• 20-02-2021, 13:36:16
  #1

  Dünyaca ünlü bilgisayar şirketi NVIDIA, Ethereum madenciliği alanında özel olarak üretilmiş işlemcisini satışa sunmaya hazırlanıyor.


  Yeni NVIDIA işlemcisi sayesinde Ethereum madencilik hizmetinin verimliliği artacak. Bu işlemciler, Mart ayı sonunda satışa sunulacak.


  NVIDIA ayrıca profesyonel kripto para madenciliğindeki ekran kartı kusurlarını onarmaya çalışıyor.

  Voltaj Düşürüldü, Verim Arttırıldı


  Çip ve grafik kartlarıyla tanınan bir bilgisayar şirketi olan NVIDIA, Ethereum kripto para madenciliği için özel olarak tasarlanmış yeni bir GPU duyurdu.


  NVIDIA CMP (kripto para madenciliği işlemcisi) tamamen bilgi işlem gücüne odaklanmıştır. Bu nedenle, esas olarak grafikleri oluşturmak için kullanılamaz. Video çıkışı olmaması ve düşük çekirdek voltajı madencilik verimliliğini artıracaktır.


  Şirket ayrıca RTX 3060 grafik sürücüsünün bilgi işlem gücünü de düşürdü. Bu durum, madenciliği daha verimli hale getirecek.


  Ne Zaman Piyasaya Sunulacak?


  Kripto para madencilerinin olmazsa olmazı haline gelen NVIDIA gibi grafik kartlarını elde etmek oldukça zor. NVIDIA, RTX 3060’ın bilgi işlem gücünü kasıtlı olarak azaltarak ve profesyonel madenciler için özel olarak tasarlanmış yeni bir işlemci piyasaya sürerek bu eksiklikleri çözmeyi umuyor.


  Şirket basın açıklamasında şunları söyledi: “Yeni CMP ürünü, Ethereum madenciliğinin belirli ihtiyaçlarını karşılamak için üretildi. Üstelik GeForce GPU’ların özelliklerini karşılamıyor, bu nedenle oyuncular için GeForce GPU’ların kullanılabilirliğini etkilemeyecek.” ifadeleri yer aldı.


  Yeni CMP, Mart ayı sonundan önce satışa sunulacak. Üst düzey modeller bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek.


 • 20-02-2021, 13:42:48
  #2
  SMM Danışmanlık ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐
  Güzel para var bu işte,ama girmek için de güzel para gerekiyor.
 • 20-02-2021, 13:44:07
  #3
  fiyatı ne olacak acaba