Intercontinental Exchange’e ait kripto para birimi şirketi Bakkt, 8 Ekim’de yayınlanan bir basın açıklamasına göre Mountain View merkezli teknoloji devi Google ile bir ortaklık kurdu. Anlaşmanın bir parçası olarak Google Pay, Bakkt’ın sanal Visa banka kartı için destek ekledi. Kart, Bitcoin veya nakit bakiyeler ile mal veya hizmet satın almayı amaçlıyor.

Bunun da ötesinde Bakkt, yapay zeka ve makine öğrenimi tarafından desteklenen yeni analitikler geliştirmek için Google Cloud’un yeteneklerinden de yararlanacak. Bakkt CEO’su Gavin Michael, ortaklığın şirketin sektördeki güçlü konumunu gösterdiğini iddia ediyor:
Bu ortaklık, tüketicilerin dijital varlıklarından gerçek zamanlı, güvenli ve güvenilir bir şekilde yararlanmalarını sağlamak için Bakkt’ın dijital varlık pazarındaki güçlü konumunun bir kanıtıdır.
Nisan 2019’da ICE yan kuruluşu, Google kıdemli Mike Blandina’yı ürün sorumlusu olarak işe aldı ve daha sonra CEO olarak atandı. Blandina, Nisan ayında bankacılık devi JPMorgan için kripto para şirketi olan Bakkt’tan ayrılma kararı aldı. SPAC birleşmesi yoluyla bu ay halka açılması beklenen Bakkt, Mart ayı sonlarında çeşitli dijital varlıklar için bir tüketici cüzdanı uygulaması da yayınladı.

Kaynak: https://www.koindeks.com/kripto-para...birlestiriyor/