• 03-01-2021, 14:23:21
  #1
  kaynak: https://kriptohayat.com/bitcoin-guve...linabilir-mi-2

  Bitcoin kendi içerisinde karmaşık blockchain ağı sayesinde her türlü saldırıyı engelleyebilecek güçtedir. Sahip olduğu Proof-of-work algoritması sayesinde yüksek şifreleme sistemi kullanılır. Bitcoin madencileri, Bitcoin ağının güvenliğinden sorumludur. Madenciler 2008’den bu yana blok üretimini sağlayarak algoritmik şifreleme yapmaktadırlar.

  Merkezsiz borsaların ve merkezsiz cüzdanların tüm güvenli kripto para borsalarına nazaran daha güvenli olduğu söylenebilir. Asıl tehlikeli olan kısım paranızı yatırdığınız kripto borsalarıdır. Bitcoin saklamanın iki yolu vardır, bunlardan birincisi btc’lerinizi büyük borsaların sıcak cüzdanlarında tutmak ikincisi soğuk cüzdanlarda tutmaktır. Bitcoin’lerinize erişmek, satmak veya nakit paraya çevirmek için size ait soğuk cüzdanlarınızda, cüzdan şifreleriniz bulunur. Bu private keyleriniz ile yani özel anahtarlarınızla, cüzdanınıza bağlanabilir ve satış yapabilirsiniz.

  Önceliğiniz bu özel anahtarı saklamaktır, ama bu konuda çok dikkatli olmalısınız çünkü, özel anahtarınızı kaybetmeniz halinde siz bile paranıza erişemeyebilirsiniz. Bitcoin satın almayı düşünenveya bitcoini bulunan insanları endişelendiren bir diğer konu ise büyük kripto para borsalarının dahi (binance, poloniex vb) hacklenme riskidir. Yakın bir zamanda KuCoin isimli Bitcoin borsası hacklendi ve Singapur merkezli olan bu kripto para borsası sıcak cüzdanlarda olan tüm paraların çalındığını açıkladı. Şirket bu hack ile birlikte para kaybeden tüm kullanıcılarına kayıplarını geri ödeyeceğini belirtti. Bundan eğer bir çıkarım yapacaksak, bitcoin’i saklamanın en güvenli yolu çevrimdışı cüzdanlar yani soğuk cüzdanlar diyebiliriz. Sizde crypto borsanızı tercih ederken soğuk cüzdan desteği olan borsaları tercih edebilirsiniz.

  Bitcoin Yatırımı Yapmak Güvenli mi?
  Bitcoin, günümüzde bir çok insanın duyduğu ama buna rağmen almaktan, yatırım yapmaktan çekindiği bir kripto paradır. Günümüzde insanların çoğu Bitcoin’i dolandırıcıların, bahis şirketlerinin, hırsızların kullandığı bir kripto para birimi olarak görüyor.Diğer bir yandan insanların Bitcoin satın almaktan korkmalarının bir diğer sebebi ise bitcoin’in her hangi bir hükümet veya kurum tarafından değil merkezsiz olarak işleyişi. Bu nedenle ilerleyen günlerde bir hükümetin veya merkez bankasının bitcoin’e karşı tutumu hala öngörülemiyor, yasaklanması veya sınırlandırılması halinde bitcoin fiyat grafiği nasıl bir yol izleyecek bilinemiyor.

  Başka bir açıdan bakarsak bir çok kurum ve kişi bitcoin’in hem çok güvenli hem de çok karlı bir yatırım aracı olduğunu iddia ediyor ve cüzdanlarında bitcoin bulunduruyor. Bitcoin şuan, çıktığı günden beri ulaşabileceği en yüksek seviyelerde geziyor ve istikrarlı bir yükseliş sergiliyor. Bitcoin’in bu artışı ise bir çok yatırımcının ilgisini üzerine çekiyor. Ancak, bu alanda ayaklarınızı ıslatmadan önce, kripto piyasasının tüm artılarını ve eksilerini öğrenmeli Bitcoin yatırımı yapmak güvenli mi değil mi ve yatırım yapabileceğiniz güvenli borsaları keşfetmelisiniz.

  kriptohayat.com
 • 03-01-2021, 14:24:47
  #2
  Güvenli mi değil mi emin değilim
  Ama halen işlem yapıyorum
 • 03-01-2021, 14:25:36
  #3
  Kaynak linki başa değil de sona koyulursa güzel durur. Yoksa siz buradaki yazıyı boşverin siteme girin demiş oluyorsunuz.
 • 03-01-2021, 14:26:08
  #4
  Telefonunuza bir virüs bulaşmadığı sürece veya borsa hacklenmediği sürece kimse btclerinizi çalamaz.
 • 03-01-2021, 14:26:29
  #5
  Bitcoin 250bini görmüş. Hala forumda güvenilir mi değil mi yazıları yazılıyor seo için
 • 03-01-2021, 14:27:22
  #6
  Şimdiye kadar çok borsa hacklendi ve bitcoinler çalındı.
  Yani çalınabilir.
  Fiziksel cüzdanda tutmanız tavsiye edilir.
 • 03-01-2021, 14:27:38
  #7
  kuleli adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Bitcoin 250bini görmüş. Hala forumda güvenilir mi değil mi yazıları yazılıyor seo için
  hayır dostum sorgulayanlar olduğu için yoksa işimiz bu haha
 • 03-01-2021, 14:27:50
  #8
  Çok rahat çalınır.
 • 03-01-2021, 14:32:52
  #9
  Offline cüzdan en güvenli yöntem fakat ondada bir çok risk mevcut kaybolma vs.