R10.Net Davetiye Başvurusu Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir
R10.Net 'e nasıl üye olabilirim diyen ve merak eden forum dışındaki arkadaşlarımıza rehber olması için davetiye başvurusu yaparken nelere dikkat edilmeli kısaca açıklayacağım.
Değerli Arkadaşlar r10.net üyeliği için Ücretsiz olarak Davetiye Kodu gönderiyoruz.
Bazı sitelerde Ücretli satılan davetiye kodlarının kullanımı kesinlikle yasaktır. Davet eden ve bu davetiye kodu ile foruma üye olan kullanıcılar tespit halinde forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Çevrenizde R10'a üye olmak isteyen, Foruma katkıda bulunabilecek yada forumdan faydalanabilecek kişilere üye olabileceklerini söyleyebilirsiniz.

Davetiye Talep Formu

http://uyelik.r10.net/davetiye adresine girdikten sonra başvuru formundaki gerekli alanları doldurmanız gerekmektedir.

Başvuru sayfasında aşağıdaki bilgileri doldurarak başvuru yapabiliyorsunuz. Bu alanları nasıl dolduracağınızı açıklayalım.

Ad Soyad : Gerçek adınız ve soyadınızı yazmanız gerekmektedir.
Mesleğiniz : Mesleğiniz hakkında detay vermeniz gerekiyor. Örneğin; öğrenci, makale yazarı, mühendis, X firmasının sahibi gibi...
E-Posta Adresiniz : Size ait olan bir websitesinden almış olduğunuz mail adresi ile başvuru yapabilirsiniz. Gmail, Hotmail v.b. ücretsiz mail adresi ile yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Mail adresiniz info@benimsitem.com , ahmet@abccompany.com gibi olmalıdır. Mail adresinize ait alan adının whois bilgileri ile başvuruda belirttiğiniz isim soyisim eşleşmelidir. Yani domainin size ait olduğunu inceleyebilmeliyiz.
Sahip Olduğunuz Alan Adları : Diğer websiteleriniz ve domainlerinizi bu alana yazmalısınız. Buraya yazdığınız sitelerinde whois bilgilerinin açık olması davetiye talebinizin onay oranını yükseltecektir.
Hakkınızda : Web dünyasında yaptıklarınız, başarılarınız ve web alanındaki çalışmalarınızla ilgili kendinizi net bir şekilde ifade etmelisiniz. R10 içerisinde ticaret yaptığınız veya referans gösterebileceğiniz kişiler varsa belirtebilirsiniz. Kendinizi ifade ederken ne kadar dürüst davranırsanız davetiye başvurunuzun onaylanma oranı artar.


R10.Net Davetiye başvurum neden onaylanmadı ?
Sahte isim, whois bilgileri kapalı domain ile başvuru yapılması, hakkınızda yanlış bilgi vermeniz veya şüphe uyandıracak şekilde yanıltıcı bilgi girmenizden dolayı davetiye talebiniz onaylanmayabilir.
Başvuru esnasında ücretsiz mail kullanılmasından dolayı başvurunuz onaylanmayabilir. Örneğin ahmet49881_izmir@yahoo.com.tr gibi ücretsiz mail ile başvuru yapmayınız.
Kendinize ait bir domain (alanadı) yoksa web alanında bir faaliyetiniz yok gibi algılanabilmektedir.. Bir domain edinerek, bu domain üzerinden aldığınız mail adresini kullanarak başvuru yapmanız gerekmektedir.

R10 büyük bir platformdur ve iyi niyetli insanları aramızda görmek isteriz. Bu nedenle davetiye başvurularını çok ayrıntılı incelemektedir.

R10'da mevcut üye olan kullanıcılarımızın huzuru için yeni üyeleri özenle seçmeye çalışıyoruz her davetiye isteyene yada email gönderene davetiye veya cevap veremeyebiliriz, iyi forumlar.