• 27-02-2021, 00:56:09
  #1
  kaynak: https://kriptohayat.com/coinbase-kri...lka-arz-oluyor

  Coinbase, Nasdaq’da halka arzını gerçekleştirmek için başvuruda bulundu. Yaklaşık 100 milyar dolarlık IPO olacak olan bu halka arz kripto para piyasası için büyük önem taşıyor.

  Coinbase’nin bu halka arz ile ilgili detaylar ise yavaş yavaş belli oluyor. Coinbase, Nasdaq’da A sınıfı hisse olarak işlem görecektir. Coinbase aynı zamanda ”Coin” sembolünü kullanmasını tercih edecektir.

  Coinbase’nin başvuru her ne kadar gizli tutulsa da ABD yerel kurumlarından olan “Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu” bu halka arzı tüm dünyaya duyurdu.

  Coinbase’nin bu girişimi henüz yeni değil. 7 ay önce halka açılmak istediğini belirten şirket, finansal ayrıntılarını da açıkladı. Bu finansal ayrıntılar, Coinbase’nin elde edeceği fonları nasıl kullanacağını ve finansal performansını içermektedir.

  2020 yılındaki performansını içeren bu raporda, Bitcoin fiyatındaki artışın önemi hiç kuşkusuz büyük bir etki yarattı. Bitcoin fiyatlarının artmasıyla çok iyi bir performans gösteren şirket, bunu finansallarına da yansıttı.

  Coinbase, 2020’de 1,2 milyar dolar gelir elde ederek yılı 322 milyon dolar karla kapattı. Bu, şirketin yıllık kar elde ettiği ilk yıldı. Coinbase, 2020’de 322 milyon dolarlık net gelir elde etmeyi başarsa da, 2019’da 30,4 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı.

  Ayrıca ayrıntılar, 2020 sonunda 43 milyon doğrulanmış kullanıcının Coinbase’e kayıtlı olduğunu bildirdi. Aylık bazda 2,8 milyon işlem gerçekleştirildi ve Coinbase’in yönetim altındaki varlığı (AUM) toplam 90 milyar dolara ulaştı. Coinbase, bir kripto para borsası olarak yaşam süresi boyunca 456 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdi.

  Coinbase, kurulduğu 2012 yılından bu yana şirketin bilançosuna kripto para birimleri yatırımı yaptığını açıkladı. Kripto para birimlerinin oynaklığının potansiyel bir risk faktörü olarak tespit edilmesine rağmen, bunu yapmaya devam etmeyi planlamaktadır.

  Haber Analiz ve Yorumu:

  Coinbase, JP Morgan gibi bankayı halka arzı için yetkilendirdi. Yaklaşık 100 milyar dolarlık IPO, kripto para piyasası için büyük önem taşımaktadır. Geleneksel kurumların kabul etmesi, yatırımcıların kripto para piyasasına aşinalığı açısından büyük önem taşıyan bu halka arz, uzun vadede bir çok yatırımcıyı piyasaya çekecektir.

  kriptohayat.com
 • 27-02-2021, 01:00:30
  #2
  olmamış mıydı?

  https://ftx.com/trade/CBSE/USD