• 26-07-2021, 15:22:44
  #1
  Amazon’un Bitcoin (BTC) ve kripto para ödemelerini kabul edebileceğine dair söylentiler güçleniyor. Daha önce haberini verdiğimiz üzere e-ticaret devi, web sitelerinde yayınlanan bir işe göre Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Lideri arıyordu. Amazon bu kapsamda “ödemeler ve finansal sistemde yenilik yapma” kapasitesine sahip birini istiyor ve bu kişi Ödeme Kabul ve Deneyim Ekibinin bir parçası olacak.

  City A.M. haber sitesine göre ise yeni bir iddia daha var. Gazeteye konuşan “içeriden biri” Amazon’un “kesinlikle” bu yılın sonuna kadar Bitcoin ve kripto para ödemelerini başlatmak istediğini doğruladı. Buna ek olarak, e-ticaret devi 2022 yılına kadar kendi token’ını da piyasaya sürebilir.

  Amazon hakkındaki iddiaları ortaya atan kişi haber sitesine Amazon’un Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Liderliği işinin ötesine geçen bir planı olduğunu söyledi. Kaynak, projenin Amazon’un yönetim kurulu başkanı ve kurucusu Jeff Bezos’un kendisi tarafından onaylandığını da sözlerine ekledi:

  “Bitcoin ile başlıyor. Bu kripto para projesinin en önemli ilk aşaması ve direktif en tepeden geliyor…”

  Proje “hemen hemen harekete geçirilmeye hazır” ve Bitcoin ile başlayacak ancak ona özel olmayacak. Amazon yöneticileri, görünüşe göre, piyasa değerine göre ilk 10’daki diğer kripto para birimleriyle yapılan ödemeleri keşfetmeye de “hevesli”. Bu ikinci aşama, kripto para ödemeleri için “hızlı ve güvenli bir yöntem” oluşturduktan sonra başlatılacak .

  Ethereum, Cardano ve Bitcoin Cash, çevrimiçi olarak en popüler sekiz kripto para birimini getirmeden önce sıradaki altcoin’ler olacak.

  Sonraki aşama, bir Amazon yerel token’ının oluşturulmasını ve piyasaya sürülmesini içerecek. Şirketin, yaklaşık bir yıldır malları ödemek için kripto para birimleri ile denemeler yaptığı ve “token’laştırmaya” yönelmesinin mümkün olduğu iddia ediliyor.

  Kaynak: Bitcoin Haberleri
 • 26-07-2021, 15:31:06
  #2
  AMAZON VE APPLE - BOĞA diye gecildiği için millet akın etti, ama malesef herşeye aldanmamak lazım,

  24k görmeden yükselme olmaz.

  YTD
 • 26-07-2021, 15:34:41
  #3
  dikmenofficial adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  AMAZON VE APPLE - BOĞA diye gecildiği için millet akın etti, ama malesef herşeye aldanmamak lazım,

  24k görmeden yükselme olmaz.

  YTD
  28'e düştüğünde de yükselme olmaz demişlerdi, 28 den alan şimdi 39 dan satmıştır, bu yeterli bir yükselme değil mi hocam ?