• 23-04-2021, 13:03:04
  #1
  Merhaba arkadaşlar öncelike konu tamamen insanlarımıza sitem amaçlı açılmıştır Kripto para yatırım tavsiyesi falan söylemek için açmadım sadece insanları eleştirmek adına böyle bir konu açtım.

  Öncelikle görmüşsünüzdür son zamanlarda youtubede crypto yatırım kanalları fazlasıyla arttı ne yazıkki adamlar 1 coin tutturunca kendilerini yatırım uzmanı zannediyolar bu sadece youtubede deil akraba çevresi olsun mahalle olsun her yerde böyle herhangi bir coinden %30-50 kar eden insan kendini uzman falan zannediyor ve etrafına yatırım tavsiyesi vermeye çalışıyor ne yazıkki bizim insanımızda bu tarz bilgisiz insanları dinleyip evini satanmı dersin arabasını satıp girenmi birçok örnek gösterebilirim.

  Bu kadar saf olmayın arkadaşlar gözünüzü seveyim çevrenizden duyduklarınızla hareket etmeyin yoksa daima kaybedersiniz bu piyasada örnek vereyim 2015 yılında adamın biri bitcoin almaya nasiplenir tanesi 1000liradan arkadaşı ona televizyondakiler bitcoin balon alma la manyakmısın görmediğin birşeye para atılırmı der oda atmaz ve bugunun şartlarıyla 400.000TL Parası olmaz sonra hay ben öyle arkadaşın niye dinledim diye dert yer psikolojiyi bozarsınız.

  Unutmayın bu piyasada bitcoinin veya altcoinlerin nasıl bir projesi olduğunu bilmeden yatırım tavsiyesi verip kendini uzman sanan yüzlerce bilgisiz insan var gidip onları dinleyip saçma sapan yatırımlar yapıyosunuz zaten o araştırmıştır ne gerek var benim araştırmama basayım evi arabayı derseniz bir bakmışsınız yarın ne eviniz var nede arabanız gerçek hayatta bir yere para koyarken araştırmadn etmeden koyuyormusunuz hayır bunda niye araştırmadan insanları dinleyip yatırım yapıyosunuz karşındaki ne biliyoda sana ne söylüyor ? Bir coine yatırım yaparken projesine takımına çalışmalarına sosyal medya hesaplarına bakıp kafanıza yatarsa kendiniz karar verin milleti dinleyipte saçma sapan projelere para atma huyunuzdan vazgeçin. Elon musk diye bir adam sırf dünyanın en zenginlerinden diye dogecoini önerdi yüzbinlerce insan amacı olmayan şaka ve eğlence amaçlı üretilmiş dogecoine yatırım yaptı ha kazandımı belki kazandırdı ama bu her zaman olmaz çok nadir olur böyle şeyler

  Şunu unutmayın bu piyasada kazanmak olduğu kadar kaybetmekte var forumdada aynı şekil gram bilgisi olmayıp hayatında kripto almamış ama tavsiye veren yüzlerce insan var neymiş bitcoin balonmuş fiyatı aşırı şişmişmiş patlayabilirmiş ? Nerden biliyosunda böyle bir yorum yapıyosun ha evet düşebilir patlayadabilir veya burdan 1.000.000$ dolarada çıkabilir zamanında 2015te örneği yaşandı herkese 200-500 dolar iken balon diyodular şuanki fiyatı görüyoruz ha bu artacağını garanti etmez yarın ne olacağını kimse bilemez bütün ülkeler bitcoini bir kerede yasaklar btc diye bişey kalmaz yani bunu ne forumdaki kendini uzman sanan arkadaşlar nede çevrenizdeki insanlar garanti edemez.

  Thodex olayına gelecek olursak öncelikle umarım böyle bir vurgun yapılmaz fakat olursada geçmiş olsun dileklerimi sunduğumu bilmenizi isterim. Thodex çöktü diye piyasa yok olacak bitcoin silinecek diye birşey yok thodexin binanceye kıyasla para miktarı daha 200/1 yani binanceye göre %0,5 bir payı var yani thodex çöktü diye piyasa çökecek deil şuan piyasa düşüyosa birçok ülke vergi haberlerini yayınladılar.

  Öncelikle hatayı başta yapmışsınız 2yıldır piyasadayım gidip asla herhangi bir x türk borsasını kullanmadım kullanmamda şimdi aranızdan niye öyle diyosunuz kardeşim ne güzel işte milli ve yerli daha ne istiyosunuz diyenleriniz aranızda çıkacaktır öncelikle müslüman bir ülkeyiz elhamdülillah amma velakin bu ülkedeki hiçbir yapıya veya insana kolay kolay güvenmem gösterebileceğim yüzlerce örnek var kendilerine müslüman diyipte deprem olduğu zaman kiraları artıranmı dersin inşaat yaparken maldan çalan mütahitler yüzünden ölen insanlarmı dersin yüzlerce örnek gösterebilirim. o yüzden ben bu ülkedeki ne bir yapıya nede kolay kolay insanına güvenirim sizede tavsiye ederim.

  Uzun lafın kısası kendini uzman sanan kişilerin veya diğer tavsiye veren insanların sözüne güvenipte yatırım yapmayın kaybederseniz suçu onlarda arar dert yanarsınız en azından kendi analiz veya araştırmanızla kaybetseniz emin olun o kadar üzülmessiniz.

  Başlık tamamen ironi amaçlıdır
 • 23-04-2021, 13:12:03
  #2
  Aga bu adamlar bu kadar yazı okuyabilse dolandırılmazdı zaten
 • 23-04-2021, 13:14:23
  #3
  normalmert adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Aga bu adamlar bu kadar yazı okuyabilse dolandırılmazdı zaten
  İşte çoğu insanda bu sebepten kaybediyor üşengeçlik kötü bişey bircoine yatırım yapıyosan üşenmeden hakkında araştırma yapacaksın