elbet dermanını da nasip edecektir. Tümörü beynimde bu kadar sene misafir ettikten sonra inş güzel bir şekilde yolumuzu ayıracağız

  Duanızda bana da yer ayırabilirseniz çok sevinirim

  Allah herkese sağlık sıhhat versin geri kalan her şey zamanla kazanılır. Son 1 aydır bütün sitelerimi devrettim gelirlerim hepsi çakıldı ama çok şükür hiç bir şey sağlıktan daha değerli değil bunu geç de olsa anladım. Hiç kafama da takmıyorum. Yeniden site açar yeniden yapabilirim ama önemli olan sağlık o olmazsa her şey boş.

  Bu platformda çok ticaretim oldu çok dollandırıldığım da oldu Herkese hakkım helaldir. Başta @erkanox; Erkan abi olmak üzere lütfen istemeden de olsa kırdığım üzdüğüm kişiler varsa onlar da bana hakkını helal etsin. Hayatım boyunca kimseye kasıtlı olarak bir şey yapmadım. Olduysa dolaylı olarak kırdığım hakkına girdiğim arkadaşlar var ise hepsinden helallik rica ediyorum. Kendinize iyi bakın sağlınıza lütfen dikkat edin benim başıma gelmez diye düşünmeyin.

  Merak edenler için aşağıda tomografi sonucumu paylaşıyorum tümörü ok ile işaretledim 2,3 cm boyutundaymış. Arkadan açıp almaya çalışacağız dediler.

  Ayrıca merak ettiğiniz sorularınız varsa yardımcı olmaya çalışırım. Cuma günü sabah ameliyat olacağım inş cumartesi ya da pazar sizlere hayırlı haberler vermek nasip olur.

  Kendinize iyi bakın.


  -------------------------------------------------------------------------------------------

  Edit

  RaXeS adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Merhaba arkadaşlar tekrardan aranızda olmak çok güzel

  Öncelikle kendimi toparlamam beklediğimden fazla vakit aldı o yüzden geç dönüp merakta bıraktığım için özür dilerim.

  Çok şükür ameliyatım yapıldı. Kritik bi yerde olduğu için tümörün tamamı alınamadı az bi parça kaldı dedi doktor.

  Gözlere etki edeceği için zorlamadık çok sertti dedi. Patoloji sonucumu aldım bugün çok şükür iyi huylu dediler.

  Doktor 3 ay sonra MR çeker bakarız büyüme varsa ışın tedavisi ile kalan parçaya müdahale ederiz dedi.

  Şuan gözlerimde biraz bozukluk var zamanla düzelir dediler. Okurken çok zorlanıyorum bulanık ve çift görme mevcut 1 ay sonra inş tam anlamıyla aranızda olurum.

  Duanın gücüne inanırım. Tanıdık tanımadık çok sayıda dua ve güzel mesaj aldım herkese teşekkür ederim çok mutlu oldum.
 • 05-05-2022, 03:12:05
  #2
  Hocam çok geçmiş olsun umarım sağlığınıza kavuşursunuz.. Allah yardımcınız olsun
 • 05-05-2022, 03:15:37
  #6
  Çok geçmiş olsun, en kısa sürede güncelleme mesajınızı bekliyorum 😊
 • 05-05-2022, 03:17:15
  #9
  Çok geçmiş olsun hocam inşallah sıkıntısız bir süreç geçirirsiniz