• 04-07-2018, 16:44:35
  #1
  Tatil yapmak ne güzel şeydir değil mi? Yoğun iş programı, gündelik aktivitelerimiz ve sosyal aktivitelerimiz derken ne kadar çok yorulduğumuzu hiç fark edemiyoruz. Peki, bu gibi yoğun, sıkıcı ve aynı tempo içerisinde devam eden hayatımıza yeni bir renk katmak için neler yapıyoruz? Tabii ki ufak bir tatil kaçamağı hepimiz için çok iyi oluyor ve bu yoğun tempodan kısa süreli de olsa uzak kalabiliyoruz. Tüm bu sınırları aşarak sürekli olarak gezmek ise farklı bir boyuttur ki bu her insanın muhakkak tatması gereken harika bir duygudur. Buraya kadar yazımı okumaya devam eden arkadaşlar tatil ne alaka diye düşünecektir muhakkak. Tatil meraklısı bir ekip, tatil harcamalarını daha kolay bir hale getirmek için yeni bir kripto para sistemi kuruyor desem nasıl olur? Holidaycoin adlı proje tüm bu tatil ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulmuş ve her noktası ile tatiller için kolaylık sağlamak üzerine kurulmuş. Lafı daha fazla uzatmadan bu proje hakkında ilginç ve önemli detaylara geçmeye ne dersiniz?


  Holidaycoin Nedir

  Holiday Coin (HLDY), NEO altyapısı kullanılarak oluşturulmuş bir kripto para çeşididir. NEO ağına bağlı olan bu kripto paranın temel amacı ise tatil hizmetleri için kullanmakta olduğumuz ''Booking'' hizmetlerini kolaylaştırmaktır. Günümüzde kredi kartı, nakit veya çek gibi ödeme yöntemleri ile seyahat etmek oldukça zor ve güvenliksiz bir hal almış durumdadır. Bu sebeple bir grup tatil meraklısı ekip bu projeyi hayata geçirmiştir. Tek ve güvenli bir ödeme sistemi projesi ile karşımıza çıkan Holidaycoin halka arz işlemini de gerçekleştirmeye başlamıştır. NEO altyapısından çıkartılacak bir proje olması avantaj olurken güven problemleri içinde harika bir çözüm seçeneği olabiliyor. Daha önce NEO altyapısı kullanan birçok projenin başarılı olduğunu da hesaba katmak gerekirse bu projenin de ne kadar iyi yerlere ulaşabileceği göz önünde olabiliyor.

  Proje Ekibi

  Tatil meraklısı ve işletme sektörü içerisinde başarılı bir proje ekibinin bulunduğunu belirtmeden geçmek istemiyorum. Proje içerisinde yer alan bireylerin geçmişlerine bakıldığı zaman oldukça meraklı birer traveller (seyahatçi) olduklarını görebiliyoruz. Ayrıca ekibin içerisinde bir Türk bulunması da biz Türk üyeler için gurur verici bir detay. Mahmut Ekici de bu ekibin bir parçası ve geçmiş yıllarda gösterdiği otel yönetim performansları oldukça güzel.

  Proje Ortakları

  Proje ortakları yönünden de oldukça iyi ortaklıklar imzalamış bu proje kesinlikle çok dikkat çekiyor. Proje ortakları arasında Hilton, Marriott, Rixos, Armas, Akay Travel Service, Golden Savoy ve Crystal Hotels gibi önemli isimler dikkat çekiyor.

  Token Detayları

  Holidaycoin web sitesinden aldığım verilere bağlı olarak token simgesinin HLDY olacağı belirtilmiş. Daha önce de belirttiğim gibi NEO altyapısı ile desteklenen bu kripto paranın arz miktarı ise 240.000.000 adet olarak belirlenmiş. Token fiyatları ise satış dönemlerine bağlı olarak aşağıdaki şekilde düzenlenmiştir.

  1 Ağustos 2018 – 1 Eylül 2018: 1 NEO = 1.500 HLDY (Pre-Sales)
  1 Eylül 2018 – 1 Ekim 2018: 1 NEO = 1.250 HLDY (Soft-Cap Sales)
  1 Ekim 2018 – 1 Kasım 2018: 1 NEO = 1.000 HLDY (Hard-Cap Sales)


  Yukarda belirtilen verilere göre yorumlamak gerekirse kademeli olarak satış olacağı görülüyor. Token dağıtım oranları ise web sitesinden alınan bilgilere göre şu şekilde düzenlenmiş;

  %30 Hard-Cap
  %30 Soft-Cap
  %15 Pre-Sale
  %15 Team
  %5 Bounty
  %5 Tripbycoin Bonus


  Token kullanım oranları hakkında da web sitesi üzerinde bazı bilgilere yer verildiğini belirtmeden geçmek istemiyorum. Bu verilere de göz atmak gerekişe açıklamalar ve bilgilendirmeler şu şekilde yapılmış;

  %60 Marketing and Avertising (Reklam)
  %10 Development (Gelişim)
  %10 Management (Yönetim)
  %10 Market Founders (Borsa Hizmetleri)
  %10 Legal Expenses and Taxes (Vergi ve Legal Ödemeler)  Holidaycoin hakkında kısa bir özet geçmek ve değerlendirmek gerekirse amacı doğrultusunda kullanışlı bir proje olacağını düşünüyorum. Satış döneminin uzun tutulduğu bu projede sabır şart olacak ve sabır edemeyen kişilerin zarar etme ihtimali de olacak. NEO altyapısı ile gerçekleştirilecek projenin başarılı olma ihtimali yüksek gibi görünüyor. Tabii ki bu başarı sadece kullanılan altyapı sistemine değil, proje ekibinin de çalışmalarına bağlı olacaktır. Yatırım tavsiyesi vermeyi çok seven birisi olmadığımı belirtmek istiyorum fakat bu projeden ufak bir miktar yatırım sahibi olacağımı da belirtmeden geçmek istemiyorum. Özetle, proje ''Booking'' hizmetleri için tek ve güvenli bir ödeme yöntemi oluşturma amacı ile kurulmuştur ve buradaki temel amaç ise tüm dünyada geçerli bir tatil ödeme sistemi yaratmaktır. Çek, nakit ve kredi kartı gibi ödeme yöntemlerinin önüne geçmek için oldukça başarılı ve girişimci bir adım olduğunu da unutmamak gerekiyor. Bakalım, proje yatırımcılarını ne kadar mutlu edecek? Düşüncelerinizi, sorularınızı ve yorumlarınızı merakla bekliyorum.

  Kaynak: Holiday Coin Projesi İnceleme
 • 04-07-2018, 16:57:59
  #2
  1- Hilton, Marriot, Rixos ile nasıl bir ortaklıkları varmış nerede okudun ? ( ekipte ki çalışanların daha önce çalıştıkları otelleri proje ortağı zannetmek için ne içmek gerekiyor ?

  2- Projenin ekibinde bir Türk yok zaten projeyi yapan kişi Türk!

  3- Proje sahibi şahsın 1 sene önce açtığı şirket batmış öncesinde bir kaç antalyada otel çalışması gözüküyor.

  4- Yazılım tarafında hiç kimsenin profili yok kimin ne yaptığı belli değil daha önce nerede çalıştığını göremiyorsun ama arkadaş inceleme yapıp buna yatırım yapacağını söylüyor.

  geçiniz efendim hiç bir işe yaramayacak olan coindir! oda çıkarsa
 • 04-07-2018, 17:22:27
  #3
  meskinat adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  1- Hilton, Marriot, Rixos ile nasıl bir ortaklıkları varmış nerede okudun ? ( ekipte ki çalışanların daha önce çalıştıkları otelleri proje ortağı zannetmek için ne içmek gerekiyor ?

  2- Projenin ekibinde bir Türk yok zaten projeyi yapan kişi Türk!

  3- Proje sahibi şahsın 1 sene önce açtığı şirket batmış öncesinde bir kaç antalyada otel çalışması gözüküyor.

  4- Yazılım tarafında hiç kimsenin profili yok kimin ne yaptığı belli değil daha önce nerede çalıştığını göremiyorsun ama arkadaş inceleme yapıp buna yatırım yapacağını söylüyor.

  geçiniz efendim hiç bir işe yaramayacak olan coindir! oda çıkarsa
  Dün akşam yazıyı yayınladığım zaman Partners olarak yazılan bölge bugün Team Experience olarak düzenlenmiş. Gerçekten ilginç, siteyi inceleyerek yazmıştım oysa ki yazıyı. Yatırım yapıp yapmamak ise tamamen bireysel bir tercih, ben zaten yazının bir yatırım tavsiyesi olmadığını belirttim.
 • 04-07-2018, 17:51:47
  #4
  Proje benim de takibimde oteller kısmı hep "Team Experience" olarak geçiyordu. Hiç bir zaman partners yazmadı o kısımda

  Yazılımlık birşey yok ortada adamlar wabi gibi v.s. farklı bir coin gibi şuna buna entegre olucaz demiyor. Zaten şuan hazır olan bir projesi ile yola çıkıyor bu noktada aslında yazılımcıların pek bir önemi yok bana göre. Ekibin proje konusunda hakimiyetine baktım şahsen. Turizm sektöründen gelmeleri önemli olan yoksa sen ben böyle bi ico yapsak turizm kısmında takılırız yani

  Ayrıca proje neo tabanlı eğer neo tabanlı ico çıkarmanın şartlarını bilerek "işe yaramayacak" diyorsan eyvallah derim. Yok bilmeyerek yazıyorsan biraz araştırmanı tavsiye ederim.

  Konuyla alakalı olarak benim de paylaşmış olduğum airdrop çalışması buradadır. İlgilenenler formu doldurup airdrop alabilirler : https://www.r10.net/referansli-coin-...o-airdrop.html