• 22-04-2021, 19:21:14
  #1

  Bu Çok Dilli araç, Google My Business (GMB) Gönderilerini ve Soru + Cevapları GMB API aracılığıyla kolayca oluşturmanıza ve yayınlamanıza olanak tanır. Bu, birden çok konum için kolayca ve verimli bir şekilde gönderi oluşturmanıza olanak tanır; hepsi zaten her gün kullandığınız kullanımı kolay bir arayüzde: Google E-Tablolar.

  Google Yorumlarına Postamatic ile de yanıt verebilirsiniz!

  04/01/21 - Bu belgenin altına en yaygın hataların düzeltmelerini ekledik. Hatalarla karşılaşırsanız, size yardımcı olabilmemiz için LÜTFEN bize ulaşın.

  Kullanıcı Kılavuzuna daha fazla yardım eklemek için yakın zamanda Eklentiyi güncelledik.

  Geleceğe ait gönderi planlamasını kolayca ayarlayabilir, böylece oturup geleceğe verimli bir şekilde bir GMB Kampanyası oluşturabilirsiniz.

  Araç aynı zamanda utm etiketlemeyle birlikte gelir. Bu, gönderilerinizin etkinliğini izlemeyi kolaylaştıran verileri google analitiğine verimli ve tutarlı bir şekilde sunacağınız anlamına gelir. Hangi tür gönderinin katılımdan sorumlu olduğunu ve bir potansiyel müşteri formunu doldurmak veya bir e-ticaret sitesinden satın almak gibi hedef tamamlamalardan hangi belirli gönderinin sorumlu olduğunu bilirsiniz.

  Google My Business Yayınları için UTM Özelleştirmesi
  Kampanya Kaynağı - Varsayılan olarak google'a ayarlayın. Kampanya Aracı - Varsayılan olarak organik olarak ayarlayın. Kampanya Adı - CTA / What's New Post - Varsayılan olarak gmb-whats-new-post olarak ayarlayın. Kampanya Adı - Etkinlik Gönderisi - Varsayılan olarak gmb-event-post olarak ayarlayın. Kampanya Adı - Teklif Gönderisi - Varsayılan olarak gmb-teklif-gönderisine ayarlayın. Kampanya Adı - Uyarı - Varsayılan olarak gmb-alert-post'a ayarlayın.

  Google Analytics'te izlemeyi hem kolay hem de tutarlı hale getirmek için her gönderi için UTM İçeriğini ayarlarsınız.

  Sıkça Sorulan Sorular
  Fiyatı nedir?
  Bu Google E-Tablolar Eklentisi Ücretsizdir.
  Bu Eklenti ile Chains'e gönderi gönderebilir miyim?
  04/01/2021 itibarıyla GMB API, Zincirler için gönderi oluşturmaya izin verir (10'dan fazla konumu olan kuruluşlar)
  Bu Eklenti ile kimin için gönderi oluşturabilirim?
  Aracı kullandığınız e-posta adresine bağlı Google My Business Konumları için gönderiler oluşturabilirsiniz. E-posta adresiniz herhangi bir GMB Konumuna bağlı değilse, araç sizin için çalışmayacaktır.

  Bana planlamanın nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi verin.
  Aracın her gün çalışmasını istediğiniz günün saatini ayarlayın ve her gün eklenti, o günün yayınlanma tarihi ile ayarlanan gönderileri otomatik olarak kontrol edecektir. Tarihler eşleşirse, Eklenti yayınınızı sizin için yayınlayacaktır.

  UTM etiketleme nasıl çalışır?
  Başarınız için etiketlemeyi ayarladık ve işte şu şekilde: Claire Carlile'nin harika UTM etiketleme kılavuzu tarafından paylaşılan etiketleme yapısına göre sizin için etiketlemeyi kuruyoruz.
  Bu, sizin ve ajansınızın veya işletmenizin, Google Gönderilerini kullanırken pazarlama çabalarınızın etkinliğini izlemenizi kolaylaştıran tutarlı bir etiketleme şemasına sahip olacağınız anlamına gelir.
  Tamam bu harika, onları istediğim gibi özelleştirebilir miyim?
  Kesinlikle! Etiketleri kendi yapınıza göre ayarlayabilirsiniz. CONFIG sekmesine gidin ve UTM Etiketlemeyi değiştirin
  Silme Politikası nedir?
  Herhangi bir nedenle sizin için işe yaramazsa Eklentiyi silmekte özgürsünüz.
  Genel hatalar
  Postamatik hatalar genellikle birkaç farklı gruba girer:
  Postamatic, Google My Business Konumlarımı çekmiyor
  Bu hata genellikle bir veya daha fazla Google My Business konumunuzla ilgili veri kalitesi sorunlarından kaynaklanır. Normal kuponlar, Google My Business içinde askıya alındı, yinelenen veya doğrulanmamış olarak işaretlenen konumlardır. Çözüm, Google My Business desteğinin yardımıyla konumları düzeltmek ve / veya konumu Google My Business hesabınızdan kaldırmaktır.
  Postamatic gönderimi yayınlamıyor ve sorunun G sütununa eklediğim resimden kaynaklandığını söylüyor.
  Bu hata genellikle görüntünün Google sunucusunun erişemediği karmaşık bir CDN'de barındırılmasından kaynaklanır. Çözüm, görüntüyü başka bir sunucuda barındırmaktır.
  Göndermeyi denedim ve hiçbir şey olmadı.
  Postamatic, bugünün tarihini içeren gönderileri yayınlar ve geri kalan her şeyi atlar. Bunu kontrol etmek için A Sütunundaki tarihe bakın. Tarih geçmişte veya gelecekte ise, gönderi yayınlanmayacaktır. Çözüm, gönderiyi bugünün tarihine güncelleyip tekrar denemektir.


  Bu Eklenti Güvenilir mi? : Tıklayın : https://localsearchforum.com/threads...3/#post-173700
  Eklenti Linki : https://workspace.google.com/marketp...c/460920737213
  DENEMEDİM HOŞUMA GİTTİ PAYLAŞIYORUM AMA İLK FIRSATTA DENEYECEĞİM.
 • smm panel