Psikolojik direnci 10.000 dolardan ihlal etmeye yönelik birçok girişime rağmen, Bitcoin, son 24 saat içinde %0.24 oranında düştükten sonra, yazım sırasında hala 9.695 doların altında işlem görmektedir. Ancak, şimdi, çok beklenen yükseliş fiyatı eylemi nihayet burada olabilir.

Kripto-analitik platformu Santiment’in en son grafiklerine göre, Bitcoin için Token Age Consumed göstergesi, 40 günde en yüksek seviyeye yükselen önemli bir artış gözlemledi. Bu, esasen, daha önce hareketsiz olan çok sayıda BTC’nin bir kez daha adresleri hareket ettirdiğini ve yukarıda belirtilen metrikte bir artışın potansiyel olarak bazı uzun vadeli sahiplerin davranışlarındaki değişikliklere işaret ettiğini göstermektedir. Böyle bir gelişme genellikle BTC’nin fiyat hareketi için artan oynaklıktan önce gelir.

Bitcoin’in önceki eğilimi, piyasada yüksek bir oynaklık dönemi izledi ve bunu yerel bir zirve izlemişti. Örneğin, Nisan ayının başlarında Bitcoin, Token Age Consumed grafiklerinde benzer bir artış gördü. Bu durumda, ani artış, BTC’nin değeri 2 Nisan’da 6.200$’dan 6.700$’a yükselen fiyat hareketiyle gelmişti.

Daha yakın zamanda, Santiment tarafından belirtildiği gibi, Bitcoin’in Token Age Consumed’in bu seviyelere en son ulaştığı tarih 29 Nisan’dı. Bu, BTC’nin yükselişiyle de çakıştı, Bitcoin’in 8.670 dolara tırmandığı bir zamandı; 12 saatten sonra, dünyanın en büyük kripto para birimi 9.370 dolarlık yerel bir zirveye ulaşmıştı ve% 8.07’lik önemli kazanımlar kaydetmişti.

Bu argümanın daha da geçerli kılınması, basın zamanında ‘In The Money’ göstergesi (içinde BTC bulunan) adreslerin sayısının arttığını gösterdi.

Tarih Tekerrür Edecek mi?

Tarih kendini tekrarlarsa, Bitcoin yerel bir tepe oluşturmak için söz konusu seviyenin üzerine tırmanabilir. Yatırımcılar arasında yükseliş eğilimi beklentisi açıktır, çünkü Bitcoin kripto para birimi borsalarındaki dengeler 12 ayın en düşük seviyesine düştü. Bu, aynı zamanda, yatırımcılar arasında, Coinbase’den coinlerin toplu bir çıkışına denk gelen bir birikim eğiliminin de göstergesi oldu. Bu durumda BTC’ler borsalardan cüzdanlara çekiliyor.

Kaynak: https://btcmagazin.com/bitcoin-icin-...iyor-olabilir/