Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere Aptos Testnetine katılanlar binlerce dolar kazandı. Son günlerde bir çok kişi bu konuları merak ediyor. Ben de elimden geldiğince sizlere bu konuda bilgi vermeye çalışacağım.

*İlk olarak Metamask'a ihtiyacımız var. Hali hazırda metamask cüzdanınız varsa onu kullanmayın. Testnet için ekstra bir cüzdan oluşturmanızda fayda var.

*Metamask cüzdanımızda Shardeum ağını kurmamız gerekiyor. Bunun için : https://chainlist.org/ sitesine gidiyoruz. Cüzdanı bağlıyoruz ve arama bölümüne Shardeum yazdıktan sonra ağı cüzdanımıza ekliyoruz.

*Şimdi test tokenlerimizi almamız gerekiyor. https://faucet.liberty10.shardeum.org/ sitesinden 1. Click this link: Tweet Now yazan yere tıklıyoruz. Twitter hesabımız açılacak, otomatik tweet gelecek, bol sıfırlı bir cüzdan adresi olan yere kendi cüzdanınızı yapıştırıp tweet atacaksınız. Ortalama 5-10 Dk içerisinde test coinleri gelecek.

*Artık testlerimize hazır. 3 farklı siteye cüzdanımızı bağlayarak test işlemlerine başlayacağız.

İlk iki sitede al sat ve likidite ekleme işlemlerini yapacağız.

- https://dex.shardeumswap.finance/swap
- https://www.swapped.finance/tr/swap

Üçüncü sitemizde ise domain alacağız. Açılacak olan sitedeki boşluğa 4-10 karakter arasında bir isim yazarak MİNT yazan yere tıklıyoruz.

- https://nft.shardeum.us/

Gerek trade, gerek likidite, gerekse mint işleminde Metamask onayları gelecek. Yoğunluktan kaynaklı olarak onaylar geç gelebiliyor, sitede işlemler beklemede kalıyor. Ara ara denemenizde fayda var.

Ayrıca cüzdan oluşturan kişiler burada cüzdan adreslerinizi paylaşın birbirimize test tokenlerinden gönderelim.

Benim cüzdan adresim : 0x5f5A941A032f5747E0Ec8B11618f787d313f2794

Yazıyla anlatmak zor olduğu için ekstra videolu anlatım da var. Videoyu da izleyerek yapabilirsiniz.

Herkese bol kazançlar.


https://youtu.be/6X_cjZmvtKI