D*olandırıcıya Yapacaklarım - Süreç Boyunca Güncellenecek - R10.net
 • 25-06-2020, 13:58:34
  #1
  Herkese selamlar,

  Şikayetim var kategorisinde yaptığım şikayeti okuyanlar vardır diye uzun uzun burada onu anlatmayacağım. Bugün sizlere "D*landırıcıya yapacaklarım" adı altında hem neler yapacağımı, hem de sizlerin bu tarz bir durumda neler yapması gerektiğini bilgim dahilinde anlatacağım.

  İş yapamadığı için aldığı 1.500₺ ödemeyi iade etmeyip hem 4 yıllık üyeliğini, hem de hayatını karalayacak arkadaşımız için şimdiden üzüntü duyuyorum. Fakat herkesin bildiği bir söz vardır; Kendi düşen ağlamaz.

  Öncelikle @AdemAtbas; ile birlikte tüm işlerimizi yürüten değerli avukatımıza durumu anlattım ve gerekli ihtarname işlemleri için elimdeki belgeleri, delilleri kendisine gönderdim. Bu süreçte d*landırıcının ikametkah adresine bir ihtar çekilecek ve son şans verilecek. Bu durumda ihtarnameye dönüş sağlamazsa, gerekli hukuki süreç Resmi olarak başlamış olacak. (Bu süreç ortalama 15 iş gün sürmekte)

  Ülkemizde hukuki süreçlerin yavaş ilerleme gibi sorunları maalesef var, bundan dolayı hızlı bir sonuca kavuşmayacağımızın bilincindeyiz. Fakat burada miktar büyük olmadıkça başlattığımız hukuki süreçlerde bizi mutlu eden tek şey "Her gece yatarken beni düşünecek" olması Hele ki bu d*landırıc arkadaşımız güzel ve şerefli bir mesleğe, yani öğretmenlik rütbesine sahip olan bir d*landırıcıysa

  Ülkemizde çok önemli bir şey olan sicil kaydı, hayatınızın her yerinde karşınıza çıkmakta ve kimse sicilinde "D*landırıcılık" suçundan yargılanmış ibaresinin olmasını istemez

  Hukuki süreçler başladıktan sonra bekleme evresine geçiş yapmayacağım elbette. Bu hizmeti bana sunan kişinin faturası var mı ? Yoksa ben onu hangi vergi dairesine şikayet ederim? diye düşüneceler daldım. Bugün belki bir umut faturası vardır umuduyla faturamı istedim. (Firmaya gider lazım ) Eğer bu süreçte faturam elime ulaşmazsa maalesef yarın onu vergi dairesine yapacağım şikayette ele vereceğim Ha bu arada size güzel bir bilgi de vereyim ; Vergi dairesine birini şikayet ettiğinizde "Ben ödül talep ediyorum" derseniz ve o kişi suçlu çıkıp yüklü bir vergi cezası yerse, size de oradan hatrı sayılır bir ödül ayırıyorlar Devletimizin güzel mantığı ; kazan-kazan.

  Şimdilik süreç hakkında sizlere verebileceğim başka bir şey yok fakat söylemek istediğim son bir kaç cümle var ; Arkadaşlar, kardeşlerim, abilerim. Lütfen sizleri dolandıran kişilerde 1 lira dahi olsa hakkınızı bırakmayın. Avukata verecek paranız yoksa, gidin vergi dairesine şikayet edin. Orası beleş Hem de üstüne para bile verebiliyorlar Süreç de çok hızlı ilerliyor, sonuçta devlet para kazanacak

  Bu konular için gerçekten iyi bir avukat bulamıyorsanız veya derdinizi anlatamıyorsanız (Bilişim sektörüne hakim olan bir avukat bulmak gerçekten zor) bir mesaj uzağınızdayım Değerli avukatımız bu zamana kadar hem ev arkadaşım olan @AdemAtbas; 'ın, hem de şahsımın onlarca hukuki sürecinde eşlik etti ve çok şükür kimsede 1 kuruş paramızı bırakmadı

  Süreç boyunca yaşananları tek tek sizlere bu mesajı güncelleyerek aktarmaya çalışacağım.

  Herkese iyi forumlar.
  "Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar."
 • 25-06-2020, 14:00:34
  #2
  Tebrike ederim. Kolay gelsin hocam. Çok yanlış kişiye bulaşmış arkadaş sanırım
  Şikayet konunuzu görmedim ismi cismi var mı bilgimiz olsun bizimde
 • 25-06-2020, 14:02:41
  #5
  erekaone adlı üyeden alıntı
  Tebrike ederim. Kolay gelsin hocam. Çok yanlış kişiye bulaşmış arkadaş sanırım
  Şikayet konunuzu görmedim ismi cismi var mı bilgimiz olsun bizimde
  Şimdi burada tekrar ismini vermek doğru olmaz diye düşünüyorum hocam Çözümlenmiş şikayetlerde inceleyebilirsiniz

  oquzhane adlı üyeden alıntı
  abi şu seyitede biri el atsa mı? niye yakalanmıyor bu eleman
  Bu postu atarken belki SeyyİT mağdurlarının da işine yarar diye düşündüm
  "Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar."
 • 25-06-2020, 14:04:34
  #7
  Ayrıca forumda 2 kişiyi de yine dava etmiş durumdayım. Sonuçlanınca buradan paylaşım yapacağım. Tutar ne kadar olursa olsun dava açmanızı öneririm. Sicillerinde ************** ile yaşamak isteyen insanları bundan mahrum bırakmak beni her zaman üzmüştür. Burada konu açmanın amacı gövde gösterisi değil mağdur olanları cesaretlendirmektir.
 • 25-06-2020, 14:06:56
  #8
  Benim merak ettiğim şey şu, arkadaşınıza sorabilir misiniz?

  Mesela bazı büfeler, bakkallar, tekeller ürün aldığımızda fişi %1 tekel veya %1 ekmek KDV'si ile kesiyor. Bu vergi kaçakçılığı değil midir? Bunu şikayet edip bir miktar para kazanamaz mıyız sizin dediğiniz gibi?
 • 25-06-2020, 14:07:03
  #9
  Başımıza gelirse yazarız artık umarım hiç gelmez