• 24-02-2021, 01:02:53
  #1
  Bitfinex ve Tether ile ilgili tartışmalı dava artık sona erdi; iki taraf bir anlaşmaya vardı. İşlem, para cezası olarak 18,5 milyon dolar ödemeyi kabul eden iFinex ve Tether'e çevrildi. Bununla birlikte, kripto para şirketleri yanlış bir şey yapmadıklarını kabul ediyorlar, ancak New York'taki ticaret faaliyetlerini durdurmaları gerekiyor. NYAG'dan Letitia James, şirketlerin "şeffaflığı iyileştirmek" için çeşitli prosedürleri takip etmesini zorunlu kılmanın yanı sıra şunları da belirtti;


  Bugünkü anlaşma, New Yorklular ile herhangi bir ticaret faaliyetine son vermesini gerektiriyor. Buna ek olarak, bu şirketlerin yasağa uyum sağlamak için OAG'ye düzenli raporlar sunmaları gerekmektedir.

  Şirketin yasal temsilcisi Charles Michael, "iki buçuk yıllık soruşturmadan" sonra, düzenleyici kurumun bulgularının "belirli açıklamaların niteliği ve zamanlaması" ile sınırlı olduğunu söyledi.
  2018'de ABD Adalet Bakanlığı, Bitfinex borsa sahibi iFinex'i kayıpları manipüle etmek için 750 milyon dolarlık kredi kullanmakla suçladı. Aynı zamanda, ABD Adalet Bakanlığı, Tether'in stablecoin basımını hiç desteklemediğini iddia ediyor.
  Tether ayrıca stabilcoin’i destekleyen varlıkları kamuya açıklamalıdır. Bu açıklamalar, aşağıdakiler gibi diğer zorunlu raporlama gerekliliklerinin yanı sıra “bağlı kuruluşlara veya bağlı kuruluşlardan alacakları” içeriyor:
  Şirket ayrıca banka dışı "ödeme işlemcileri" kullanan kuruluşlar veya müşteri fonlarını transfer eden diğer kuruluşlar için daha fazla şeffaflık ve zorunlu raporlama sağlayacak. Bitfinex ve Tether'in genel danışmanı Stuart Hoegner, bu gereksinimleri kabul ettiklerini belirterek, anlaşmanın "bu konuyu ne ölçüde geride bıraktığımızı ve işimize odaklandığımızı yansıttığını" söyledi.
 • 24-02-2021, 01:03:31
  #2
  Battık hocammmm
 • 24-02-2021, 01:03:56
  #3
  storemedya adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Battık hocammmm
  btc yedi bizi ham yaptı
 • 24-02-2021, 01:12:31
  #4
  Güzel haber anlaşmaya varmaları eğer tether ile anlaşmaya varmasalardı ayı sezonu başlayabilirdi ve ek olarak tether için 18.5 M çerez parasıdır
 • 24-02-2021, 02:01:39
  #5
  Btc_Daddy adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Güzel haber anlaşmaya varmaları eğer tether ile anlaşmaya varmasalardı ayı sezonu başlayabilirdi ve ek olarak tether için 18.5 M çerez parasıdır
  Aynen öyle, adamlar bedavaya işi kapattılar ve riski ortadan kaldırdılar.

  Yorumum yatırım tavsiyesi değildir.