FTX US Başkanı olarak tanıdığımız Brett Harrison başkanlık görevinden istifa ettiğini resmi Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Kripto para piyasasındaki istifalara bir yenisi daha eklendi. FTX US Başkanı olarak tanıdığımız Brett Harrison başkanlık görevinden istifa ettiğini resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı şu paylaşımla duyurdu:
Alıntı
FTX US Başkanı olarak yürüttüğüm görevimden istifa ediyorum. Önümüzdeki süreçte sorumluluklarımı da devredeceğim ve şirketteki danışmanlık görevini üstleneceğim. FTX’teki deneyimlerim için büyük mutluluk duyuyorum.
Harrison açıklamalarının devamında FTX CEO’su Sam Bankman-Fried hakkında da söylemlerde bulundu:
Alıntı
Bu görevdeki deneyimlerimin kariyerimin en değerlileri arasında olacağından şüphem yok. En çok FTX CEO’su Sam Bankman-Fried için minnettarım FTX tarihinin bu zamanlarında bana vermiş olduğu fırsat ve güven için. Bu kararda onun dostluğuna ve desteğine sahip olduğum için mutluyum.
Brett Harrison söz konusu bu istifa sonrası piyasada olmaya devam edeceğini ve küresel kripto para sektörünün önündeki teknolojik engelleri kaldırmak amacıyla çalışmalar sürdüreceğini açıklamalarına ekledi.

Kripto Para Piyasasındaki Önemli İsimler İstifa Ediyor!Kripto para piyasasındaki düşüşler devam ederken, kripto para piyasasındaki önemli isimlerden de istifa haberleri gelmeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Kraken’in CEO’luğunu yapan Jesse Powell da geçtiğimiz günlerde görevinden istifa ettiğini kamuoyuna duyurmuştu. Kraken borsası sonrası bir başka istifa haberi de son zamanlarda zor günler geçiren Celsius’tan gelmişti. Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan şirketin CEO’luğunu yapan Alex Mashinsky de görevinden ayrıldığını açıklamıştı.

FTX, ABD Genel Merkezini Miami’ye Taşıyacak!

Söz konusu iflas sonrası FTX cephesinde yeni gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. Bahamalar merkezli kripto para borsası, Chicago’daki genel merkezinin açılışını yaklaşık 4 ay önce yapmıştı. Açılış üzerinden 4 ay geçmesine rağmen FTX cephesinden ilginç bir hamle geldi. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda ABD merkezini Miami’ye taşıyacağını kamuoyuna duyurdu.

FTX US Başkanı Brett Harrison, Görevinden İstifa Etti!