Sosyal medya platformu TikTok kripto para birimi, hisse ticareti ve satın alma dahil olmak üzere finansal hizmet ürünlerinin tanıtımına yönelik yasak getirdi.
TikTok Influencer’ları kripto para projelerini tanıtamayacak

Bu yasak, sosyal medyada teşvik edilen uygunsuz yüksek riskli yatırımlar ve dolandırıcılıkların gün geçtikçe artması üzerine geldi. TikTok bu sayede artan bu ************** dalgasını durdurmayı amaçlamakla birlikte saygın finans firmalarını da etkileyeceğini belirtti.
Bankalar ve fintech’ler, TikTok Influencer’ları ile reklam ve ortaklık kurmanın avantajlarından yararlandı. Monzo ve Revolut, düzenleyici içerik ve tasarruf uygulaması Plum, otantik ‘fintok’ etkileyicileriyle işbirliği gerçekleştirdi. Fakat şu an yeni kurallar gereğince bunların gerçekleşmesi yasaklandı.
TikTok tüm finansal hizmetlerin ve ürünlerin dünya çapında tanıtımını yasaklamak amacıyla hareket ederek markalı içerik politikasını güncelledi. Platform, genç yatırımcıları herhangi bir yanıltma ihtimaline karşı düzensiz finansal tavsiyelere izin vermek için incelemeye alındı.
Şirket, kurallara karşı gelen videoların otomatik olarak silinmesini sağlayan bir sistem ile kullanıcı güvenliğinin sağlayacağını da belirtti.

Kaynak : Türkiye Kripto