• 25-12-2021, 03:18:21
  #1
  Bildiğiniz üzere bitcoin üzerinden vergi alınması aynı zamanda kripto paraları kabul etmesi anlamını taşıyor. Bitcoin'in kabul edilmesiyle başta Merkez Bankası ve Varlık Fonu'nun bitcoin gibi kripto paralara yatırım yapmasının önü açılmış olacak. Devletin kabul ettiği kripto paralar aynı zamanda yatırım amaçlı da kullanılabilir anlamına geliyor. Bugün altın, dolar rezervi olduğu gibi bitcoin gibi kripto paraların rezerve eklenmesine engel kalmayacak.
 • 25-12-2021, 03:26:11
  #2
  Vergi olsunda gerisi mühim değil
 • 25-12-2021, 03:46:52
  #3
  Vergi aksın diye Bitcoin’i de kabul ederler shitcoin’i de.
 • 25-12-2021, 03:54:44
  #4
  Yeter ki vergi gelsin, koin koimayın farketmez, her türlü kabul edilir...
 • 25-12-2021, 05:00:18
  #5
  Kripto paraların, özellikle de Bitcoin'in yaratılış prensipleri ototite tanımamazlıktır. Devletlerin Bitcoin veya kripto para yasaları beni tedirgin ediyor açıkçası. Fakat bir yandan da kara para veya uyuşurucu ticaretinini de önlemek gerekiyor. Umarım ilk cümlemde söylediğim nedenlerle işler ters tepmez ve bizim gibi küçük yatırımcıya vergi yükü gelmez. Kripto paradan kâr elde eden zaten parayı çekip Türkiye'de harcıyor veya yatırım yapıyor. Devletin rezervine bitcoin eklemesi de güzel bir ilerleme olur.
 • 25-12-2021, 07:51:59
  #6
  İlk biz getiriyoruz galiba Öyle bir dünya yok arkadaşlar. Finansal özgürlükmüş, engellenemezmiş .Devletler karışamazmış. Daha bir kaç gün önce FED ne diyecek diye kilitlendi bütün piyasa. Ne kadar köpek coini varsa elon musk bizim adımızı da tweet atar mı diye bekliyorlar . Balinaların oyuncağı oldu özgürlükmüş kontrol edilemezmiş hayal.
  ABD takip edilemeyen bir kaç coini listeledikleri için borsalara vatandaşlarının üye olmasını engelledi. Borsalar abd vatandaşlarındaki payı kaçırmamak için o coinlerin olmadığı borsaları açtılar. Binance.us gibi. Kyc istenen bir çok ico,ido artık neyse abd vatandaşlarının yatırım yapması yasak.

  Olacak bir şey zaten ama makul bir oran da vergi getirilmesi taraftarıyım. Ayrıca burada açılan borsaların da hazineye yada merkez bankasına artık neresiyse belli bir miktar garanti para yatırma şartı getirilmeli üyeleri korumak için. O zaman bitrota,thodex gibi borsalardan insanlar dolandırılmaz. Adı sanı duyulmamış dandik borsalarda da insanlar paralarını kaybetmez.

  https://uzmancoin.com/bitcoin-vergi-oranlari/
 • 25-12-2021, 10:00:29
  #7
  Keşke sadece yeni vergi gelse, yeni kanun ile birlikte ciddi yasaklamalar ve kısıtlamaların gelmesini bekliyorum. Paypaldan daha kötü bir durum ortaya çıkabilir. Nisan ayında kripto paralar ile ödeme yapılmasını yasaklamışlardı, bu sefer vergi ile birlikte yabancı borsaları hedef alacak saçma düzenlemeler gelebilir.