A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, kripto paralar hakkında görüşlerini paylaştı.

BtcTurk’un Kriptometre programına katılan Güneş, BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ile gerçekleştirdiği sohbette, Bitcoin, ekonomi ve milli takım hakkında açıklamalarda bulundu. Güneş, Bitcoin‘i duyduğunu fakat hiç denemediğini dile getirdi. Güneş, şu ifadeleri kullandı:

“Benim sanal parayla çok ilişkim olmadı. Araştırmasını fazla yapmadım. Ama aklıma yatıyor. Bu yeni değil daha önce Beşiktaş’ta çalışırken oradaki arkadaşlar alıyordu. Nasıl oluyor diye düşünüyordum.”

Güneş konuşmasının devamında, “Biz öğrenciyken matematik, uzay geometrisi vardı. Uzay geometrisi bana uzak geliyordu. Ama cebir kısmını daha iyi yapıyordum. Şimdi para konusunda da aynı durumdayım. Sanal parayı anlamıyorum. Doğru yatırım yapan arkadaşlar görüyorum” ifadelerini kullandı.

Borsa Deneyimim Oldu

Güneş, daha önce borsa yatırımı yaptığını da şu sözlerle anlattı:

“Hiç denemedim. Normal borsadan da anlamıyorum. Lot falan diyorlardı nedir ne değildir anlamıyordum. Arkadaşlar sayesinde aldım. Bekledim takip ediyorum, takıldı kafam. Uzun süre baktım anlayacağım iş değil. Bir firma var, ismini söylemeyeyim, battı, kapandı zaten. Para da gitti. Anladığım iş değil, başkasının yaptığının peşinden gittim.”

Güneş, Bitcoin’i ilk olarak 4-5 sene önce duyduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Bitcoin’i ilk kez 4-5 sene önce duydum. O güne göre çok daha iyi durumda ama emek vererek kazanmak, ama emeği kazanırken değerlendirmek lazım.”

Parayı Koruma Vurgusu Yaptı

Güneş, paranın değerinin korunmasının önemli olduğunu dile getirdi. Bu hususta açıklamalarda bulunan teknik adam, gençliğinde ev almak istediğine dair bir hikayesini anlattı:

“Gençliğimde evimiz yoktu ev almak istiyordum. O zaman kooperatif evleri yapılıyor. Bir ev vardı o zamanki parayla 140 bin TL. Benim transfer karşılığı bile bu parayı karşılamıyor ama aldığım bir para var 40 bin TL, onu eve koydum. Banka anlayışımız yok. Hiçbir şey bilmiyoruz o zaman. Evde tuttum parayı. Ben iki sene sonra paramı alıp, o evi alacağım diye düşünüyorum ama tabi ev değerleniyor. bu durum hala var. O zaman parayı korumak için buna ihtiyaç varsa yapılmasında fayda var.”

Kaynak: Bitcoin Haberleri