Kurumsal yatırımcılar artık BTC'yi daha kolay satın alabilecek!


Küresel dijital finansal hizmetler şirketi BCB Group, özel hizmetler sunarak şirketlerin Bitcoin gibi kripto para birimlerine yatırım yapmalarına yardımcı olmayı planlıyor.

19 Şubat'ta yayınlanan duyuruya göre BCB Group, Bitcoin işine katılmak isteyen kurumsal departmanlar için tasarlanmış yeni bir hizmet olan BCB Treasury'yi başlattı.
Bu yeni hizmet planı, Bitcoin ve diğer dijital varlıklara para yatırmak isteyen şirketler için fon yönetimi hizmetleri sağlamak için özelleştirilmiş bir çözüm sunuyor. BCB fonları ile yöneticiler, Bitcoin merkezli finansman stratejilerini girebilecek, tutabilecek ve yönetebilecek.


Şirketlerden Talep Yoğunluğu


BCB Group'un kurucusu ve CEO'su Oliver von Landsberg-Sadie, BCB fonlarının piyasaya sürülmesinin MicroStrategy ve Tesla gibi Bitcoin'e yatırım yapan şirketlerin oluşturduğu talebe yanıt olduğunu söyledi. Yönetici, birçok şirketin kripto para birimlerine yatırım yapmak istediğini söyledi.


İtibari para birimlerine olan güven azaldıkça, dijital varlıklara olan talepte benzeri görülmemiş bir artış gördük.


Raporlara göre, BCB Group'un bir yan kuruluşu olan BCB Payments, İngiltere de Financial Conduct Authority'den yasal onay aldı.
Londra merkezli BCB Group, Avrupa'da Coinbase, Gemini, Galaxy Digital, Bitstamp ve Kraken gibi dünyanın en büyük kripto şirketlerine hizmet veren büyük bir kripto ödeme hizmeti sağlayıcısı haline geldi.
Aynı zamanda şirket, Şubat ayı başında Coinbase UK eski CEO'su Zeeshan Feroz'u danışman olarak atadı.