• 21-03-2023, 23:08:21
  #1
  Belki de en çok destek verenlerden biriydim bu firmaya. Yaklaşık 2 yıldır da sunucu hizmeti kullanıyorum. Şunu söyleyeyim. Gerçekten artık bıçak kemiğe dayandığı için bu yazımı yazıyorum. Değilse ufak tefek şeyler için buraya ne konu açar, ne de birini kötülerim. Zaten öncelikli amacım kötülemek değil. Bu firmaya ulaşabilmek ve Çözüm üretmek. Kötü ya da iyi onun kararını sizler verebilirsiniz.

  Ara ara uzun süreli kesintiler yine oluyordu. Ama çok takmıyordum. Olabilir diyordum. Çünkü geçen seneye kadar bir şekilde yardımcı oluyorlardı.

  6 gündür sunucum kapalı. (7. Güne giriyor). Onlarca iyi niyetli mesaj attım. Hem özel telefona, hem whatsapp destek hattına, hem de ticket a, hem de canlı yardıma...

  Onlarca attığım mesajlardan sonra toplamda 4 mesaj cevabı aldım. Ve bu cevaplar saatler sonra hatta 1 2 gun sonra olanlar da dahil verilen cevaplardı.

  Cevaplar da şu şekilde : "İsletim sistemi kaynaklı bir sorundan dolayı Sunucunuza erişemiyoruz. Yeni kurulumla sunucunuzu tekrar aktif edebiliriz."

  Çözüm olarak öneriyi ben veriyorum. Sunucu hizmeti alan birisinin ssd diskinde 3 5 fotoğraf olacak değil. Tüm veriler değerli. Ben de diyorum ki isletim sistemi sorunlu bir durum var ise, ya ssd yi kopyalayin, ya bana gönderin, ya da ben geleyim. Çünkü içindekiler çok kıymetli. En son saatler önce bu öneriyi yazdım yine tüm platformlardan. Ancak ne cevap ne başka birşey. Özel telefonlar da kapalı ki, zaten o numaraya aylardır ulaşamıyorum. Müşteri hizmetleri numarası en az 10 gündür meşgul çalıyor.

  Arkadaşlar bir de şöyle bir dip not düşeyim. Ben en ufak şeyde arayan yardım talep eden de birisi değilim. Saat ya da 1 günlük kesintiler de bile aramam yani. Uzun soluklu kesintiler de sadece "Sunucum acilmiyor da, Sorun nedir? Ne zaman düzelir? Düzelince haber verirseniz sevinirim. Şimdiden elinize sağlık" sözleriyle yaklaşan birisiyim.

  Şimdi tek isteğim yedeklerimi almak. Eğer bunu okuyorlarsa bunu halletsinler tek istediğim bu. Gitmem gerekiyorsa data center a gideyim. Para iadesi vs. Hicbirsey de istemiyorum. Üstüne para vermem gerekiyorsa onu da vereyim önemli değil.

  Görüştüğüm kişinin özel telefonu da kapalı olduğundan, buraya yazmak durumunda kaldım.

  Umarım anlaşılmışımdır.

  Herkese iyi forumlar.
 • 22-03-2023, 01:59:50
  #2
  Merhaba geçmiş olsun diliyorum. Umarım verilerinizi kurtarabilirsiniz.

  Bundan sonra bu tarz şeyler yaşamamak için mutlaka uzak bir sunucuda günlük yedek almanızı öneririm.
  OVH gibi devasa firmalardan birinde geçen senelerde yangın çıkmıştı çok fazla kişi mağdur oldu. Yani hangi firmada olduğunuz önemsiz sektörde ne olacağı belli olmaz. Yedekleme hayat kurtarır.
  Tekrardan geçmiş olsun
 • 22-03-2023, 08:50:18
  #3
  Eyvallah hocam teşekkür ederim.

  Tabiki aldığımız bazı yedekler oluyor. Ancak haber siteleri gibi günlük haber eklenen sayfaları her zaman almak biraz zor. Çünkü veriler büyük.

  Ama yine de dersimi aldım. 2 güne bir yedek almak doğru olacaktır.

  Ilginiz alakanız ve tavsiyeniz için ayrıca teşekkür ederim.

  Saygılar.
 • 25-03-2023, 02:54:38
  #4
  Bu firmayla 2 sene önce çalıştım, gerek fiyatları olsun gerek destek çözümleri. Yaklaşık 2-3 ay çalıştıktan sonra sürekli bir güncellemeler. Sitede kopmalar vs derken değiştirme kararı aldım. En son çileden çıkaran olayda ellerınde kı yedegımı ıstedıgınde yok demıslerdı