• 17-04-2021, 21:07:52
  #1
  Avustralya yurt dışı XRP kullanımına başladı. Avusturalya hükümeti tarafından onaylanan bu süreç bir şirketin talebi ile gerçekleşti.
  Kripto paraların yurt içi ve yurt dışı ayakları farklı noktalarda şekillenmeye devam ediyor. Yurt dışı aktarımlarındaki yüksek komisyonlar, kur problemleri ya da geçiş problemleri bazı şirketlerin ciddi oranda canını sıkmakta. Bu tip şirketler de çözümü bankacılık anlaşmaları ile buluyor. Fakat anlaşma yapılan bankalar da yüksek komisyon oranları aldıkları için şirketlere problem yaşatıyorlar. Uzun yıllardır bu noktada kripto paraların güzel bir alternatif olabileceği konuşuluyordu. Görünüşe göre konuşulan bu söylenti de an itibariyle gerçek olmuş durumda. Avustralya'lı bir şirket yurt dışı havale işlemleri için XRP kullanacağını açıkladı.
  Yenilikçi ödeme sistemleri üzerine yoğunlaşan Novatti Group bu konuda büyük bir devrim gerçekleştirdi. Zira Novatti Group'un aldığı ilgili kararın farklı şirketler ve ülkeler adına da olumlu emsal teşkil etmesi bekleniyor. Novatti, anlık sınır ötesi ödemeleri adına XRP kullanacağını açıkladı. Üstelik şirket bu noktadaki onayını da Avustralya hükümetinden aldı. Şirketin On-Demand Liqiudity kullanımı hususunda Ripple ile anlaştığını da belirtelim. İlgili anlaşma Ripple'ın resmi web sitesinde mevcut.
  Avustralya Yurt Dışı XRP Kullanımı
  Anlaşmanın öngörülerine göre Novatti'nin gerçekleştireceği hacim miktarı bir hayli yüksek olacak. Öyle ki analistler firmanın binin üzerinden işlem gerçekleştirmesini bekliyor. Bu bağlamda da gerçekleştirilen işlemlerin hacmi Ripple'a büyük bir katkı sağlayacak. Zira Ripple'ın hem düşük komisyon oranları ve hem de hızlı çalışması yurt dışı işlemleri için büyük avantaj. Günümüz yurt dışı havale sistemlerinin, komisyonun yanı sıra, en büyük problemlerinden bir tanesi de zaman sorunu olmakta. Ancak Avustralya yurt dışı XRP aktarımı ile beraber zaman sorunu da tamamen ortadan kalkıyor.

  **
  Kaynak : Kripto Para Haberleri
 • 17-04-2021, 21:21:26
  #2
  Avusturulya

  Hocam manteliteleri farklı