• 08-04-2021, 16:52:15
  #1
  Amazon ile anlaşması sonucunda ARPA coin AWS hizmetlerinde yer almaya başladı,
  ARPA Coin'in sayfasında paylaşılan tweet


  https://twitter.com/arpaofficial/sta...82886095728652

  AWS Market;
  https://aws.amazon.com/marketplace/s...0-755cb1842f1a


  Not: başlık ARPA Chain olacak.
 • 08-04-2021, 16:59:38
  #2
  amazon dan böyle bir açıklama yok ama. aws ile amazon aynı değil!

  2020 haberlerine göre yinelenen bir haber bu. O yıllarda aws sunucularında hizmet verildiğini dile getirmişler. Bir nevi bir coin firmasının, hosting işi için aws kullanması. Bunu büyüterek yatırım yapmayın!
 • 11-04-2021, 04:34:51
  #3
  SEOPro adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  amazon dan böyle bir açıklama yok ama. aws ile amazon aynı değil!

  2020 haberlerine göre yinelenen bir haber bu. O yıllarda aws sunucularında hizmet verildiğini dile getirmişler. Bir nevi bir coin firmasının, hosting işi için aws kullanması. Bunu büyüterek yatırım yapmayın!
  AWS Şirketi Amazon bünyesinde hissesi dağılmadan yürütülen bir şirkettir. Yenilenen bir haber değil. AWS ve Azure platformlarında zaten blockchain kitleri bulunuyor. Bunu amazonun açıklaması zaten saçmalık olurdu. Platform hakkında bilgi sahibi olmadan insanlara neye yatırım yapacaklarına karar verdirmek sizin elinizde değil. Coin' in hostingi olduğunu ilk defa sizden duydum. Varsa sağlam firma söyleyin bizde bi coin yapalım.
  Gereksiz bilgi yerine ARPA hakkında bilgilenmek isteyenler ise;

  Arpa Secure Computation Node (Arpa Güvenli Berim Düğümü) Nedir?
  Çoğu coinde olduğu gibi sizi coinin düğümüne bağlamaya yarar. Bağlandığınız düğüm üstünden ARPA üstüne deploy işlemleri, protokol geliştirme, akıllı kontrat şekillendirme gibi işlemler yapmanızı sağlar. Sanallaştırma için SCALE-MAMBA kullanması bir artı sağlamış ARPA' ya. SCALE-MAMBA genel olarak blockchain üstüne geliştirme yapan kitle tarafından oldukça kullanılmakta. Bunu imaj dosyası ile birlikte hazır vermelerinin amacı bana kalırsa geliştiricilere kolaylık sağlamak. Geth yerine bir alternatif olması ve kullanımının kolay olması son zamanlarda MAMBA' yı trend yaptı MAMBA dokümantasyonu için bu linki, Github reposu için bu linke bakabilirsiniz. He gerek varmıydı diye sorarsanız bence gerek yok ARPA' yı kullanmaya. Dökümantasyon bakımından çok kötü durmdalar. 2018' den beri Onepage web sayfalarında çabalamaya devam ediyor. Daha önceden Ethereum üstünde coin düğümüne bağlantı sağlamamış bir geliştirici için zor kalıyor bağlantıları kullanmak. Ek olarak buna SCALE-MAMBA ekleniyor. Her zamanki gibi Geth ya da Hardhat ile devam etmek düşüyor bu olaylar sonunda. Bu arda imaj dosyasını çalıştırdım içinde bir dökümantasyon ve küçük öğreticiler mevcut fakat ne yazik ki yetersiz. Eğer düğümlere ilginiz varsa yine AWS üzerinden Geth ve Crypto.org düğümlerini kullanmanızı tavsiye ederim. Geth biraz pahalı kaçıyor fakat; geniş dökümantasyon, yapabildiklerinin sınırı token düğümlerine nazaran daha fazla olmas onu öne atıyor ve tabi ki Ethereum Vakfına ait. Crypto.org' ta bir nevi Ethereum' un diyebiliriz kurucu ortaklarında Vitalik Buterin' i görüyoruz. Eğer bunların hiç birine ayıracak bütçem yok derseniz. Ethereum sanal makinesi hakkında bilgi edinip localde çalışma yapabilirsiniz. Ülkemzide blockchainin sadece ürünleri olan kripto paralardan oluşmadığını bilmeyen onlarca kişi mevcut. Ethereum' un bir işletim sistemi ETH' nin bir kripto para olduğundan bir haber yatırımcılar mevcut. Umarım faydasına olan bir kaç kişi okur bu küçük yorumu