11 ocak 2022 güncellemesi:


Merhaba arkadaşlar,

konuyu takip eden arkadaşlar için yazıyorum. Nasıl olduğunu bilmiyorum ancak *********** şahıs paranın 116 bin dolarlık kısmını bu sabah bana geri yollamış. 10 bin doları da kendisine çorba parası ayırmış galiba.

116 bin doları binance hesabıma çekerek güvene aldım, gerçekten şaşkınım nasıl olduğuna dair. eşeği önce kaybedip sonra bulmuş gibi oldum.

*********** şahıs ya korktu ya da insafa geldi bilemiyorum, kalan 10 bin dolar onun cüzdanında duruyor. O para için de takipteyim.

Konunun başından beri desteklerini esirgemeyen forum üyelerine teşekkür ederim.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Merhabalar,

Öncelikle bu konuyu bilgilendirme amaçlı açıyorum. Dün Binance cüzdanımdan metamask'a bir coin alımı için 126 bin dolar civarında bir para gönderdim. Metamask'ı yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. Para hesabıma sorunsuz ulaştı ve alacağım coin beklediğim seviyelere düşmeyince sabah 7 civarında uyudum. Gündüz 1 civarında kalkıp coini almak için bilgisayarın başına oturduğumda hesabımdaki coinin yok olduğunu gördüm. Bscscan'dan kontrol ettiğimde coin başka bir cüzdana transfer edilmiş görünüyordu.

tx id: https://bscscan.com/token/0xe9e7cea3...7dc7172aa4daaf


Bscscan'da araştırmaya devam ettiğimde dolandırıcının hesap üzerinde çarşamba gününden itibaren işlemler gerçekleştirmeye başladığını gördüm. Bu işlemler 60 dolar ile 200 dolar arasında.

Ekran görüntüsü: https://prnt.sc/1z74zsj