Türknet inanılmaz rezillik! BTK şikayet - R10.net
 • 15-10-2020, 22:04:36
  #1
  Selamun aleykum, 3 haftadır bağlanamayan internet, müşteri hizmetlerinin duyarsız, ilgisiz ve herşeyden bihaber cevaplarını BTK ya şikayet ediyorum. Süreci buraya da yazmak istedim ki belki yardımcı olursunuz yada birilerine yardımcı olabilirim.

  Ön bilgilendirme: Hanemizde başka biri adına vodafonnet kullanıyorduk. Onu iptal ettirip kendi adıma turknet abonelik açtırdık.

  26.09.2020 - Benim adıma Türknet aboneliği başvurusu yaptık. Kimlik fotoğrafı gönderdik.

  28.09.2020 - kimliğin kendilerine ulaştığı bildirisi yaptılar. Evrakları imzalamam gerektiği söylendi.

  01.10.2020 - Aktivasyon arızası adında destek bileti oluşturdular. Ve sorunu tesbit ettiklerini söylediler. Saha ekibimizi gönderip 48 saat içinde çözeceğiz, modemi açık tutun dediler.

  Ek olarak telekoma *** arıza iş emri oluşturdular. 36 saat içinde çözülecek denildi.

  * Bu arada 3 adet Telekom sistem mesajı ve arıza durum bilgisi bildirimi geldi.

  02.10.2020 - turknet kurulum ekibi geldi. Modem daha elime ulaşmamıştı. Fakat gerekenleri yaptıklarını söyleyip, imzalı evrakları alıp gittiler.

  Online işlemlerde, telekomun etiketleme yapmadığı söylendi. Etiketleme için telekoma mesaj gönderdiklerini söylediler.

  03.10.2020 - modem geldi. Kılavuzda ve online işlemlerdeki kuruluma uygun şekilde hazırlayıp açık vaziyette bıraktık.

  Etiketleme yapması için telekoma tekrar mesaj gönderdiklerini söylediler.

  * Bu arada 3 adet Telekom sistem mesajı ve arıza durum bilgisi bildirimi geldi.

  05.10.2020 - Bağlantınızı kontrol ettik, sorun çözülmesi için Telekoma *** arıza iş emri verdik. 36 saat içinde çözülecek denildi.

  Hayatınızdaki sinyal sorununun giderilmesi için telekoma tekrar mesaj attık dediler.

  * Telekomdan 1 adet arıza teknik durum bildirisi geldi.

  06.10.2020 - müşteri hizmetlerine sorunu sordum.
  Çözüm islemlerinin devam ettiğini gördüklerini söylediler.

  Daha sonra telefonla arayıp sorunu öğrenmeye çalıştım. Türktelekomun İSİM ETİKETİNİ takmadığını söylediler. Biz de kontrol ettik ve isim etiketinin takılı olduğunu telefonla bildirdik. Bunun üzerine bu bilgiyi online işlemlerde de belirttim. Sorunun etiket olmadığını anladığımı belirtip, sorunun ne olduğunu tekrar sordum.

  * Bu arada 3 adet Telekom sistem mesajı ve arıza durum bilgisi bildirimi geldi.

  07.10.2020 - Telekomun arıza bildiriminde sürekli "ARIZA MÜŞTERİ KAYNAKLIDIR - TT TARAFINDA SORUN TESPİT EDİLMEMİŞTİR" yazıyor. Bunun ne anlama geldiğini kendilerine sordum.

  Telekom ekipleriyle çalışmamız devam ediyor. Sorun çözülünce bildiricez yanıtını verdiler.

  Ve Sorunun ne olduğunu tekrar tekrar sordum. Ankastrede türk telekomun tahsis ettiği kablodaki adıma yapılan etiketlemenin fotoğrafını çekip online işlemlere gönderdik.

  Ayrıca müşteri hizmetlerini tekrar arayıp, türk telekomun etiketleme yaptığını belirttim. Çok şaşırdılar. Türk Telekom etiketleme yaptığını bize bildirmedi denildi. Etiketlemenin yapıldığı konusunda ikna etmek için uğraştım. Daha sonra etiketleme yapıldıysa size kurulum ekiplerimizi gönderip halledicez dediler.

  * 2 adet Telekom arıza durum bildirimi geldi.

  08.10.2020 - Etiketleme yapıldığına ikna oldular. Ve müşteri hizmetleri, Telekom ekiplerinin SORUNU ÇÖZDÜĞÜ BİLGİSİNE ULAŞTIM. Kurulum ekiplerimizi en kısa sürede sizinle iletişime gececek yanıtını aldım.
  Yani Telekom kendi kısmını halletmiş, kurulum ekipleri de kendi kısmını yapacaklar.

  * Bu arada 5 Telekom arıza durum bilgisi aldım.
  Müşteri hizmetleri 5 gün boyunca bana cevap vermedi.
  En son sorun çözüldü kurulum ekibi gelecek denilmişti. Biz de 5 gün boyunca kurulum ekiplerini bekledik.

  13.10.2020 - Müşteri hizmetleri arızanın düzelmesi için *** iş emrini telekoma ilettiklerini söylediler. 36 saat içinde sorun çözülecekmiş. Ama sorunun ne olduğu söylenmedi veya kurulum ekipleri aramadı ve eve gelmedi.
  Bu 5 gün içinde birkaç kez telefonla aradım, bir kaç kez de aktivasyon işlemleri için açılan destek biletine mesaj attım. Bu yüzden bu zamana kadar konuştuğum ve bana 3 günde bir anca cevap veren müşteri hizmetlerindeki beyefendi, arızanızı ben takip ediyorum, size BEN destek vereceğim diye mesaj attı.

  15.10.2020 - müşteri hizmetlerine ısrarla sorunun ne olduğunu sordum. Bazı kişilerin ankastreye mudahale ederek sorunu çözdüklerini yazdıklarını ama Görme engelli olduğum için kendim işlem yapamayacağımı kendilerine bildirdim.
  Ayrıca ankastreye bakması için ailemden ricade bulundum. Meğerse Turk telekomun etiketlediği kablonun ucu boştaymış, daireye takılmamış. Bunu da online işlemlerde belirttim ve fotoğraflarını yolladım.

  Cevap olarak, hat detaylarınızı kontrol ettim çalışmalar hâlâ devam ediyor. Süreci hızlandırmak adına ekiplerle görüştüm denildi.

  Sonra bir kaç saat araştırma yaptım. Telekomun görevi nedir, Türk Telekom ekiplerinin görevi nedir, ankastrede kablolar nasıl olmalı, kim takmalı vb teknik detayları araştırmam gerekti. Birçok şey öğrendim.

  Meğerse Telekom ekipleri kendi görevlerini yapmışlar. Yani 3 defa Telekom arıza iş emri açıldı ve bizlik sorun yok deyip kapatmışlardı. Saha dolabından ankastreye kadar bağlantı sağlanmış, en azından kablo tahsisi ve etiketleme yapılmış. Kabloyu daireye takma işinin de turknet ekiplerinin görevi olduğunu öğrendim. Kurulum hizmetlerinde bunu belirtiyorlar. Ayrıca telekomun kendi müşterisi olmayanlar için etiketlenen kablonun daireye takmalarının yasak olduğuyla ilgili bir kaç bilgiye denk geldim.
  Yani haftalardır boş yere bekliyoruz. Sorunun ne olduğunu belirtmedikleri icin de kontrol etmemiştik.

  Mesajının net anlaşılmadığını düşünüp daha ayrıntılı olarak kendilerine ilettim. Ayrıca turkneti telefonla arayıp uzunca bir konuşma yaptık. Turknet personeline öğrendiğim bilgileri aktardım. Ve hepsinin doğru olduğunu teyit etti. Meğer etiketlemeyi bekliyorlarmiş, keşke belirtselerdi. Ayrıca Telekom etiketleme yaptığını belirtmediğini (haber vermediğini) söylediler. Bu yüzden telekoma iş emri açılıp duruyormuş ki onlar da sorun yok deyip kapatıp duruyorlar. Ayrıca geçen hafta etiketin resmini gönderdiğimi söyledim telefonda. Müşteri hizmetlerindeki bayan şaşırdı etiketleme yapıldığını duyunca. Kendilerine türk telekomun görevini yaptığını, turknet ekiplerinin gelip kablodaki sinyali kontrol edip daireye bağlamalari gerektiğini söyledim. Tam olarak da böyle olması gerekiyormuş zaten, onayladılar beni.
  3 haftadır boş yere mağdur olduğumu ve Türknet saha ekibinin acilen gelmesini istedim. Bayan da hemen ekiplerimize bildiriyorum en yakın zamanda sizinle iletişime geçip kurulum için gelecekler dedi.

  Online işlemlere tekrar girdim ve orada bana destek vermekle görevli kişiye de durumu anlattım ve saha ekibini göndermelerini rica ettim. Herhangi bir geri dönüş olmadı veya saha ekibi için bildirim oluşturuldu mu bilmiyorum. İnşallah en yakın zamanda çözülür.

  Ayrıca bu olayda belirtilmeyen onlarca telefon görüşmesi gerçekleştirdim tarihlerini bilmediğim için eklemedim.

  Genel olarak müşteri hizmetlerinden SORUNUN NE OLDUĞUNU söylemelerini isteyerek zaman geçirdim. İnatla söylemedikleri için bu kadar geç çözümleyebildim.

  Bu sorun dışında online işlemlerde ve telefonla ulaştığımda aktivasyon için gerekli belgelerin hazırlanması gerektiği söylenip duruyor. Belgelerinizi bize gönderin diyorlar. Oysa 02.10.2020 tarihinde turknetten geldiğini söyleyen ekibe evrakları vermiştim. Hem aktivasyon işlemleri başlamamış görünüyor hem de bu yüzden destek bileti açma seçeneği yok, ayrıca teknik durumu takip edebileceğim menü bende görünmüyor. Telefon hizmetlerinde bunun sorun olmadığı söylendi ama hâlâ gelenler türk telekomdan mıydı emin olamıyorum.

  Not: yazım hataları varsa özür dilerim. Görme engelli olarak kullandığım araçlarla anca bu kadar oluyor. Teşekkürler
  > İngilizce ✓ +33 Uzantısı Dolu | 2 Yaşında ⭐ 1M Aranma 🏆 R10'a özel Zararına! <
 • 15-10-2020, 22:10:23
  #3
  InşAllah Türknet iyi bir ceza gelir kendini toparlar aylık 80 TL para ödüyoruz Akşam internet kopmasından dolayı 1 hafta önce aldığım 10 GB mobil paketimden 2 GB kaldı
 • 15-10-2020, 22:10:51
  #4
  Türknet şaşırtmaz. Leş gibi internet leş gibi müşteri hizmetleri
  ...
 • 15-10-2020, 22:18:39
  #5
  Bu tür şeyleri yaşamayan yoktur. Zamanında sözleşmeler imzalandıktan 3 ay sonra interneti bağlamaya geldiklerini hatırlarım. Türknet değildi tabi farklı bir firmaydı ancak pek de bir şey fark etmiyor sanırım.

  FACEBOOK VE İNSTAGRAMDA 150TL DEĞERİNDE SPONSORLU REKLAM ÇIKABİLECEĞİNİZ REKLAM HESAPLARI
 • 15-10-2020, 22:24:35
  #6
  10 gündür iptal dilekçemi kabul ettiremedim, bugün son haliyle kabul edip işleme aldılar. Hayırlısı ile 7 gün sonra kurtulacağım. Türk.net 8 mbps hız verebiliyorsan milleni.com geçtim 34 mbps hız alıyorum. Yıllardır diğer firmalarla çalışarak sürünmüşüm resmen.
  Sosyal SEO Hizmetleri - Tek Paket Sayısız Hizmet - We <3 Google :pup: