• 13-05-2021, 00:52:40
  #1
  “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

  Bu aralar at, eşek, köpek, tilki bir sürü kripto para konuşuluyor. Herkes bu anlık yükselişleri görüp parayı bulacağını düşünüyor. Al sat yapıp para kazananları hariç tutuyorum ama alıp unutacağım diyenler var. O yüzden sitemizde önceden paylaştığımız bir yazıyı burada paylaşacağım.


  SADECE PARA KAZANMAK İÇİN KRİPTO PARA ALINMAZ
  Kripto para piyasalarına sadece borsa, forex ve türev piyasalara bakıldığı gibi bakılmaz. Bu piyasalara farklı gözle bakmanız gerekmektedir. Hisse senetlerine göre çok yüksek yükselişler olabileceği gibi ciddi düşüşlerde yaşanmaktadır. Bu durumu göz önüne alarak yatırım yapmak gerekmektedir. En büyük yanılgı çok para kazanmak düşüncesi uğruna yanlış kripto para almaktır.


  ALACAĞINIZ COİN'İN VEYA TOKEN’IN KULLANABİLİRLİĞİ VAR MI? OLACAK MI?
  Evet, alacağınız coin'in veya token’ın kullanılabilirliği olacak mı? Bu sorunun cevabı aslında kripto para piyasasının anahtarı. Kullanılabilirlik çok önemli. Kimse kullanışı olmayan bir şeyi almaz. Kullanmayacağın bir eşyayı alır mısınız? Veya kullanışı yeri olmayan bir eşyayı alır mısınız? Örnek Akıllı telefonlar, araba, vs. aldığınız veya alacağınız para değeri olan değerin kullanım yeri olması şarttır. Kriptolarda da durum böyledir.


  GELECEĞİ OLAN COİN VEYA TOKEN
  Alacağınız kripto parayı mutlaka iyi araştırma yapıp almalısınız. Coinler veya tokenların mevcut internet siteleri mevcuttur. Mutlaka bu sitelere girip projelerine bakmanız gerekiyor. Projelerinde neyi hedefliyorlar? Neye hizmet edecekler? Bu soruların cevabı çok önemli. Sadece bakmakla da olmuyor devamlı takip edeceksiniz. Aynı hisse senedi piyasasındaki şirketlerin bilançolarına bakmak gibi.


  HACİMSİZLİK BAZI KRİPTO PARALARIN ÖLMESİNE NEDEN OLACAK
  İşte arkadaşlar bu yazının özeti, başlıkta da olduğu gibi İnsanlar Kripto Para Alarak Zengin Olacağını Düşünüyorlar ama Aldıkları Kripto Paranın Kullanılabilirliği Var Mı Bakmıyorlar. Şimdi insanlar birbirinden duyarak “Şu kadar yatırdım şu kadar kazandım” konusunu konuşuyor. İlerleyen zamanda insanlar kripto paralar konusunda bilinçlendikçe bu soruyu soracaklar. Acaba doğru coin veya token da mıyım? Doğru cevabı buldukları anda kendilerinde mevcut olanları satıp gerçek coin ve tokenlara akın edecekler. Şu anda mevcut olan bazı kripto paralar şu anki oldukları değerinden kat ve kat değerli olmanın yanı sıra bazı kripto paralar da şu an ki değerlerinin de altında fiyatlanacaklar. Satılan veya elden çıkarılan coin veya tokenlar alıcı bulamadıkça hacimsizlik oluşacak. Alım tarafına kimse gelmedikçe az satışlarla dahi aynı hisse senedi piyasalarında olduğu gibi yüksek oranlı düşüşler görebiliriz. Hacimsizlik bazı kripto paraların ölmesine neden olacak.

  **
  Kaynak : İnsanlar Kripto Para Alarak Zengin Olacağını Düşünüyorlar - Kripto Haberleri ve Analizleri (turkiyekripto.com)
 • 13-05-2021, 00:55:33
  #2
  Hocam, SuBorusu Coin aldınız mı? Yeni çıkmış (!)
 • 13-05-2021, 00:57:14
  #3
  nmnkra adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Hocam, SuBorusu Coin aldınız mı? Yeni çıkmış (!)
  Kalın boru aldım hocam
 • 13-05-2021, 00:57:40
  #4
  Hocam şu piyasada kurşunları iyi atarak zengin olmak zor değil aslında. Sadec epiyasayı iyi analiz edip,erkenden trene atlayıp 10x karını alıp kaçmak lazım. Bir nevi ponzi şeması tabi dikkatli olmak lazım.
 • 13-05-2021, 00:58:38
  #5
  dadaskral adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Hocam şu piyasada kurşunları iyi atarak zengin olmak zor değil aslında. Sadec epiyasayı iyi analiz edip,erkenden trene atlayıp 10x karını alıp kaçmak lazım. Bir nevi ponzi şeması tabi dikkatli olmak lazım.
  Hocam alsatçılara lafım yok dediğim gibi konuda da yazdım .
 • 13-05-2021, 01:00:53
  #6
  hocam bende sizin gibi düşünüyordum baktım ki bu iş böyle olmuyor stratejimi değiştirdim her hıyarım var diyene coinimle koşuyorum. Bir baktım x2 x5 derken para bu şekilde kazanılıyormuş.
 • 13-05-2021, 01:02:46
  #7
  Üyeliği durduruldu
  Evet arkadaşlar kürek koin yükselişte al al al al al