• 26-06-2021, 22:30:24
  #1
  kaynak: https://kriptohayat.com/makerdao-mkr...lerini-dusurdu  MakerDAO (MKR), stabilcoinlere olan talep azalınca platformda kullanılan DAI kripto paralarını basabilmek için aldığı ücretleri düşürme yoluna gitti. Bu kararla makerDAO üzerinde basılan DAI’nin artması bekleniyor.

  Merkezi olmayan finans kredisi ve sabit değerli kripto para protokolü MakerDAO, platformda teminat olarak kullanılan çok çeşitli kripto varlıkları için istikrar ücretlerini ayarladı.

  Yeni ücretler piyasada oldukça rekabetçi oranları

  yansıtmaktadır
  .

  Kullanıcılar protokolün sabit parası DAI’yi basmak için kripto varlıkları yatırdıklarında, borç, ödünç alınan belirteçlerin geri ödenmesi üzerine sürekli olarak tahakkuk eden bir faiz olan bir istikrar ücretine tabi olur.
  Kripto para basan kişinin istikrar ücretleri, teminatlandırılmış borç pozisyonu (CDP) sahipleri piyasa taleplerinden daha fazla DAI bastığında, istikrarlı tokenin fiyatı 1 doların altına düşebileceğinden, DAI’nin sabit kalabilmesi için bu sistem kullanılmıştır.

  İstikrar ücretinin artırılması piyasada daha az DAI basılmasına sebep olmaktadır. Fakat tam tersi durumda stability ücretlerinin düşürülmesi ile birlikte platform kazancı azalsa da daha çok DAI basılabileceği öngörülmektedir.


  MakerDAO Merkezsiz Finans Uygulamasına Olan Talep Artıyor!
  DAI’nin dolaşımdaki arzı, 16 Haziran’da tüm zamanların en yüksek seviyesi 5,1 milyar dolara yükseldi, ancak o zamandan bu yana %6 düşüşle 4,8 milyar dolar civarındaki mevcut seviyelere geriledi. Stabilcoine olan talep, kripto varlık fiyatlarındaki hızlanan düşüş trendi ve merkezsiz finans sektöründeki düşen faaliyet nedeniyle son 1 haftadır yavaşlamış olsa da yıllar içerisinde olan talep arttı.

  Flaş kredilerin MakerDAO’da kullanılması ile birlikte kredi hacminin ve dai basmanın hızlanacağı tahmin edilmektedir. Flaş kredilerin 2021 yılında faaliyete gireceği ve kullanıcıların hizmetine sunulacağı tahmin edilmektedir.

  kriptohayat.com
 • 27-06-2021, 00:37:29
  #2
  Üyeliği durduruldu
  acaba bu makerin fiyatını arttırırmı 21.000 den 250 bin girdik 17 binlerde geziyor 2 defa 22 bini geçti satmadım ama al sat yapaydım hem kar yapacaktım hem düşükten alacaktım