• 25-05-2020, 03:23:02
  #1
  Koindex Nedir?

  Kayıt linkine tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz
  Koindex , kullanıcıların dijital varlıklarını yüksek güvenlikli ve kullanıcı odaklı olarak kullanabileceği bir işlem platformudur. En önemli misyonu dijital varlıkların herkes için erişilebilir ve anlaşılır üzerine kurulmuş olmasıdır.
  Koindex’i Farklı Kılan Özelliklerinden bazıları,
  • Üst düzey güvenlik
  • Hızlı ve yüksek hacimli işlemler
  • Düşük işlem ücretleri
  • Pledge fonksiyonu
  • İki tür kazanç olanağı
  • Dalgalı piyasa koşullarına dirençli token: KOIN
  1-) Soğuk cüzdan ve şifreleme üzerinden yüksek düzeyli güvenlik

  Koindex müşterilerine ait olan varlıklar birden fazla soğuk cüzdanlarda saklanır ve bu cüzdanların özel anahtarları farklı ülkelerde bulunan temsilcilerde bulunur, böylelikle güvenceye alınmış olur. Geri yükleme anahtarları dağıtıldığı için hiçbir temsilci soğuk cüzdanın kilidini açamaz. Soğuk cüzdan kilidini açabilmek için yöneticinin temsilcilerde ki anahtarları tek tek istemesi gerekmektedir.  2 — Yüksek Hacimli Hızlı İşlemler

  Tüm yatırımcılara en iyi hizmeti verebilmek için likidite sağlayıcıları ile işbirliği yapılıyor. İşlem tahtasının derin olduğu, büyük ölçekli emirler bile hızlı bir şekilde sonuçlandırılıyor. Mevcut likidite genişliğine rağmen makas aralığını daraltma ve bu konuda kategorisindeki en iyi platform olma amacıyla teknolojilerini devamlı geliştiriyor.

  3 — Düşük İşlem Ücretleri

  Bazı popüler borsalar ile karşılatırma yaparsak eğer, Koindex düşük işlem ücreti ile öne çıkıyor.


  4 — Pledge Fonksiyonu

  Pledge , seçilen plan süresiyle uyumlu olarak gün sayısına göre kullanıcıya ek kazanç sağlamayı öngören bir fonksiyon. Vadelerin bitim sürelerinde her hangi bir yığılma veya aşağı yönlü fiyat baskısı oluşması ihtimallerine karşı Koindex’in geliştirdiği risk yönetim altyapı kapsamında bu ihtimallerinin önüne geçilebilecektir. Aşağıdaki grafikte, 90 günlük bir pledge işleminin vade bitimindeki senaryolarını karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz.


  Örnek: 90 günlük Pledge planı vade bitimindeki duruma ilişkin karşılaştırma

  5 — İki Tür Kazanç Olanağı

  Bir üstteki başlıkta Pledge fonksiyonu ile ilgili az da olsa bilgi sahibi olduk ve Koindex Pledge ile normal pledge işlemlerinin vade sonlarındaki fiyat farklarını gördük.
  Koindex Pledge ile belirli bir vade süresi seçerek mevcutta bulunan veya yeni alacağınız KOINler için taahhütte bulunarak ekstra kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca otomatik vade yenileme özelliğini kullanarak verilecek olan vade oranının biraz daha fazlasını kazanabilirsiniz.

  6 — Dalgalı Piyasa Koşullarına Dirençli Token: KOIN

  Borsanın kendi tokenı olan KOIN ;
  Altın, ABD Doları ve BTC fiyatlarına göre oluşturulan KOIN Endeksi kapsamında fiyatı belirlenen dünyanın ilkborsa tokenıdır.
  • KOIN kompozisyonu piyasa fiyatına bağlı olarak değişir;
   Piyasa gelişmeleri dikkate alınarak, her ayın ilk günü kompozisyon oranını belirleyen formül otomatik olarak güncellenir.
  • Dalgalı piyasa koşullarında dirençli olacak şekilde tasarlanmıştır;
   Kapanış fiyatının bir önceki günün kapanış fiyatına oranı ±%10'u aşması gibi büyük bir değişiklik meydana gelirse kompozisyon oranı yeniden hesaplanır.
  • İstikrarlıdır;
   KOIN fiyatı, kademeli şekilde altın fiyatına endeksli olarak yükselecek şekilde tasarlanmıştır.
  KOIN işlem fiyat aralığı, bulunduğu günün açılış fiyatına göre ± %10 değişim sınırlarında hareket eder. Buna ek olarak, her Pazartesi bir mark-to-market (piyasaya göre ayarlama) güncellemesi gerçekleştirilir ve KOIN endeksine dayalı olarak belirlenen fiyattan işlemlere devam edilir. Bu nedenle, geçici bir fiyat düşüşü olsa bile, bu durumdan hemen etkilenmemek üzere tasarlanmıştır ve güvenli bir şekilde kullanılabilir.


  Bitcoin (BTC) fiyatı Mart 2020'de %45 oranında düşüş yaşadığı zaman, KOIN endeksindeki düşüş oranı sadece %10 civarında kaldı ve bunun ardından istikrarlı bir şekilde toparlandı.Koindex Pre-Mining Takvimi
  Pre-mining sonrası planlanan KOIN liste fiyatı 0,025 $ olarak öngörülüyor.


  Yukarıdaki tablodan da anlaşılacağı gibi pre-mining için belirli gruplar oluşturulmuş.
  Pre-mining KOIN adet fiyatı 0,018$ olarak belirlenmiş. Listelenme fiyatı ise 0,025$. Bu durumda pre-mining’e katılan kişiler KOINlerini %28 bir indirimle almış olacak.
  Pre-mining de ilk avantajı XEX sahiplerine verdikleri görülmekte.Yani bu durumda XEX ile pre-mining yapmak daha mantıklı olacak. Türkiye Kullanıcıları için yapılacak pre-mining fiyatı 0,020$ olacak.
  Bu satırları okurken ‘’Ben XEX’in ne olduğunu bilmiyorum’’ diye bir soru sorabilirsiniz. XEX, Azerbaycan merkezi bir kripto para borsası olan CROSS’a ait bir token.
  NOT:Buraya tıklayarak CROSS Exchange’e üye olup, XEX alabilir ve Koindex pre-mining’e katılabilirsiniz. CROSS Exchange’de Günlük 1000$‘a kadar olan çekme işlemlerinizi KYC yapmadan da yapabilirsiniz. Daha fazlası için lütfen KYC yapınız.
  Koindex’e nasıl kayıt olunur? Detaylı anlatım için Tıklayınız.

  Nasıl Kayıt Olunur ?
  Kayıt linkine tıklayınız

  Koindex sosyal medya hesaplarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

  LinkedIn
  Medium
  Facebook EN
  Facebook TR
  Twitter EN
  Twitter TR
  YouTube
  Instagram EN
  Instagram TR
 • 25-05-2020, 06:09:37
  #2
  Koinex diye okudum d