• 31-03-2024, 00:54:02
  #1
  Merhaba,

  Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
  Fırsat olup hayat değiştirebilecek bir olaydan bahsedeceğim. Baştan uyarayım anlamadan öğrenmeden yatırım falan yapmayın. Ben genel hatlarıyla bahsedeceğim ve linkler bırakacağım. Detaylı bir konu. Lütfen araştırmanızı yapın.

  Halving yaklaşırken hype beklenen alanlardan nft sektöründe hareketlenme mevcut. Bunun nedenide btc ağında halvingle beraber yapılacak upgrade ile ortaya çıkacak olan runes protokolü.

  Runes Protokolünün muciti şu arkadaş: Casey

  Bitcoin ordinalleri = Diğer ağlardaki NFT'ler. Farkı, diğer ağlardaki NFT'ler aslında yazıldığı blockta jpeg'in uzak sunucudaki bağlantı urlini tutarken bitcoin ordinallerinde jpeg blockchain zincirinde tutulur. Yani nftleri tutan sunucu kapanırsa kaybolma ihtimali mevcut. Ancak ordinaller zincirde satslara yazıldığı için kaybolmaz, değiştirilemez, nun-fungible.

  Şuan bile pek çok ordinal kendine pazar yaratmaya başladı. Bunlardan en çok hype alan projelerden biri olan Runestone projesi.

  Runestone projesinin sanatçısı şu arkadaş : Leonidas

  Leonidas diyorki; Benim ordinalimden (Runestone) alıp tutanların cüzdanlarına runes protokolü aktif olduğunda, airdrop ile bir meme token dağıtacağım. Bu token btc ağındaki ilk meme olacağı için yüksek marketcap beklentisi mevcut. Örneğin doge piyasa değeri şuan 28 milyar dolar. Runestone marketcap şuan 5.4k btc oda 70000x5.4=378000 yapıyor.

  Runestone haricinde pek çok proje mevcut illa hype buna gelecek diye birşey yok. Ancak marketcap en yüksek şuan bu projede ve shilleniyor. Benimde yatırımım mevcut ancak sadece bunda değil daha ucuza aldığım ordinallerde var. Free mint bile çıkıyor ancak yetişemedim herhangi birine. Runestone biraz tuzlu malesef. Ben 0.044 btc ~$3100 falan+ fee + %2 komisyona aldım.

  Kaynakları lütfen birkaç kez inceleyin.

  Ordinalleri alıp satabileceğiniz site : Magic Eden

  Ordinaller hakkında 2 youtube kaynağı bırakıyorum a'dan z'ye anlatıyorlar.

  Berk Tavşan
  https://www.youtube.com/watch?v=G4nnxBwNXRQ

  Bekir Çağrı Çelik : BCC - YouTube

  Kaynaklarda bir bağlantım yok. Sadece benim takip ettiğim bilgi aldığım yerler olduğu için yazdım.
  Fomolanıp hata yapmayın sakın. Araştırın.
 • 31-03-2024, 01:29:51
  #2
  güzel bir konu olmuş paylaşım için teşekkürler ^^
 • 07-04-2024, 17:03:12
  #3
  1 haftada $3100 dan aldığım runestone şuan $4700. 3 airdrop verecek. İlki halvin ile gelecek olan Dog meme token. Beklenti yüksek bakalım ne olacak.  https://twitter.com/LeonidasNFT/stat...7bsO3ussQ&s=19