• 22-02-2021, 11:48:21
  #1
  HAFTALIK ANALİZ.

  Merhaba değerli SatoshiTurk forum üyeleri, hafta sonu analiz yazımıza hoşgeldiniz, bu yazımızda yeni haftamız nasıl geçti, nasıl bitiyor ve kısaca haberleri aşağıda maddeler halinde yazacağım.

  1- Bitcoin (BTC)
  Sakin başladığımız bu hafta oldukça hareketli bitiyor. Bitcoin'in haftaya başlangıç fiyatı 48800 dolardı fakat Bitcoin bu hafta 60000 dolar fiyatına çok yaklaştı ve önümüzdeki haftaya büyük ihtimalle 60000 dolar fiyatını bulacaktır, anlık fiyatı 58120 dolar olan Bitcoin yüzdelik olarak bu haftayı %19.50 lik bir artış ile bitiriyor.
  Fiyat grafiğinin 4 saatlik zaman diliminde al sinyali mevcut.

  2- Ethereum (ETH)
  Ethereum'
  da haftaya sakin bir şekilde başlamıştı fakat Ethereum sonunda 2000 doları geçti ve en yüksek fiyat rekorunu tekrar kırdı. Anlık fiyatı 1965 dolar olan Ethereum %9.20 lik bir artış ile haftayı bitiriyor.
  Fiyat grafiğinin 4 saatlik zaman diliminde sat sinyali mevcut.

  3- Maker (MKR)
  Maker anlık fiyatı 2670 dolar, haftayı %5.30 luk bir artış ile bitiriyor. Haftaya 2550 dolar ile başladığını da hatırlatalım.
  Fiyat grafiğinde ise al sinyali görülüyor.

  4- Polkadot (DOT)
  Polkadot
  haftayı çok güzel bir performans ile bitiriyor. Polkadot 27.5 dolar ile haftaya başlamıştı. %45 lik büyük bir artış ve anlık olarakta 40 dolar ile haftayı bitiriyor diyebiliriz ve böylece daha önce onu geçen Avax'ı da geçmeyi başarıyor.
  Fiyat grafiğinin 4 saatlik zaman diliminde al sinyali güçlü bir şekilde devam ediyor.

  5-Avalanche (AVAX)
  Avax
  bir türlü toparlanamıyor.
  Avalanche haftaya 41.1 dolar ile başlamıştı, -%11.50 lik düşüş ve anlık fiyatı 36.3 dolar olarak haftayı bitiriyor Avax için bu hafta kritikti, bu haftada toparlamayan Avax geç toparlanacak gibi.
  Fiyat grafiğinin 4 saatlik zaman diliminde al sinyali görülmekte.

  6- 1INCH
  1INCH coin
  haftaya 5.4 dolar ile başlamıştı, anlık fiyatı 5.1 dolar ve -%5 lik düşüş ile haftayı birtiriyor fiyat grafiğinde ise 4 saatlik zaman diliminde al sinyali devam ediyor.

  7- Cardano (ADA)
  Cardano
  ise diğer coinler gibi haftaya güzel bir yükseliş ile haftayı bitiriyor, haftaya başlangıç fiyatı 0.86 dolardı, anlık fiyatı ise 1.1 dolar, haftanın başından beri %29 luk bir artış elde etmiş bir şekilde haftayı bitiyor, 4 saatlik zaman diliminde al sinyali mevcut.

  8- TRON (TRX)
  TRON
  anlık fiyatı 0.05 dolar. TRX haftaya 0.06 dolar fiyatında başlamıştı, şuana kadar %9 lik bir ilerleyiş ile haftayı bitiriyor.
  Fiyat grafiğinde ise 4 saatlik zaman diliminde al sinyali görülmekte.

  9- Grap (GRT)
  Grap
  haftaya 2.15 dolar ile başlamıştı şuana kadar %6 lık bir yükseliş elde etmiş ve 2.27 dolar ile haftayı bitiriyor.
  Fiyat grafiğinin 4 saatlik zaman diliminde sat sinyali görülmekte.

  10- Doge Coin
  Doge
  coin ise haftaya 0.059 dolar ile başlamıştı, -%9 lik bir düşüş ile haftayı sonlandıran Doge anlık olarak 0.054 dolar.
  Fiyat gradiğinin 4 saatlik zaman diliminde sat sinyali görülmekte.

  Haftanın Haberleri

  1- Eski SEC Başkanından Ripple Davası Hakkında Açıklama

  Eski SEC başkanı Mary Jo White, Fortune dergisine verilen ropörtajda, Ripple karşı olan davada yönettiği komisyonun “tamamen yanlış” olduğunu söyledi. White davanın sunuluş şeklinin soruları gündeme getirdiğini ve liyakatten yoksun olduğunu vurguluyor. SEC’in başa çıkmak için tutarlı bir yol izlemediğini işaret ediyor ve ek olarak, Mary Jo White iki olası son tarihi tahmin edip önerdi. New York Güney Bölgesi mahkemenin sonuçlanması Ekim ayına kadar uzayabilir fakat Ripple ve SEC mahkemenin sonuçlanmasından önce mahkeme dışında bir anlaşma da yapabilirler dedi.

  2- Kripto Para Analistinden Yeni Yatırımcılara İpuçları

  Ünlü kripto para analisti Scott Melker (aynı zamanda yatırımcı), Twitter'dan yeni yatırımcıların yaptıkları ana hatalara ilişkin ipuçları dikkat çekti.
  Twitter'dan yayınladığı ipuçlarını “Yatırımcıların yaptığı aptalca şeyler” diye adlandırıldı. Melker, birkaç noktaya vurgu yaptı ve bunlardan birinin de stop loss olduğunu söyledi Scott Melker'e göre, yeni yatırımcılar çoğu zaman stoploss’u çok sık aralıklar ile değiştirdiğini vurguladı.
  Melker’den bir başka ipucu ise pozisyonların büyüklüğü ile alakalı oldu ve yatırımcıların kendilerinin balina olmadıklarının akıllarında tutmaları gerektiğini söyledi ve bu nedenle, bir seferde portföyün en fazla %1 veya %2’sini riske atmalarını tavsiye etti. Melker, bu ipucunu görmezden gelinmesinin “tek yönlü bir iflas cezası” olduğunu söyledi.


  Evet bu haftayıda böyle bitirdik, gelen olarak Kripto para piyasası için hareketli haftalardayız, ilerleyen günler ve haftalardaki ilerleyişler, düşüşler ve haberler için takipte kalın.

  Not: Yazımızda belirtilen AL-SAT bilgileri kesinlikle yatırım tavsiyesi ve önerisi değildir, sadece grafiklerin trendinin hangi yönde olduğunun bir göstergesidir.

  Al Sinyali = Trend yukarı yönlü devam ediyor (yada yukarı yönelmeye başlayabilir).

  Sat Sinyali = Trend aşağı yönlü devam ediyor (yada aşağı yönelebilir).


  Kaynak : SatoshiTURK
 • 22-02-2021, 12:04:13
  #2
  yatırım için analiziniz var mı ?, hocam yatırım düşünüyorum
 • 22-02-2021, 12:16:35
  #3
  ResLio adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  yatırım için analiziniz var mı ?, hocam yatırım düşünüyorum
  yatırım tavsiyesi vermek yasak hocam,
  ayrıca yatırım tavsiyesi verenlere karşı çıkmak gerekir.
  siz siz olun kendi analizinizi kendiniz yapın
  detaylı pm gönderdim yatırımlar hakkında.
  keyifli forumlar