• 12-06-2022, 22:23:34
  #1
  Yılbaşından bu yana price action ile ilgileniyorum ve twitterdaki fenomenlerin çoğunun bir halt bilmediğini, boğa geliyor naralarıyla insanlara mal kitlediklerine şahit oldum. Aralarında değerli insanlarda mevcut ama çoğu kullanıcı bu değerli insanlara ulaşmak için araştırarak bulması lazım yoksa dolandırıcıların eline düşüyor. Bu yüzden benimde analizlerimde beklediğim ve genelde beklenen değerleri sizlere grafiklerde göstermek isterim.


  Boğa denilen fiyat yükselişlerinin başlangıçlarına bakarsanız uzun süre ve sert aşağı yukarı hareketler ile market yapıcının manipülasyonlarını görmeniz lazım. Buralarda boğa sezonunun başlamasını sağlayacak miktarlar market yapıcının hareketleriyle senden benden ya da düşük seviyedeki kurumsal firmalardan alınıp marketi yönlendiren asıl kurumsallara gidiyor. Aşağı düştüğünde parça parça alıp fiyatı arttırıyorlar ve bizi gazlayıp satış yapacakları yere gelince hacimli satış işlemi yapıp tekrar tekrar aynı işlemleri yapıyorlar ta ki asıl yükseliş için yeterli gördükleri para hedefine ulaşıncaya kadar bu devam ediyor. Yani bizlerden aldıkları paralar ile fiyatı yükseltiyorlar hemde kendi ceplerinden doğru düzgün para çıkmadan hemde varlıklarını arttırıyorlar.
  Ancak yukarıda ki turuncu kutulardaki hareketleri incelerseniz önceki boğa sezonlarını başlatan akümülasyon hareketleri ile şuanki akümülasyon hareketi arasında çok fark olduğunu görürsünüz. Önceki fiyat aralıkları neredeyse 10-15 bin dolar arasında geçerken şuanki fiyat aralığı yaklaşık 10 mayıstan bu yana 4-5 bin dolar arasında. Yani buda bunun yeterli bir akümülasyon olmadığına fiyatın daha geniş aralıklarda akümüle olması için dahada düşebileceğine işaret ediyor.
  Bir diğer konuda bin ikibin dolarlık yükselişlerde hemen boğa geldi söylentileri. Önceki hareketleri izlenirse çok kısa sürelerde 10-15 bin dolarlık bir fitil atıp momentumlu hareketlerle çok hızlı bir şekilde bunların gerçekleştiğini görürsünüz. Yani hemen gaza gelmeyin.

  Şuan abd dolar endeksi (Dxy) 2017 seviyesinin üzerine çıkmış durumda buda doların kripto dahil yatırım araçları üzerinde değerlendiği anlamına geliyor. Toplam kripto market (Total) hacminin yaklaşık 3 trilyondan 1.1 trilyon dolara çekildiği görülüyor. Savaş , fed faiz arttırım haberleri gibi bu kadar aleyhte durum varken uçacaz kaçacaz demek hayal satmaktan öteye geçmiyor.

  Ben scalp traderım yani gün içi al-sat yapıp işlemimi bitiriyorumki gece rahat uyuyum. Kripto sektörü gerçekten çok dolandırılmaya müsait bir yer bu yüzden bilgim araştırmalarım dahilinde fikirlerimi sunmak istedim. Yarın bitcoinin uçmayacağının garantisi yok ya da düşmeyeceğinin ancak bunu ne twitterdaki fenomenler bilebilir ne de sen ben. Ancak analizlerde yol çizilmeye çalışılır oda şuan gösterdiğim gibi. Lütfen gaza gelip cebinizdeki paradan olmayın. Bu sektörde ki çoğu uzmanın fikri boğa denilen sezona bu şartların hiçte müsait olmadığı.

  Birde sinyal grupları vb. yerlerden grafik okuma bilginiz yoksa uzak durun lütfen.
 • 12-06-2022, 22:28:16
  #2
  Teknik analizlerin hiçbir işe yaramadığını kimse anlayamadı sanırım. Piyasa artık haberlere ve elon gibi manipülasyon yapan karakterlere bakıyor. Ayrıca vadeli işlemlerin çoğalmasıyla da teknik analizin önemi kalmadı çünkü borsalar kasasını doldurmak için birilerini batırmak zorundalar. Yüzbinlerce insan zaten lanet etmiş durumda maliyete gelse piyasanın yarısından fazlası satıp kaçacaktır eminim
 • 12-06-2022, 22:31:06
  #3
  Ultra mega ayıdayız hocam. Köprünün üstünden el sallıyor bize…
 • 12-06-2022, 22:35:56
  #4
  SEO Expert
 • 12-06-2022, 22:38:01
  #5
  İnsanlar düze çıksında boğaymış keçiymiş önemli değil bu saatten sonra
 • 12-06-2022, 23:23:00
  #6
  UzmanTarih adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Teknik analizlerin hiçbir işe yaramadığını kimse anlayamadı sanırım. Piyasa artık haberlere ve elon gibi manipülasyon yapan karakterlere bakıyor. Ayrıca vadeli işlemlerin çoğalmasıyla da teknik analizin önemi kalmadı çünkü borsalar kasasını doldurmak için birilerini batırmak zorundalar. Yüzbinlerce insan zaten lanet etmiş durumda maliyete gelse piyasanın yarısından fazlası satıp kaçacaktır eminim
  😊


  https://twitter.com/alkanium/status/...VWpdnHYvA&s=19
 • 13-06-2022, 04:57:26
  #7
  bitirecekler bu piyasası göreceksiniz. İllallah ettirdiler insanları.
 • 13-06-2022, 10:18:05
  #8
  DoktorCan adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  bitirecekler bu piyasası göreceksiniz. İllallah ettirdiler insanları.
  Hocam bu sadece kriptoya özgü bir düşüş değil.


  Buda S&P500 günlük grafiği. (ABD'nin en büyük 500 şirketini içeren amerikan borsa endeksi)  Dow Jones Endeksi (Amerikanın en büyük 30 şirketinin hisse değeri)


  Geçen sene mart ayı seviyelerinde şuan. Yani yatırım araçlarının çoğunda görürsünüz bunları. Ancak kripto çok volatil olduğundan dolayı iniş çıkışları çok hissettiriyor.
 • 13-06-2022, 11:18:48
  #9