• 02-06-2020, 14:18:43
  #1
  2008 yılında hayatımıza giren Bitcoin ile beraber kripto para ekosistemi ile tanıştık. O günden bu güne kadar birçok kişi kripto para sektöründen önemli meblağlar kazandı. Tabi madalyonun diğer tarafı da vardı.

  Kripto paralar geleneksel finansal sistemin eksikliklerine çözümler getirmesine rağmen beklenen ölçüde benimsenmedi. Güncel anketlere baktığımızda çoğunluğun halen daha bu ekosistemin içine girmediğini görüyoruz. Peki bunun sebebi ne?

  Özellikle geleneksel finansal sistemlere yatırım yapan büyük yatırımcıların, kripto para sistemlerine karşı sahip oldukları ön yargı devam ediyor. Bu da ekosistemin geniş kitlelere yayılmasını ve çoğunluk tarafından benimsenmesini engelliyor.
  Konunun nedenini araştırdığımızda ise güncel ve doyurucu bir anket göze çarpıyor.
  The Block şirketinin yaptığı bir araştırma ekosistemin neden geniş kitlelere yayılmadığını gözler önüne seriyor. Araştırmaya göre geleneksel yatırımcıların yarısından fazlası düzenleyici belirsizlik sebebiyle kripto para sektörüne girmiyor.

  Örnek setindeki firmalarla 38 röportaj gerçekleştiren The Block, ağırlıklı olarak dijital varlık sektöründe çalışan profesyoneller üzerinde yoğunlaştı. Katılımcılar arasında piyasa yapıcıları, borsalar, gözetim sağlayıcılar ve tüccarlar gibi bütün taraflar yer alıyordu.

  The Block’tan Steven Zheng’in belirttiği gibi, araştırmaya katılanların %53’ünden fazlası, düzenleyici belirsizliğin geleneksel varlık yöneticilerinin sektöre girmesini engellediğine inanıyor. Birçoğu, dijital varlıkların yasal statüsünün nasıl belirsiz kaldığına işaret ediyor.

  B2C2 kurucu ortağı Max Boonen konuyla ilgili olarak: “Varlık yöneticileri için esas engelleyici unsur yetkilendirme mevzusu. Blackrock gibi fonların bitcoin’e yatırım yapma yetkilerini genişletme yetkisi yoktur. Bu tür fonların belirli yetkileri vardır ve hiçbir şeye yatırım yapamazlar.” ifadelerini kullanıyor. Katılımcıların atıfta bulunduğu diğer faktörler ise yüzde 47 ile altyapı gelişimi, yüzde 32 ile de pazarın toplam boyutunu içeriyor.

  Kaynak: https://www.koinfinans.com/kripto-pa...ayginlasmiyor/
 • 02-06-2020, 14:23:15
  #2
  Bir Türk kripto para borsasına üye olurken göbeğin çatlıyor.
  İşin özü anonimlik iken don numarana kadar her şeyi istiyorlar.
  Bu nedenle biraz zor yaygınlaşması.
  İşi ekonomik yatırım aracı olarak görmeyin gider altına yatırırım paramı ne olacağı belli olmayan bitcoine değil.
 • 02-06-2020, 14:23:16
  #3
  Para olmadığı için olmasın. Milletin parasını hiç etmek üzerine kurulmuş yalandan ibaret sistem.
 • 14-06-2020, 18:15:41
  #4
  Bu sekilde dusunmek yerine bu sistemin cok genc bir sistem oldugunu hatirlamak lazim, stabilizasyonu 30 40 yil bile alabilir fakat gidecegimiz nihai nokta orasidir, sahsen ben boyle dusunyorum su anki parasal sistemi cok ama cok eski bir sistem, global ticaret insanlari paypal payoneer payza skrill revolut kullanmaya surukledi, artik diger bir asama olan kisiden kisiye odeme yonteminde sira ve boyle surecler 40 50 yil alabilir.