Oracle tokenleri, zincirler arası birlikte çalışabilirlik konusunda ilgi kazanıyor ve DeFi sektöründeki yeni gelişmeler yatırımcıları Bitcoin ve NFT’lerden uzaklaştırıyor.

Değiştirilemez token’lar (NFT’ler) son birkaç aydır kripto alanının önemli gündem maddesi haline geldi. Ancak küresel finans piyasaları için ikinci çeyreğin başlamasıyla, traderların kripto piyasasının diğer bölümlerinde fırsatlar aramaya başlaması olasıdır.

Oracle projeleri, bazı traderlar odaklarını NFT’lerden uzaklaştırdığı için son birkaç haftadır hareket eden bir alt sektör haline geldi.

BAND / USDT
Bant Protocol, Cosmos (ATOM) ağında çalışan bir çapraz zincir veri oracle platformudur.

API3 / USDT
API3, birinci taraf oracle’lardan verileri toplayan tamamen merkezi olmayan, blockchain yerel API’lerin (dAPI) oluşturulmasına odaklanan, DAO tarafından yönetilen bir oracle projesidir.

DIA / USDT
DIA, DeFi ekosistemi için piyasa katılımcılarının güvenilir verileri tedarik etmesini ve paylaşmasını sağlayan açık kaynaklı bir veri ve oracle platformudur. Esasen protokol, çeşitli kaynaklardan gelen zincir dışı veriler ile çeşitli finansal DApp’ler oluşturmak için kullanılabilecek zincir üstü akıllı sözleşmeler arasında güvenilir ve doğrulanabilir bir köprü sağlar.

DIA, Mart ayı boyunca toplamda sekiz farklı blockchain projesi ve şirketle ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu gelişmeler ekibin kripto para birimi ekosistemi için güvenilir veriler sağlayan ağlar arası bir oracle sistemi oluşturma hedefi konusunda ciddi olduğunu gösterdi.

Oracle’lar, blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri yatırımcılardan ve iş sektöründen ek ilgi gördükçe Ocak ayında başlayan yükseliş trendini sürdürmeye hazır görünüyor. NFT’lerin arkasındaki heyecan azalmaya başladığında, oracle tokenları yatırımcıları cezbedecek ve tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacak bir sonraki grup olabilir.

Kaynak: kriptokoin.com