• 11-10-2023, 10:59:34
  #1
  Merhaba arkadaşlar, önümüzde faiz indirimleri dolayısıyla çoğu kişi kripto paralar için boğa yaşanacağını düşünüyor. Ancak malumunuz boğa süreci yaşansa bile nereden girilip nereden çıkılacağını yeni/eski çoğu kişi bilemiyor ve başladığımız noktaya geri dönüyoruz. Bununla alakalı bir proje hazırladım.

  BitSimule, Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri ile 300'den fazla kripto para için ücretsiz Backtest platformudur.

  BitSimule sayesinde ücretsiz bir biçimde backtest yapılabilir, kayıt olunması halinde analiz savaşı bölümünde işlem yaparak sıralamada yer alınabilir. Size BitSimule'deki bölümleri tanıtmak istiyorum.

  Antrenman Modu :
  İstediğiniz pariteyi seçersiniz, size rastgele bir tarih verilir, siz bu bölümde analizinizi yaparsınız. Beklediğiniz yapı oluşmadıysa, sıradaki(next) butonu ile mumları ileri alabilir ve beklediğiniz yapı oluşana kadar ilerletebilirsiniz. Beklediğiniz yapı geldiğinde short/long işlem alıp oynat(play) butonuna basarak işleminizin başarılı olup olmadığını görebilirsiniz. Kayıt olunsa dahi antrenman modundaki işlemler sıralamaya etki etmez, kayıt altına alınmaz.

  Analiz Savaşı:
  Size rastgele bir parite ve rastgele bir zaman dilimi verilir. Pariteyi göremezsiniz ve ayrıca zaman dilimini değiştiremezsiniz. Size gösterilen yapı size uygun değilse pariteyi değiştir butonuna basarak yeni bir pariteye geçebilirsiniz. Bu modda siteye kayıt olunması halinde sıralamaya girilir. Giriş yapılmadan da bu mod kullanılabilir ancak giriş yapılmadığı için kayıt altına alınmaz, sıralamaya etki etmez.

  Site içinde herhangi bir reklam vs. yok. Dolayısıyla para kazanma sevdası ile hazırlanmış platform değil. Şuan piyasada çoğu backtest uygulaması, backtest için para veya paralı üyelik talep etmekte.
  Ben bunun haksızlık olduğunu düşündüğüm için böyle bir platform hazırladım.

  BitSimule'nin eksiklikleri, bugları tabi ki olabilir. İnsanlar platformu kullandıkça daha da geliştirmeyi düşünüyorum. Sizden ricam, yerli girişim olan BitSimule'ye destek verip paylaşmanız. İnsanların bilinçli bir biçimde işlem almayı öğrenmesi gerekiyor. Buna ben de dahilim. Hepimiz dahiliz.

  Vaktinizi aldığım için kusura bakmayın, çok ama çok uzun yazdım. Hakkınızı helal edin.
  BitSimule'yi paylaşmanız beni çok mutlu edecektir. Sağlıcakla kalın.

  https://bitsimule.com  https://bitsimule.com
 • 12-10-2023, 03:01:10
  #2
  Vayyy çok hoşuma gitti valla. Bravo hocam. Price action lar beğeneceklerdir.
 • 12-10-2023, 17:42:16
  #3
  aLKaDraZ adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Vayyy çok hoşuma gitti valla. Bravo hocam. Price action lar beğeneceklerdir.
  Yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam Backtest sever arkadaşları bekleriz.
 • 13-10-2023, 13:43:16
  #4
  Twitterda paylaştım hocam çok iyi proje başarılar dilerim.
 • 13-10-2023, 14:46:38
  #5
  RR Oranını nerden değiştirebiliriz acaba. Üye olmam mı gerekiyor değiştirmek için .
 • 13-10-2023, 14:49:14
  #6
  aLKaDraZ adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  RR Oranını nerden değiştirebiliriz acaba. Üye olmam mı gerekiyor değiştirmek için .


  Hocam bir kere pozisyonun üstüne tıklarsanız noktaları yukarı aşağı hareket ettirebilirsiniz. Mum uzunluğu 50 mum olacak şekilde ayarlandı. 50 mum'dan fazla ya da az yapamazsınız ama yukarı aşağı hareket ettirip düzenleme yapabilirsiniz. Üye olmanıza gerek yok, üye olursanız Analiz Savaşı'nda yaptığınız işlemler kayıt altına alınır ve sıralamada yer alırsınız ve geçmişe dönük işlemlerinizi görebilirsiniz o kadar. Başka bir +'sı yok hocam.

  HacKCode adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Twitterda paylaştım hocam çok iyi proje başarılar dilerim.
  Hocam desteğiniz için çok teşekkür ederim. @HacKCode;
 • 28-11-2023, 20:40:18
  #7
  Konu güncel arkadaşlar.