• 25-03-2022, 01:15:23
  #1
  merhaba bu kripto para olaylarına girmek istiyorum bu olayların uzaktan yakından alakası olan birisi değilim. öğrenmek için okuyorum anlamaya çalışıyorum ama koca bir sıfırım. şimdi bu işe nasıl nerden başlamalıyım. her ay 50 euro civarı bir coin almak unutmak istiyorum ama takibinide yapmak istiyorum. cüzdan al onu oraya bagla eklenti indir pcden bak bunları tek telefon ve tek platformdan yapılanı yok mu?. eğer bilgi birikimi benimle paylaşmak isteyen varsa şuan tüm önerilere açığım. vakti olan birisi varsa gerizkalıya anlatır gibi bana anlatır mı bu işi?
 • 25-03-2022, 01:16:34
  #2
  Kripto İçerik Üreticisi
  Borsa üzerinden alın illa cüzdan üzerinden almanıza gerek yok.
 • 25-03-2022, 01:17:46
  #3
  Misafir
  hocam işinize yarayabilecek coinler ve başlangıç olarak kullanabileceğiniz bir borsa mevcut oda binance hem global güvenilir hemde dediğim gibi. bu binanceye üye olup kimlik doğrulamalarınızı yaptığınız zaman işlem miktar limitleriniz yükseliyor çekim yatırım rajat rahat yapabiliyorsunuz.
  binance içerisinde bir cüzdan kısmı var birde borsa kısmı var borsada coinlerin güncel fiyatlarını görebiliyorsunuz cüzdanda ise aldığınız coin adeti ve o an ki toplam değerini görebiliyorsunuz. al sat yapma işini borsa kısmından yükleme çekme transfer işlemlerini cüzdan kısmından yapıyorsunuz.
  şimdilik aklıma bu şekilde geldi
 • 25-03-2022, 01:21:55
  #4
  2017'den beri piyasada olan birisi olarak size önerim ilk öncelikle temel analiz öğrenmeniz. Temel analiz dediğimiz şey bir kripto paranın amacını, kurucularını a'dan z'ye her şeyi analiz etmek ''araştırmak'' demektir. Bunun için ise şu şekilde bir yöntem izleyebilirsiniz. Coinmarketcap üzerinden coinmarketcapte listelenmiş kripto paraları görebilir ardından o kripto paranın web sitesine, amacına, kurucularının kim olduğuna, hangi okullardan mezun olduklarına, herhangi bir firma ile anlaşması var mı ya da neyi hedeflediğine gibi gibi bir çok şeye bakarak seçim yapabilirsiniz. Tabi ki tek başına bunlar yeterli olmasa bile en azından scam dediğimiz (***********) tokenlardan ( kripto para ) sizi uzak tutacaktır.
 • 25-03-2022, 01:23:32
  #5
  İlk öneri; kesinlikle global bir borsa kullanın. Benim tavsiyem binance. Metamask gibi cüzdanlara ihitacınız yok bence sadece kripto alıcaksanız tabi. Borsa üzerinden alım yapıp cüzdanınızda tutabilirsiniz.

  İkinci önerim; özellikle twitter üzerinden kripto hesaplarına güvenip paranızı yatırmamanızdır. Twitter bu konuda çok yanıltıcı olabiliyor. Alacağınız coini kendiniz araştırın ve uzun-kısa-orta vade yatırımınıza karar verin.

  Üçüncü önerim; panik satışı yapmamanız. Eğer çok hayati bir ihtiyacınız yoksa cüzdanınıza baktığınızda - görseniz dahi satmamanız. Burada sabır önemli tabi. Ben piyasaya ilk girdiğimde eth 460$ dı. Panik satışı yapmasam şuan elimde çok daha fazlası vardı mesela. Bunların tamamı tecrübe oluyor zamanla. Sizde bunları yaparsanız kendinizi bunaltmayın
 • 25-03-2022, 01:24:08
  #6
  Hocam sizinle baya detaylı olarak nasıl alım yapacağını yabanci-tr borsaları geçişleri vb. Herşeyi anlatır detaylı şekilde anlatırım tabi belli bir ücret karşılığın da
 • 25-03-2022, 01:24:43
  #7
  hocam dilerseniz elimden geldigince yardımcı olabilirim size ufak ufak ögrenmis olursunuz
 • 25-03-2022, 01:39:51
  #8
  siz bu değerli yorumlarınızı yazarken binance indirdim. telefonumda ilk kripto para ile alakalı aplikasyon var. buraya parayı nasıl göndereceğim? kredi kartı ekleme gibi bir yer göremedim. euro denedim usd denedim ama hiç birisinde kredi karttan çekim yok. TRbinanceden transfer yapın diyor tekrar mı üyelik açacağım?
 • 25-03-2022, 02:43:19
  #9
  İmzamdan %20 indirimli komisyon ile Üyelik oluşturarak başlayabilirsin.