KISACA
KISACA
  • Ünlü altın yatırımcısı, Bitcoin satmanın fırsat olduğunu söyledi.
  • Ancak milyarder yatırımcının düşüş paylaşımından bu yana BTC %27 arttı.
  • Öte yandan Bitcoin eleştirmeni olan isim, yanılmadığını iddia etmeye devam ediyor.

Ünlü altın yatırımcısı, bu ayın ortalarında 18.000 dolardan Bitcoin satmanın fırsat olduğunu söyledi. Ancak milyarder yatırımcının beklentisinin aksine BTC yükselişini sürdürdü. Öte yandan Bitcoin eleştirmeni olan isim, geçmişe referans vererek yanılmadığını iddia etmeye devam ediyor.
Bitcoin (BTC) karşıtı eleştirileri olarak tanınan Peter Schiff bir kez daha lider kripto para hakkında konuştu. 2022’nin son çeyreğinde BTC’nin 10.000 dolara düşeceğini savunan Schiff, tahminlerinde çok defa yanıldı. Zira milyarder isim, 12 Ocak günü 18.000 dolarlık BTC fiyatının mükemmel çıkış olacağını ileri sürmüştü. SchiffGold’un başkanını dinleyenlerin 12 Ocak’tan bu yana %27 zarar ettiği görülüyor.
Peter Schiff “Hodl yapanlar için TÜFE öncesi satış yapmak mükemmel bir fırsat” demişti. Ancak tam tersine pozitif TÜFE verileri riskli varlık rallisini beraberinde getirdi. Schiff, o dönem %10 yükselen altının, Bitcoin satmak için bir işaret olduğunu ifade etti. Kripto para podcastleri sunan Peter McCormack ise Schiff’in analizlerinin ters indikatör görevi gördüğüne dikkat çeken bir paylaşım yaptı.
Bu paylaşımın ardından Peter Schiff’ten cevap geldi. SchiffGold’un başkanı kısmi olarak yanıldığını kabul etti. Ancak BTC için satış fırsatının devam ettiğine yönelik görüşünü korudu. Üstelik Schiff, Peter McCormack’ın bir süre sonra zararda olacağını da ima ediyor:
Alıntı
“Elbette yanıldım, ama aynı zamanda insanlara Bitcoin’lerini 60.000 doların çok üzerindeyken satmalarını tavsiye ettim. Evet, şimdi satış yapanlar, o tweet’in ardından satış yapanlardan daha iyi durumda olacak. Ancak bu satış fırsatını kaçıranlardan olmayacak. Eminim sen fırsatı kaçıranlardan olacaksın.
Devamı İçin;
Kaynak: Beincrypto