• 16-11-2021, 14:13:03
  #1
  Arkadaşlar merhaba,

  *Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim  KISA ÖZET

  Bir sene önce kartımdan yasal olmayan işlemler yapıldığı söylendi bana. Bir fotoğraf gösterdiler ve adamı tanıyıp tanımadığımı sordular hayır dedim ve kartlarımla ilgili de daha önce kartlarımı kaybettiğimi ve kapattırmadığımı fakat gerisi hakkında bilgim olmadığımı söyledim.Polis bir şey olmaz büyük ihtimalle dedi ve konu kapandı sandım.Mahkemeden bir gün önce beni arayan polismiş ve daha önceki mahkemeye katılmadığımı bir gün sonraki duruşmaya katılmamı istedi.Ben de ifade verir gibi gidip şifremi kimseyle paylaşmadım nasıl kullanmışlar bilmiyorum dedim ve bana 3 yıl 4 ay cezayı verdiler. Fakat bunu tek celsede yaptılar Olayı biraz daha araştırdım avukatın yardımıyla çünkü suçsuz olduğuma eminim.Kimsede hakkım yok.Bu bana dava açan adam birisine TC numarasını vermiş papara hesabı açmalarını sağlamış(kendisi söylüyor) Ondan sonra bu papara hesabına parayı yollamış Böyle mallık yapılır mı neyse...Finansbanktan bu işlemleri gerçekleştirmişler dolandırıcılar. Ben ve arkadaşım arkada beklerken bu adamlar bu haysiyetsizliği yapıyorlarmış.Biz de simit yiyoruz arkadaşla...Yani işlem sırasında hemen arkalarında olduğumuz için para bize gelmiş gibi bir yanılgıya sokmuş bunu inceleyen hakim ve özellikle savcıyı sanırım.Çünkü adamlar paparadan paranı çekmek için karta değil paparanın sana verdiği kullanıcı numarasına ve tc ye sahip olman gerektiğini bilmiyorlar Neyse herhalde bir gönderen olur bir de alan olur deyip bizi de dosyada işaretlemişler şaka gibi Ben baktım ne paparaya ne de enpara hesabıma para girişi çıkışı yok. O gün btcturken aldığım parayı çekiyormuşum.(önce paparaya sonra ordan da enparaya çekerdim fazla komisyon verip çünkü hızlı gelirdi)
  Yani arkadaşlar körü körüne maalesef teknolojiden anlamayan insanlar tarafından yargılanıp tak diye içeri atılabilirsiniz Bu bilgileri polisten istemiştim vermedi bana sadece bir tane yarım yamalak foto gösterdi.Yoksa ben olayı çözerdim.
  *Mahkeme salonunda da hakimin sesi anlaşılır değildi valla hatta kafamı şöyle yakınlaştırıyordum anlamak için....Bu yüzden karşı tarafın iddiasını anlayamadım.

  Tüm bunlara inanmayanlar olacaktır Dikkat edin siz yine de:
  BÜYÜK GÜNCELLEME

  Arkadaşlar harbiden avukat olacakmışım beee ıkyuygjft

  Masrafı 20k oldu avukatın ama olayı ben çözdüm

  Para girişi çıkışına iddia edilen tarihe bakıldı.BTCTURK dışında yok. Diğer tüm zamanlara bakıldı!!! YOK! Öyle birisi para atmamış.O miktarda para sadece btcturk ve babamdan gelmiş bana.

  Avukatın bana ait olduğunu iddia ettiği IBAN PAPARAYA AIT. Bunlar nasıl karıştırmışlar bilmiyorum ama bana polisin gösterdiği fotoda sadece adam vardı ben yoktum tanımıyorum adamı. Meğersem ben ve arkadaşım adamların arkasındayız.Benim kolumda simit var arkadaşla konuşuyoruz birbirimize bakıyoruz fotolarda ve adamlar tip tip bize bakıyor. Ne yapmışlardır kestiremiyorum ama benim hesaplarıma para giriş çıkışı olmamış baktım. Bu adamlar suçluymuş nasıl bizi karıştırmışlar bilmiyorum ama papara herkese ortak IBAN verir ordan şüphelendim fakat emin değilim. Şimdiiii ben avukat parasını bu haysiyetsizlerden kafamı patlatanlardan nasıl alırım ? Alabilir miyim Avukata sorarım da hadi hayırlısı. Durduk yere güme gidiyorduk şaka gibi.

  *** Olay benim kartlarımı kaybetmem değilmiş bana bunları hakimler söylemediler ki dalga mı geçiyorlar anlamadım.Bana hesabınızdan işlemler yapıldı demişlerdi ben de kartlarımı zamanında kaybettim uğraşmadım belki onla ilgilidir dedim ama olay benim aktif kullandığım kartla ilgili. Gerçekleşen olay tarihinde para girişi çıkışı yok dediğim gibi ve suçsuzum yani. O adamları da tanımıyorum.

  Avukat parası çıksın da ))

  ** TEK TEK İNCELEDİM YOK; CTRL F YAPTIM yok arkadaşlar Agalar yakında 2k çekiliş yapcam ah be :d
  ESKİ HALİ:


  3 sene filan önce 3-4 tane banka kartımın olduğu ince cüzdanımı kaybettim.(Sadece kartlar içindi cüzdan ) Ben de enparayı aktif olarak kullandığım için enparayı arayıp iptal ettirdim ve diğerini iptal etmekle uğraşmadım.Nasıl olsa içinde para yok dedim.
  Birileri benim kartımın üstünden yasal olmayan işlemler gerçekleştirmiş.Polis bir sene önce filan arayıp çağırmıştı ifadeye ben de durumu anlattım.Sonra bana bankamatiğin önündeki bir adamı sordu tanıyor musun diye ben de kesinlikle tanımıyorum dedim ve suçlu yakalandığı için olay kapandı sandım.Dün birisi arayıp mahkememin olduğunu söyledi ve ben de mahkemeye gidip durumu izah ettim.Bu adam facebookta bir hesap açıp 1000 tl lik dolandırmış birini Hakime kartımı kullananları tanımadığımı söyledim savcılık bize yazı göndermiş %95 i öyle diyor yüzde 3 ü şifreyi üstüne yazdım vs diyor dedi.Yemin ederim şaka gibi ya (((( Bunun için 3 sene 4 ay hapis cezası aldım ve üstüne 1600tl para cezası.Karşı tarafın avukatı gelip tehditkar şekilde konuştu 20 sene alman lazımdı seninle uğraşacağım filan dedi Abi böyle şey mi olur ya alakamın olmadığı olaylar yüzünden düştüğüm duruma bakın. Şaka gibi.Avukat 10k verirsen dosyayı kapatırım diyor.Hadi diyelim verdim ee abi ya o kartla onlarca kişi dolandırıldıysa ? Ne yapacağım ben milyonlarca tl mi vereceğim.
  Kafayı yiyorum Lütfen yardımcı olur musunuz? Ne yapmam gerekiyor? Ben suçlu değilim kimsenin bende 1 tl hakkı yok.
  Avukat öneriniz var mıdır ? Ne yapmam gerekiyor ? bunlar daha kimleri dolandırdı ben nereden bileyim hepsinin suçlusu ben miyim?Cidden bu kadar kolay mı ya?


  Önerilerinizi bekliyorum
  Teşekkürler vakit ayırdığınız için


  ** GELİŞME 1: Arkadaşlar,Babamın tanıdığı avukat yardımcı oldu sağolsun o insanımsı canlıya para verme dedi. Söylediği tarihlere baktım bilin bakalım nerden para gelmiş? BTCTURK ÇIIILDIRIYORUM. Yahu o zaman neden tüm bunları yaşadım. Valla aklım almıyo sabahtan beri kahvaltımı yapmamıştım çok az salata ve makarna yiyebildim.(Normalde 2 katını ekmekle yerdim siz düşünün ruh halimi)


  Gelişmeler oldukça yazacağım bunlar hiç küçümsenecek şeyler değil - Üzülüyorum sabri abi...
  Akla takılanlara yanıtlar:


  *İnce cüzdana kartlar mı konulur ne demek hocam allah aşkına... Yeni vegan olmuştum o zamanlar bir tane tatlı kartondan cüzdan aldım içinde banka kartlarımı tutmak için. O zamanlar ehliyetim yoktu - Yeni aldım daha yokuşta el freni ile çıkmayı yeni öğrendim


  * Bazı arkadaşlar ifadelerim çelişkili olduğunu söylemiş kiralamaktan vs bahsetmiş. Ya hu yapmadım diyorum öyle bir şeyi. Kısa kontrolün ardından para girişi çıkışı da göremedim ama tam bakacağım. Avukatın söylemediği tarihlere de bakacağım.


  * İfadeler çelişki barındırıyor gibi durabilir. Olayın kendisi çelişkiden ibaretse ne olacak? ( Ben olsam ben de inanmayabilirdim ama haa tmm yhaa bu kesin yalancıdır %95 i yalan söylüyor deyip geçmezdim! Bu var ya bu!! ( neyse )


  * Kartımı kaybettikten sonra sadece bir tanesini açıp yoluma devam etmem salakçaydı kabul ediyorum ama çocukluk işte onlarda param yok ne yapacağım ki diye düşündüm. Salakça ama öyle düşündüm.


  * Şu olayda avukat resmen tehdit etti kimse görmemiş bile bu detayı param olmasaydı ve ben de birilerinden bir şey danışmasaydım büyük ihtimalle haksızlıkların dibini görecektim.


  * Bazı arkadaşlar neden hazırlıksızdın diyor. Ben 2. kez yapılan mahkemeyi 1 gün öncesinden öğreniyorum ve basit bir sorgulama gibi düşünüp gidiyorum. Çünkü olayı bile tam bilmememe rağmen dolndrıcılık yapmadığımı biliyorum. Suçsuzum bu kadar basit.


  * Sorguya çağrıldığımda polise detayı sordum bana sadece üstünkörü bilgi vermişti. (Yani kim nerden neyi nasıl dolandırmış vs vs bana bir şey söylemedi. Sadece şüphelisin dedi o kadar)


  *Milyonlarca tl örneğime takılanlar olmuş hey allahım heyy Agalar ondan kastım birçok kişiyi dolandırmışlarsa ben ne yapabilirim? Nüfus cüzdanı örneğini vermem saçma olur onu ben de hemen çıkartırım ama diyelim ki 1 günlüğüne kayboldu haftasonu vs eee birileri de maskeyle suç işleyip kimliğinizi olay yerinde bıraktı O zaman siz suçlu mu oluyorsunuz ? Olayın detaylıca araştırılması gerekilmez mi? Birileri çıkıp aa bu durumların %99'unda kimlik sahibi sorumlu çıkıyor o yüzden biz bakmadan sizi suçlu ilan ediyoruz desinler.Bu mantıklı mı ? Değil abi değil ya ---- Neyse gidip içtiğim kahveye kadar bir daha bakacağım her şeye - 2 bankadan dönüş almadım ama iddia edilen olaylar o kart üstünden gerçekleşmemiş.
 • 16-11-2021, 14:16:18
  #2
  ben suçlu değilim demişsiniz ama ufakta olsa suçlusunuz o kartın kapattırılması gerekiyordu. geçmiş olsun umarım ucuz yırtarsınız davadan.
 • 16-11-2021, 14:16:53
  #3
  Hocam maalesef büyük hata etmişsiniz kapattırmamakla.
  Hakim doğru söylemiş açıkçası, dolandırıcılar parayı bu şekilde alıyor. İşiniz zor, Allah yardımcınız olsun.
 • 16-11-2021, 14:18:09
  #4
  Öncelikle Geçiş Olsun Hocam
  1. si adamlar sizin kart şifrenizi nasıl bulmuş anlamdım
  bu olayla ilgili hesap hareketlerinize bakın bankanın nereden para gelmiş çıkmış vs diye
  ve en önemli sorum hesabınıza para yatınca ve çekilince mesaj vs gelmedimi hocam
 • 16-11-2021, 14:18:45
  #5
  Yaptığınız büyük sorumsuzluk tabii anlattığınız gibiyse olay.
  Hakimin savcının yerinde olsam dediklerinize gram inanıp güvenmem hiç bir aklı başında vatandaş cüzdan kaybedip kartlarını açık bırakmaz.

  Kusura bakmayın karar doğru.
 • 16-11-2021, 14:19:38
  #6
  Misafir
  hocam kendinizle çelişiyorsunuz. ince bir cüzdan a sadece banka kart hesaplar mi konulur? kimlik ehliyet felan yok muydu? ayrica şifresini üste mi yazmiştiniz?? ayrica her para giriş çıkışta sms bildirisi gelir. fast yaptiğiniz zaman sms gelir. bence doğru şekilde anlatin ki doğru yönlendirelim. yine de geçmiş olsun.
  16 kişi bunu beğendi.
 • 16-11-2021, 14:20:15
  #7
  Dürüst insanın bu dünyada yeri kalmamış gerçekten.

  Geçmiş olsun.
 • 16-11-2021, 14:20:26
  #8
  omerylan adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Öncelikle Geçiş Olsun Hocam
  1. si adamlar sizin kart şifrenizi nasıl bulmuş anlamdım
  bu olayla ilgili hesap hareketlerinize bakın bankanın nereden para gelmiş çıkmış vs diye
  ve en önemli sorum hesabınıza para yatınca ve çekilince mesaj vs gelmedimi hocam
  Hocam kart şifresini nasıl bulduklarını bilmiyorum şifre 1944 tü Sadece enparayı kullanıyordum hocam maalesef
 • 16-11-2021, 14:20:31
  #9
  hocam çok geçmiş olsun durum cidden kötü inşallah kurtulabilirsiniz