• 26-03-2021, 12:42:45
  #1
  Geçtiğimiz günlerde yaptığımız ‘ Bitcoin (BTC) Fiyatının Seyri 26 Mart’da Belli Olacak! ‘ haberinden bu yana Bitcoin (BTC) fiyatında ciddi düşüşler yaşanmıştı. 26 Mart tarihinde yavaş yavaş toparlanma belirtileri gösteren Bitcoin fiyatının hangi yöne gideceği merak konusu olmaya başladı. 26 Mart Bitcoin , 26 Mart’da bitcoinde ne olacak ? , 26 Mart Bitcoin Gelişmeleri gibi sorulara cevap vereceğiz. Bitcoin (BTC) 6 milyar dolarlık opsiyon sözleşmelerinde sona gelindi. Bu sözleşme ne anlama geliyor ? , ve sözleşmenin piyasalara etkisi nasıl olacak ?

  Bitcoin (BTC) 26 Mart Neden Önemli ?

  Bu konuda yorum yapan analistler kısa bir süre önce sona eren 6 milyar dolarlık rekor opsiyon miktarının, Bitcoin’in maruz kaldığı satış baskısını ve piyasalardaki oynaklığı arttırabileceğini düşünüyor. Deribit’den derlediğimiz verileri göre BTC opsiyonlarının süresi dolmak üzere. Türev piyasalar platformu Bybt’a göre ise önceki vadeler spot piyasalarına etki ettiği yönünde. Türev piyasalar platformu Bybt’den aldığım verilere göre , mevcut durumdaki açık faizin %90’lık gibi büyük bir kısmının Deribit türevleri üzerinden geldiğini ve yine bu verilere göre max pain seviyesinin 40 bin dolar bandında olduğunu gösteriyor. Açık faiz ödenmemiş türev sözleşmelerinin toplam miktarını ifade eder. Max pain ise , opsiyon satışlarının ve opsiyon alımlarının minumum miktarda borçlu olacakları fiyattır.
  “Max pain fiyatı, BTC’nin mevcut fiyatının 10.000’den fazla altında, bu satış baskısı olabileceğinin bir işareti.”
  Öte yandan analiz platformu Glassnode kurucu ortakları bir açıklama yaptılar ve Nisan ayı için Bitcoin fiyatı için artış beklediklerini vurguladılar. Bugün sona eren 6 milyar dolarlık sözleşmenin süresi doldu. Bitcoin fiyat beklentileri bir hayli yüksek olan Glassnode kurucuları nisan ayı içerisinde lider kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) fiyatının 80.000 dolara kadar çıkabileceğine işaret ettiler.Sektör analisti ve yatırımcı Ran Neuner, piyasada oynaklık ve kısa daralma bekliyor. Bu, temelde yatan temellerden ziyade açığa satış fazlası nedeniyle BTC’nin fiyatında etkin bir şekilde hızlı bir artış anlamına geliyor.
  “6 milyar dolarlık vadeli işlemlerin vadesi doluyor ve Bitcoin zemini tuttu! Satıcılar 50 bin doları kıramadı ve bu nedenle short’ların parası kalmadı! Devasa alt pompa bekleyin.”



  KAYNAK : https://tr.theblockchainnew.com/bitc...a-eriyor/2122/
 • 26-03-2021, 12:43:48
  #2
  Okurken çok zorlandım
 • 26-03-2021, 12:45:06
  #3
  HeavenBey adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Okurken çok zorlandım
  Hocam sitede kopyalayıp yapıştırdığım için dağınık vs cıkıyor. Mümkün olduğunca düzenledim. Direk siteden de girip okuyabilirsiniz.
 • 26-03-2021, 12:54:52
  #4
  Koyu temada hiç okunmuyor.

  Düz metin olarak yapıştır kullanarak yapıştırın.