Binance'de OCO emir verme seçeneğini duymuş veya görmüş olabilirsiniz. Buna "Biri Diğerini İptal Eder" emirleri denir. Limitli satış ve ayrıca stop-loss emri almanız için oldukça faydalıdırlar.
2 arkadaşınızın sizi bir partiye çağırdığını düşünün - hangisine katılacağınıza henüz karar vermediniz. Fiziksel sınırlamalar nedeniyle her iki yerde birden olamazsınız. Yani, bir daveti kabul ettiğinizde - otomatik olarak diğerini red edersiniz. OCO emir tipi de tam olarak böyle işliyor.

OCO Emir Tipi Nasıl Verilir?
OCO emir tipi alım satım açısından, daha yüksek bir fiyattan satış yapmanın veya belirli bir fiyatın altına düşerse satmak için bir stop limiti koymanın bir yolunu sağlamaktadır.OCO emir tipini kullanmak için emir oluşturma ekranında 'Stop-Limit' yazısının yanındaki oka tıklayın ve listeden OCO'yu seçin (ilk görsel). Bu karşınıza, fiyatınızı ve miktarınızı yerleştirebileceğiniz daha fazla alan çıkaracaktır. Bu alanların ne olduğunu ikinci görselde göreceğiz.
OCO Emir Bölümleri
İlk görselde göstermiş olduğumuz OCO yazısına tıkladığınızda aşağıdaki görüntü sizi karşılayacak. Bu ekran iki bölümden oluşmaktadır. Biri Limit ve diğeri Stop-Limit.Limit'i kar için satış olarak ve Stop-limit'i, fiyatın düşmesi durumunda kayıpları en aza indirecek bir emir olarak düşünün.PSG coini 16 dolardan satın aldığımızı düşünelim. Şimdi 17 dolardan işlem görüyor. 21 dolara gelirse satmak ve 5 dolar kar etmek istiyorum. Bununla birlikte, 14,55 doların altına düşerse, 14,50 dolardan satıp kaybımı yaklaşık 1,50 ABD doları ile sınırlandırmak için satmak istiyorum. Bu emiri girdiğimizde bekleyen emirlerimizde iki adet emirimiz olmuş oldu.
  1. İlk emir, daha yüksek bir fiyattan satış yapmak için limit emridir. Fiyat 21,00 dolara ulaşırsa emir gerçekleştirilir ve 1 PSG satarak 21,00 dolar alırız.
  2. İkinci emir ise bir stop-limit emridir. Bu durumda, fiyat 14,55 doların altına düştüğünde tetiklenecek ve 14,50 dolardan satılacak şekilde ayarladık. Bu, 1 PSG satıldığında bize 14,50 dolar vermiş oluyor.
Bu iki emirden herhangi biri yerine gelirse, diğeri satılacak bir şey olmayacağı için iptal edilir. Emir tipimizin adında da anlaşıldığı gibi 'Biri diğerini iptal eder' ifadesi gerçekleşmiş oluyor.

Binance borsasında işlem yaparken ömür boyu % 10 komisyon indirimi kazanmak için şimdi buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Komisyon indirimsiz normal kayıt için buraya tıklayın.

Kaynak: https://coinsomnia.com/rehber/borsal...r-anlatim.html