Disney, Blockchain ve kripto alanında yeni projeler üretmeye devam ediyor. Şirket “Star Wars Günü” kutlamaları şerefine Cryptoys ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Star Wars Kripto Oyuncakları Geliyor
Star Wars Günü kutlamaları devam ederken, Cryptoys, Disney ile ortaklık kurarak, film serilerinin en ikonik üç karakterinden esinlenerek oluşturulan dijital oyuncuların satışını yapacağını açıkladı. Andreessen Horowitz, Mattel ve Dapper Labs’ın desteklediği Cryptoys, “15 adetle sınırlandırılan Luke Skywalker, Prenses Leia ve Darth Vader koleksiyonluk dijital oyuncaklarını” satışa çıkaracağını açıkladı.


Star Wars’ın ticari haklarının sahibi olan Walt Disney Company, ünlü fikri mülkiyete dayalı ürünlerin başarılı pazarlamacılarından ve satıcılarından birisi olmasına rağmen, Hollywood stüdyosu ve tema parkı işletmecisi henüz kriptoya büyük bir giriş yapmadı.

Disney geçtiğimiz yıl LinkedIn üzerindeki bir ilanına göre, gelişmekte olan teknoloji fırsatlarının keşfedilmesi için bir işlem avukatı aradığını açıklamıştı. Dapper Labs’ın Flow Blockchain ağında desteklenen Cryptoys Star Wars NFT’leri 39.99 dolar karşılığında satın alınabiliyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre satın alımlar dünya genelinde Apple Pay ve Google Pay ile yapılabilecek.

Kaynak: BTCHaber