Kripto para birimi ile ilgili konuları araştıran bir Twitter/X kullanıcısıysanız, büyük ihtimalle “Ethereum Gaz Ücreti İadesini Talep Edin” başlıklı sponsorlu gönderiler görmüşsünüzdür. Ethereum ağında önceden ödenen gas ücretlerinin geri ödenmesi gerçekten mümkün mü?

Yüksek Ethereum gas ücretleri, ağı kullanmanın sinir bozucu bir parçası olabilir. Bunlar aslında madencilere faaliyetlerinizi doğrulamak için ödenen işlem ücretleridir. Ne yazık ki bu ücretler bazen yüksek olabiliyor ve bu da dolandırıcıların bir fırsat görmesine neden oluyor.

Ethereum gas ücreti iadesi vaat eden sosyal medya dolandırıcılıklarına karşı dikkatli olun. Bu dolandırıcılıkların çeşitli biçimleri vardır ancak amaçları her zaman aynıdır: kripto paranızı çalmak.

Gaz ücreti iadesi dolandırıcılığını nasıl fark edebilirsiniz?

Dolandırıcılar size sahte web sitelerinin bağlantılarını gönderebilir veya özel anahtarlarınızı paylaşmanızı isteyebilir. Özel anahtarlarınızı asla kimseye vermeyin!
Dolandırıcılara karşı kendinizi korumak için şu ipuçlarını aklınızda tutabilirsiniz:

Resmi Hesapları Dikkate Alın: Yalnızca resmi Ethereum kaynaklarından veya güvenilir kripto para birimi web sitelerinden alınan bilgilere güvenin.
Cüzdan Güvenliği: Özel anahtarlarınızı güvende tutun ve asla kimseyle paylaşmayın.
Şüpheci Olun: Bir şey gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, muhtemelen öyledir. Gaz ücreti iadeleriyle ilgili herhangi bir sosyal medya gönderisiyle etkileşime geçmeden önce araştırmanızı yapın.
Dolandırıcılıkları Bildirin: Bir gaz ücreti iadesi dolandırıcılığı görürseniz, bunu sosyal medya platformuna bildirin.

Şu kaynaktan çevirildi : Ethereum Gas Fee Refund